Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciężkie pięknego początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciężkie pięknego początki...

Izoldka 19:03, 09 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Z nowych roślinek - bratki znalazły swoje miejsce na parapecie okna kuchennego. Obok chwilowo wrzośce zanim powędruja na rabatkę, a ich miejsce zajmą stokrotki.


W 3 gazonach gdzie chciałam posadzić cisy nastąpiła jednak zmiana koncepcji. Mała tuja (nie znam nazwy) która rośnie na małą "kopkę", pod nią barwinek i wyściółkowane nowym kamyczkiem


Jak za cały dzień to nie ma się czym chwalić, bo zrobione jest zdecydowanie niewiele. A to wszystko przez tego krasnala - moja 3miesięczna córeczka Miała (i ma) dzisiaj zdecydowanie zły humor, a mąż do piątku w delegacji więc i tyle zrobionego to sukces

____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
rumiankowa 21:13, 09 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Izoldka pięknie to wygląda. Jestem wielką fanką bratków

Krasnala masz uroczego, nic dziwnego, że odciąga od ogrodowych spraw

Tuje kulki super Może to danica? Przymierzam się do nich. Barwinek też super, wsadziałm kilka w zeszłym roku a teraz rozrosły się niesamowicie
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
aptu 09:01, 10 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Okno piękne, ale dzidzia jeszcze piękniejsza
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
jona 16:49, 10 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Aldonka . Może Krasnal chciał do ogrodu . W niektórych przypadkach połączenie ogrodu i krasnala nawet zdaje egzamin
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
paulina_ns 13:44, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj Piękny dom, ogród również, jeżeli mogę Ci coś doradzić - skup się na jednej rabacie, zrób ją i dopiero rób następne. Ja tak właśnie co roku robiłam, trochę tu, trochę tu i dwa lata minęły i nic nie jest skończone Zaznaczam wątek i będę Cię odwiedzała pozdrawiam.

ps. Córeczkę masz śliczną
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Izoldka 11:25, 20 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Witam nowe podglądaczki

Chwilę mnie tu nie było, ale tak mnie pochłonęły prace ogrodowe
I tochę się u mnie pozmieniało, a oto dowody:

strona lewa



strona prawa



Jeszcze trochę mało zielono i roślinnie, ale wszystkie roślinki są jeszcze malutkie. Mam nadzieję, że w następnym sezonie zrobi się pięknie zielono
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 12:28, 20 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Skwerek przed domem też przeszedł przemianę.
Jeszcze niedawno wyglądał tak:



Razem z mężem pozbyliśmy się trawy, przekopaliśmy teren, a cyprysik został cofnięty bliżej ogrodzenia. W miejscu palików i sznurka będzie zamontowany border - od zewnątrz wysypiemi jasny żwirek a w środku będzie kora.



Od prawej odwódka z bukszpanu - będzie dłuższa (do drugiego patyczka). Wewnątrz 3 hortensje ogrodowe dwie duże jedna malutka, pod cyprysikiem barwinek.


Z tyłu miskanty zebrinus, iglaczek płożący (nie pamiętam nazwy). Pomiędzy poprzetykane trzy turzyce 'Frosted Curls', po lewej wychodzą już z ziemi funkie, a za sznureczkiem posadziłam żurawki 'Electric Lime'.


____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
rumiankowa 13:52, 20 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Przepiękny skalniak będzie fajne te kamienie roślinki się rozrosną i będzie jeszcze piękniej. Przeogródek też po metamorfozie wygląda super
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
czarna_aga 14:47, 20 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
I już widać postępy i robi się coraz ładniej Będę zaglądała i kibicowała przemianom w ogrodzie
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
Izoldka 16:58, 20 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
W tzw. międzyczasie mam do zagospodarowania 4 donice drewniane:



Chwilowi stoją krzywo i czekają na porządne ustawienie, wyczyszczenie i na przesadzenie, bo to co w nich rośnie w większości jest do wywalenia.

Chciałabym ustawić je pod murem domu symetrycznie. Tylko jakoś nie mogę wymyślić co wsadzić przed liliowce. Może bluszcz?? I oczywiście wyściółkuje - chyba korą.
To co mi wpadło do głowy:

____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies