Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 12:10, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wieloszka napisał(a)

Nie mam Adagio - podają, że dorasta do 1m. Morning L.zeszłej jesieni zakwitły u mnie po raz pierwszy (szybko była wiosna). Normalnie nie kwitną i dobrze, wolę niekwitnące
Jeśli chodzi o graby - Ty najlepiej wiesz/widzisz jak to wygląda w realu, ile tam naprawdę jest miejsca
Niestety, nie wiem co to za lipa. Na jakiej wysokości zaczynają się jej gałęzie, bo wydaje mi się że dość nisko?

Właśnie przed te cisy chciałam coś niekwitnące.u mnie morning light nie kwitną ale giganteus i grecki tak.a lipa mialagalezie tak od metra teraz jest trochę podkrzesana.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 12:12, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Margo napisał(a)
Hej,
to i ja się u Ciebie rozgoszczę
Fajny ogród tworzysz, teren spory i bardzo ciekawe masz pomysły.
I o ile dobrze zrozumiałam to sama kopiesz rowki pod instalację nawadniającą ? No podziwiam, bo to ciężka praca.
Będę podgladać, bo zapowiada się ciekawie
Pozdrawiam

Witam i ciesze się z nowych bywalców kopie sama bo M kontuzjowany i przygotowuje mu "front robót" rurki na szczęście skręcać może a nie ego kopania nie nietak dużo bo to tylko część ogrodu i bez nawadniania trawnika
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Magda70 12:14, 12 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nawigatorka napisał(a)
a lipa przed założeniem na nią "stelaża" i przed przycięciem wyglądała w ubiegłym roku tak (irysów już nie ma). a może wiecie co to za lipa?



ale fajnie chałupka wygląda...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Wieloszka 12:33, 12 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
nawigatorka napisał(a)

Właśnie przed te cisy chciałam coś niekwitnące.u mnie morning light nie kwitną ale giganteus i grecki tak.a lipa mialagalezie tak od metra teraz jest trochę podkrzesana.

Pytałam, bo ja bym ją podkrzesała jeszcze bardziej - jak kostka z liści urośnie duuża, to będzie nieproporcjonalna w stosunku do wysokości pnia
Zapomniałam napisać - super nowoczesny domek
Podziwiam za samodzielne wykonywanie nawodnienia - ciężka praca wykopaliskowa
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
nawigatorka 12:48, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wieloszka napisał(a)

Pytałam, bo ja bym ją podkrzesała jeszcze bardziej - jak kostka z liści urośnie duuża, to będzie nieproporcjonalna w stosunku do wysokości pnia
Zapomniałam napisać - super nowoczesny domek
Podziwiam za samodzielne wykonywanie nawodnienia - ciężka praca wykopaliskowa

Podziwiać za nawadnianie będzie można gdy woda nim popłynie... pierwsza gałąź lipy zaczyna się na 1,3 m a kostka ma mieć 2x2 - tez chciałam wyższą te nogę, ale musiałabym obciąć jej teraz największą z gałęzi i troszkę mi szkoda...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Magda70 12:52, 12 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Myślę, że tnij teraz...bo potem będzie za późno. Jest młoda więc da radę i szybko urośnie.
Ja myślę, że pień powinien mieć 1,6m - 1,5m przynajmniej...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
nawigatorka 12:52, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A to jest ciąg grabów o którym pisałam - na jego końcu miscant i cisy. tu w czasie powstawania - teraz przed hortensjami jest bukszpanowy żywopłocik, a za nim tulipany exotic empire, pod grabami w tym sezonie chce dostadzic trawy - prawdopodobnie turzyce gold fountaine bo cała ta rabata ma być limonkowa
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
jalos 16:25, 12 mar 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
przyszłam się przywitać
Pięknie się zapowiada Twój ogród.
Szczególnie zaimponował mi odręcznie wykonany szkic i plan ogrodu, aż się zawstudziłam, że ja tak nie robię....
Dom - moje klimaty.... i rabata frontowa miód-malina.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
nawigatorka 17:00, 12 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
jalos napisał(a)
przyszłam się przywitać
Pięknie się zapowiada Twój ogród.
Szczególnie zaimponował mi odręcznie wykonany szkic i plan ogrodu, aż się zawstudziłam, że ja tak nie robię....
Dom - moje klimaty.... i rabata frontowa miód-malina.


Witam i dziękuje za pochwały choć te rysunki to nie wiem czy warte są pochwał i to nie plan ogrodu a jedynie niewielkiego fragmentu - całego ogrodu narysować bym nie umiała Zapraszam częściej
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Loosiuu 17:09, 12 mar 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
nawigatorka napisał(a)
a może wiecie co to za lipa?

Zdjęcie liści w sezonie poproszę Najlepiej z góry i z dołu
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies