Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 20:07, 10 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
A poza tym nic nowego, powoli rośliny tracą chęć życia, przysychają, chociaż codziennie leję hektolitry wody.


Datura posadzona do gruntu wreszcie odżyła i pewnie niebawem zakwitnie. Zawsze zakwitala około 15 sierpnia, kiedy przyjeżdżała moja przyjaciółka Paulina z Florydy.. w tym roku nie przyleci i w następnym też nie... odeszła przedwcześnie...
a datura i tak będzie kwitła dla Niej, bo bardzo ją lubiła..
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 20:14, 10 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Kwiaty dyni są smaczne, ale i urocze, niestety szybko przekwitają.

Bedzie sporo owoców, lubię te smaczne i zdrowe warzywo(?)


No i po raz kolejny pytanie co to za roślina, teraz ma już prawie rozwinięte pąki kwiatowe, może aminek?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 20:52, 25 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
W ogrodzie praca się nie kończy, ale co raz mniej jest ładnych obrazków do pokazania.
Rozpoczęłam wykopywanie cebul lilii, bo będą miały zmienianą lokalizację. Mimo, że pozaznaczałam kolory - napisy i nitki kolorowe - to widzę, że napisy znikły (pisak rzekomo przeznaczony do tego celu ). Nitki są pomocne, ale nie wszystkie się zachowały.
I tak po raz kolejny z kolorami będzie jak zwykle, czyli loteria
Zaplanowałam dużą roszadę na tej rabacie, ale jak wyjdzie - się okaże

Hibiskus chorował po zimie, ale odzyskał wigor i obsypuje się kwiatami każdego dnia


Pergola zagęściła się, a rozplenica pokazała cudne kłoski, szkoda że nie zimuje.


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 21:04, 25 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
W perspektywie - sama zieleń, ta zacieniona strona ogrodu stała się buszem i nie wiele będę tu zmieniać.

Ta trawka też nie zimuje, ale zamierzam ją wykopać i przechować w ogrodzie zimowym, podobnie jak trzy kordyliny, moje ulubione.

Kordylina w towarzystwie gaury to dobra kompozycja, pewnie gaura powędruje też do ogrodu zimowego.

A ten zestaw doniczkowy chyba wsadzę do gruntu, nie wiem tylko jak hebe zachowa się zimą. Doczytałam, że przy -5 st.C trzeba ją zabrać do domu.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Nowa12 21:09, 25 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Alicja169 napisał(a)
W ogrodzie praca się nie kończy, ale co raz mniej jest ładnych obrazków do pokazania.
Rozpoczęłam wykopywanie cebul lilii, bo będą miały zmienianą lokalizację. Mimo, że pozaznaczałam kolory - napisy i nitki kolorowe - to widzę, że napisy znikły (pisak rzekomo przeznaczony do tego celu ). Nitki są pomocne, ale nie wszystkie się zachowały.
I tak po raz kolejny z kolorami będzie jak zwykle, czyli loteria
Zaplanowałam dużą roszadę na tej rabacie, ale jak wyjdzie - się okaże

Hibiskus chorował po zimie, ale odzyskał wigor i obsypuje się kwiatami każdego dnia


Pergola zagęściła się, a rozplenica pokazała cudne kłoski, szkoda że nie zimuje.




Śliczny ten hibiskus. Ma bardzo ciekawy kolor. Taki niehibiskusowy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Alicja169 21:37, 25 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dalie - niektóre mają pąki z czarnym środkiem, nie wiem czy to robal czy zgnilizna z powodu deszczu.


Rycynus czyli rącznik mniejszy niż w ubiegłym roku, ciągle coś go podgryza, nie znalazłam ślimaka, nie wiem co to może być, robi duże wgryzy w liściach.

Jeżówki wszystkie wysokie, różowe. Te które kupowałam, odmianowe gdzieś poginęły.

Hortensje, są niewrażliwe na pogodę, trochę się pokładają po deszczu, ale jak obeschną stają do pionu.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 21:44, 25 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
c.d.hortensji
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 21:49, 25 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105


Na koniec - jesienne trawy. Szkoda Dziwne to lato było
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
GorAna 17:48, 28 sie 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Alu, ale masz busz
Piękna ta ciemna trawa Ma nasionka?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kasya 18:06, 28 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Bardzo ładny hibiskus
I podoba mi się rdest przy hortkach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies