Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U mnie, na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

U mnie, na wsi

AgataBC 18:06, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
aptu napisał(a)



A może mi powiesz co tak zupełnie odstaje, jeśli chodzi o wymagania glebowe?


Są prawie tylko 3, bo niebieski i fiolet to prawie to samo czyli: biały, niebieski, fiolet z dodatkiem żółtego, za dużo?


...A jeśli chcesz więcej zimozielono, to idź w krzewy iglaste, jałowce, sosny karłowe...
No właśnie nie chce samych iglaków, to takie nudne już jest




Hortensie lubią ziemię kwaśną. Róże ph 6-6,5, lawenda jeszcze bardziej zasadowo, a poza odczynem to jeszcze wchodzi w grę wilgotność, część roślin wybrałaś na gleby wilgotne-hortnsja, trzmielina, żurawki a byliny wypełniające czy np. lawenda nie będą rosły w wilgotnym podłożu. Podlewanie takiej zróżnicowanej skarpy to filozofia.. o ile wogóle na takim stoku możliwe jest zapewnienie wilgotnego środowiska.. część roślin za jakiś czas by się tam tylko męczyła..
Jeśli chodzi o kolory to wybrałaś zimne - biały, niebieski, fiolet. Żółty do tego już mniej pasuje.
Zastanawiasz się jeszcze nad wersją "kwaśną"??

ja przez niektóre moje błędy i upór jestem teraz więźniem podlewania..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
renatamama3 18:33, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam ,kolejną krajankę posiadaczkę skarpy .Ja na skarpę dałabym 3 lub 5 kosodrzewin ,na dół na obwódkę ubiorek (jest zimozielony ),do tego szałwia ,zwiewne trawy i róże.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Psiamama 00:13, 02 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Witaj Magda. Co ze skarpą? Na kwaśno jednak?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
07_Rene 13:47, 19 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witaj Planowanie to najbardziej męcząca robota -- przynajmniej mnie Jak Ci idzie? Ja radziłabym Ci wybierać od razu gatunki na suche stanowiska w to miejsce. Będzie bez rozczarowań i dodatkowej pracy Pozdrawiam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Grodzia 14:34, 19 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Witam z Małopolski i ja wkrótce będę obsadzać słoneczną skarpę więc będę u Ciebie podpatrywać Pozdrawiam
____________________
Ogród Grodzi
aptu 09:32, 09 cze 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Bardzo dziękuję wszystkim odwiedzającym - dawno mnie nie było, bo niestety nie wiele się działo. Jedynie trawa była koszona i tyle

Facet od koparki miał zrobić porządki na mojej zarośniętej działce (do końca kwietnia - no tak nie zapytałam którego roku) ale w końcu po miłej rozmowie w sobotę, był podobno wczoraj.

Pracował cały dzień, niestety efekty zobaczę dopiero w lipcu bo w najbliższym czasie nie będzie mnie na wsi
A zresztą teraz i tak jest już za późno, żeby cokolwiek sadzić wszystko czeka do jesieni więc mam jeszcze czas na planowanie

Pozdrawiam serdecznie wszystkie ogrodniczki
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Grodzia 22:35, 10 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Witaj Madzia tak to ja a Ty to Madzia S.?Bo tylko takie mam skojarzenie
____________________
Ogród Grodzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies