Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 15:45, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Irenko dzięki za troskę i życzliwe słowa Jakoś tak dziwnie teraz wygląda świat i nie jest to nasza polska specyfika. Strach włączać tv, aby znów nie słyszeć o nadzwyczajnych zjawiskach i ludzkich dramatach.
Niewiele czasu mogę poświecić na komputer, ale liczę na to, że będzie lepiej.
Zaglądałam na Twój wątek w pierwszej kolejności i radość gdy pojawiały się nowe wpisy
Buziaki.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 15:56, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
daredevil napisał(a)
Bujność widzę! Pięknie masz, lubię taki busz
pozdrawiam serdecznie!

Witam nowego/nową gościa/gościnię
Miło, że do mnie trafiłaś/trafiłeś
Co za karkołomne łamigłówki gramatyczne uprawiam, haha
Pozdrawiam równie serdecznie.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Martka 16:21, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alu, pięknie pokazujesz ogród, pięknie też go opisujesz, niech sprawia Wam dużo radości i udaje jak najdłużej, że jesień zatrzymała się gdzieś w połowie drogi
Ja już TV nie włączam od wielu miesięcy, dobrze mi się z tym żyje

Alicja169 18:24, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Martka napisał(a)
Alu, pięknie pokazujesz ogród, pięknie też go opisujesz, niech sprawia Wam dużo radości i udaje jak najdłużej, że jesień zatrzymała się gdzieś w połowie drogi
Ja już TV nie włączam od wielu miesięcy, dobrze mi się z tym żyje



Martuś - Czyżbyśmy dotarli do takiej konstatacji, że dawniej było/żyło się lepiej, bez radia i tv, bez tych okropnych, szybko sprzedających się newsów ?
Można i tak to postrzegać, ale chyba już nie potrafimy bez tego się obejść.
I choć bardzo to nas denerwuje, wprost wprawia w depresję, to już tak jest, że jest to wpisane w nasze życie.
Może jednak nie tak poważnie - ogrody to forma odreagowania, odstresowania.
Ten kto nie ma ogrodu lub ma i nie uprawia - żyje bardziej nerwowo Taką sobie tezę stawiam i wcale się nie oglądam, co kto myśli.
Odnalazłam takie zdjęcie archiwalne - wkrótce będzie na czasie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alija 22:07, 24 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Alicja169 napisał(a)


Pluskwica (Cimicifuga) kwitnie i pachnie obłędnie. Niektórzy mówią, że to nieładny zapach, ja go uwielbiam: lekko słodkawy, intensywny, na pewno wabiący owady ale i ja przechodząc obok czuję się "zwabiona"




Witaj Alicjo! Cieszę się, że jesteś już z nami, życzę Ci dużo zdrowia i sił. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej, przynajmniej z Twoim zdrowiem, bo to co się dookoła dzieje to... nic na ten temat.
Ogród wspaniale się prezentuje, hortensje, dalie, cynie, kolorowo, pięknie.
A już pluskwicy to po prostu Ci zazdroszczę, cudna jest. Bardzo lubię i wygląd i zapach (nie rozumiem, dlaczego piszą, że brzydki zapach i ta nazwa pluskwica, chociaż świecznica również), przesadziłam moją w lepsze miejsce, no i ma jeden pęd kwiatowy i wcale nie chce rozkwiknąć, chyba nie zdąży przed mrozami. Twoja zachwycająca.
Pozdrawiam serdecznie, trzymaj się.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Milka 06:36, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alu, zazdroszczę pluskawic, u mnie padły wszystkie, coś im nie pasuje. A te ciemne cudownie pachną.
Ozdoba dyniowa wesoła, aż się buzia śmieje. Zdrówka i sił, bo to najważniejsze
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alicja169 13:05, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Alija napisał(a)



Witaj Alicjo! Cieszę się, że jesteś już z nami, życzę Ci dużo zdrowia i sił. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej, przynajmniej z Twoim zdrowiem, bo to co się dookoła dzieje to... nic na ten temat.
Ogród wspaniale się prezentuje, hortensje, dalie, cynie, kolorowo, pięknie.
A już pluskwicy to po prostu Ci zazdroszczę, cudna jest. Bardzo lubię i wygląd i zapach (nie rozumiem, dlaczego piszą, że brzydki zapach i ta nazwa pluskwica, chociaż świecznica również), przesadziłam moją w lepsze miejsce, no i ma jeden pęd kwiatowy i wcale nie chce rozkwiknąć, chyba nie zdąży przed mrozami. Twoja zachwycająca.
Pozdrawiam serdecznie, trzymaj się.



Alu dzięki za miłe, dodające otuchy słowa.
Co do pluskwicy (Cimicifuga) to ona u mnie rośnie w półcieniu, czyli rano słońce a po południu cień. Może ta miejscówka jest decydująca i jej pasuje?
Też lubię jej zapach. Wczoraj zerwałam kwiaty do wazonu i do bukietu dołożyłam trzy gałązki pluskwicy. Zapach w całym mieszkaniu:
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 13:17, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Milka napisał(a)
Alu, zazdroszczę pluskwic, u mnie padły wszystkie, coś im nie pasuje. A te ciemne cudownie pachną.
Ozdoba dyniowa wesoła, aż się buzia śmieje. Zdrówka i sił, bo to najważniejsze


Irenko - faktycznie zapach upajający, dla mnie doskonały mam zielone i brązowe(ciemne), ta zielona słabiej rośnie, ale też pachnie. Jak będę w ogrodzie porównam zapachy, bo wcześniej nie zwracałam uwagi.
Tak jest, Irenko..."jako smakujesz aż się zepsujesz".
Tobie też - tego co najważniejsze życzymy
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 15:53, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Coraz więcej kolorów jesieni, i choć słoneczko świeci to już nie jest ciepło i rośliny to odczuwają.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 15:57, 27 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies