Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czasem słońce czasem deszcz

Pokaż wątki Pokaż posty

Czasem słońce czasem deszcz

Kuba 15:56, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Zagajanka napisał(a)
Albo zolta trzmieline,albo drobnolistny zolty ostokrzew. Ewentualnie ktoras ze zlotych tawul japonskich Sorry, ze tak sie wtracam, ale mam podobny problem z rabatowa patelnia. I podobny problem, ze nie do konca wiem czy swoje rodki podsadzić. Wiec rozwazam swoje i wslomniane przez Anete propozycje.


Wtrącanie mile widziane Trzmielina jest na liście rezerwowej, ale mam już jej dużo w pobliżu, ostrokrzew- no nie wiem przez te kolce, a tawuła niestety żle wygląda zimą, bo są same patyki, a u mnie to frontowa rabata, więc też nie. Na razie myślę o tataraku, ale szukam dalej. Daj znać na co się zdecydujesz
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
leon60 16:02, 13 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jaką miałaś odmianę hakone ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Kuba 16:07, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
leon60 napisał(a)
Jaką miałaś odmianę hakone ?


All Gold- chociaż też słyszałam że jak już się rozrośnie i ukorzeni to może podołać
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
ana_art 16:47, 13 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kuba napisał(a)


Anetko- niestety straty są, na innych rabatach jest jeszcze gorzej
kochana one szybko odbiją, niemartw się, zerknij do mnie zerknij na żurawki. Co roku są tkie a potem bujają
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 16:48, 13 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kuba napisał(a)



Zobaczymy jak będzie w tym roku, podobno ta odmiana jak już się dobrze ukorzeni i stworzy odpowiednie warunki wytrzymuje słońce. Hakone u mnie w słońcu też nie dała rady, ale tatarak bardzo mi się spodobał i na razie u mnie na liście ma numer 1.
i nawet zimą trzyma kolor
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Zagajanka 20:36, 13 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jeżeli chodzi o ostrokrzew, to mam na myśli ten o którym ostatnio u Sebka była mowa: Ilex crenata Golden Gem, który też Danusia kocha i poleca. Nie wiem szczerze jak u niego s kolcami , ale w słońcu ponoć ładnie się wybarwia za złoto, jest podobny do bukszpanu. Niestety trzeba go ciąć, by nie rósł wysoko.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kuba 21:08, 13 mar 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Zagajanka napisał(a)
Jeżeli chodzi o ostrokrzew, to mam na myśli ten o którym ostatnio u Sebka była mowa: Ilex crenata Golden Gem, który też Danusia kocha i poleca. Nie wiem szczerze jak u niego s kolcami , ale w słońcu ponoć ładnie się wybarwia za złoto, jest podobny do bukszpanu. Niestety trzeba go ciąć, by nie rósł wysoko.


A co myślisz o tataraku właśnie?

Anetko- czy Ty go masz u siebie?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Zagajanka 21:29, 13 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewo, tatarak lubi mokro, jest nawet polecany do oczek wodnych. Jeżeli masz tam patelnie, to wątpię by to było dobre dla niego miejsce.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:36, 13 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A propos mojego grujecznika: został kupiony w zeszłym lipcu. Obecnie jest ok 180 cm i chyba niewiele urósł.
Myślałam, ze ma takie drobne listki, bo rósł w doniczce. A on był chyba przemrozony, bo sporo gałązek miał szarych/suchych - musiałam je wszystkie powycinać. W ciagu lata wypuścił większe listki na dolnych gałęziach, co widać na zdjeciu:


ale poza tym nie zdążył się zagęścić. No i jak pisałam, w ogóle niczym nie pachniał - ani liscie na drzeiwe, ani już opadłe na ziemi. Pytanie czy jest za młody czy nie jest to grujecznik. Sorry za jakosć zdjecia - nie mam na razie lepszego.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
ana_art 22:37, 13 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kuba napisał(a)


A co myślisz o tataraku właśnie?

Anetko- czy Ty go masz u siebie?

tak mam przy vanilkach
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies