Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U mnie, na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

U mnie, na wsi

aptu 08:20, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
EwaG masz rację, że nie planuje się po kawałku, ale w pierwszej kolejności chciałam zrobić tą skarpę, bo będzie najbardziej reprezentacyjna.

Koło domku (którego jeszcze nie ma) myślę o kwitnącej łące z wykoszonymi tylko ścieżkami, a dokoła płot drewniany porośnięty winobluszczem.

powyżej (w lewym górnym rogu zdjęcia) jest mini sad, posadzone wiśnie, jabłonie, grusze...

Masz rację, muszę wrzucić rzut sytuacyjny, już nad nim pracuję
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 08:21, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
testuje podpis
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 12:07, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Wrzucam rzut sytuacyjny mam nadzieję, że ktoś się połapie o co chodzi



i jeszcze zdjęcie schodów i skarpy od góry, bo na tym rzucie to mi jakoś to dziwnie wyszło (w tle dom drugego sąsiada i kawałek moich fundamentów)

____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 12:20, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
i jeszcze takie ujęcie moich schodów, chciałabym, żeby porosły je rojniki i takie malutkie płożące roślinki, kwitnące na żółto zapomniałam nazwy... aaa mam, trojeść rozesłana




Po bokach są aktualnie wsadzone:
na samym dole róża pnąca zółto - różowa, pergola już jest prawie zrobiona,
po lewej tawuła japońska
po prawej berberysy a troszkę z boku lawenda.
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 14:57, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
ciąg dalszy...
co tam rośnie....

____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 15:16, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
co jeszcze mam:



wszystko, sobie już rośnie, brak tylko domku i kratki na winogron
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 15:24, 02 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146


tak chyba trochę bardziej czytelne
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
katiaxx 10:16, 03 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
hej,
wpadłam z rewizytą, ja się nie znam - od razu powiem- jednak zanim cokolwiek zrobisz dobrze się zastanów co Ci się podoba i jaki efekt chcesz uzyskać - nieciekawie jest gdy zrobisz pół rabaty a potem zobaczysz coś co ci się spodoba i pół rabaty będzie do wyrzucenia - ja mowie z własnego doświadczenia - może Ciebie ten przypadek nie dotknie (oby
Jak dla mnie 13 gatunków na jednej rabacie to za wiele, ja wybrałabym np - 4-5, zrobiła płynne przejścia
spójrz np. na to
https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=piet%20oudolf
ogrody - naturalne, piękne , ja się naprawdę nie znam - ale przerabiałam ten temat ostatnio więc podpowiadam co mi podpowiedziano, może Ci to pomoże
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
aptu 10:30, 03 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
ach....... jakie piękne zdjęcia mi wrzuciłaś, marzę o czymś taki. Dziękuję za odwiedzinki i rady, zastanawiam się teraz może nad podzieleniem jakoś tej mojej skarpy, bo ona jednak jest olbrzymia, może rządki z bukszpanów, ale to znowu będzie bardziej formalnie, nie mam pojęcia co robić może przez święta coś wymyślę.

to mi się najbardziej podoba...

____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 10:34, 03 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
taki żywopłocik mi się podoba (tylko większe powierzchnie pomiędzy) i może wylewające się z niego kwiaty, ale nie wiem czy to w moim ogródku na wsi będzie dobrze wyglądało, co o tym sądzicie?

____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies