Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciężkie pięknego początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciężkie pięknego początki...

Izoldka 09:30, 06 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Wczoraj przedogródek wyglądał tak:



W najbliższym czasie (jak tylko kupię) na środek bedzie dosadzony jeszcze grujecznik.

Skalniaki przy wejściu do domu - na razie szału nie ma ale mam nadzieję, że lada moment wszystko ruszy się do życia.


Jaki wyższy krzew mogę tam dosadzić w dwóch miejscach? Jest to strona wschodnia domu i raczej piaszczysta ziemia. Conica dałaby radę? A może lepszy jakiś jałowiec - np. Skyrocket?

____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 09:39, 06 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Następna w kolejności pod nóż idzie rabata wzdłuż ogrodzenia, po drugiej stronie chodnika do drzwi. Od ogrodzenia do skalniaka jest tam 3,5 metra.



Zdjęcia poglądowe robione ciemną nocą





Mnie się tam widzi prostokątna rabata 1-1,5 metra szerokości z różami Chopin, lawendą i obwódką z bukszpanu (znaleziona, a jakże, oczywiście na ogrodowisku ale gdzie dokładnie to nie pamiętam) - długości przyjanmniej do końca kamiennego ogrodzenia (ok. 2 metry)ale jeśli wyjdzie dłuższa to wcale się nie obrażę .
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 09:48, 06 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
A tyyyle pracy jeszcze przede mną:





Po prawej stronie, obok huśtawki jest na razie "przechowalnik", w którym aktualnie czekają na przydział:
-minimum 3 juki (po podziale bedzie ich może z 6),
-2 sadzonki liliowca Stella de oro,
-jedna hortensja ogrodowe, ale w jakim kolorze to nie mam pojecia, bo rok temu dostana od kogoś ale bidukla jeszcze nie kwitła,
-5 lawend wąskolistnych - te kwitną na potęgę
-ogromny krzak krzewuszki (przywieziony ostatnio od mamy, bo miał iść w kosz ale żal mi się go zrobiło)
-krzak wierzba Hakuro.

Terenu do zagospodarowania mam sporo więc swoje stałe miejsce napewno znajdą.
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 08:14, 07 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
W świetle dziennym miejsce pod rabatkę przed wejściem wygląda tak:




Myślałam o czymś takim w tym miejscu, ale jakoś po narysowaniu nie do końca mi to "leży"... Sama nie wiem... (na czarno zamalowana dalsza część - tam też coś kiedyś posadzę )
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Dominika11 09:25, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Widze, że wróciłaś i to z wielkim zapałem i planami
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Izoldka 09:48, 07 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Dominika11 napisał(a)
Widze, że wróciłaś i to z wielkim zapałem i planami


Najwyższy czas wziąć się w końcu do roboty Co prawda z czasem u mnie ostatnio krucho, bo dziecię moje dba żeby mi się nie nudziło, a i jeszcze pracować trzeba... Ale co, ja nie dam rady?!

____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Dominika11 09:54, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Izoldka napisał(a)


Najwyższy czas wziąć się w końcu do roboty Co prawda z czasem u mnie ostatnio krucho, bo dziecię moje dba żeby mi się nie nudziło, a i jeszcze pracować trzeba... Ale co, ja nie dam rady?!

skad kochana ja to znam - bo kto jak nie mamy mamy dać radę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Izoldka 09:59, 07 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Dominika11 napisał(a)
skad kochana ja to znam - bo kto jak nie mamy mamy dać radę


Święte słowa
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Makao_J 10:04, 07 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Przyszłam z rewizytą. Zaznaczę sobie wątek żeby popatrzeć w jakim kierunku idziesz. A może kiedyś uda mi się coś podpowiedzieć, choć moje podpowiedzi są bardzo ekscentryczne
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Izoldka 10:27, 07 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Makao_J napisał(a)
Przyszłam z rewizytą. Zaznaczę sobie wątek żeby popatrzeć w jakim kierunku idziesz. A może kiedyś uda mi się coś podpowiedzieć, choć moje podpowiedzi są bardzo ekscentryczne


Witam w moich skromnych progach
Bardzo chętnie przyjmę każdą radę, nawet najbardziej nietypową i oryginalną, bo sama próbuje znaleźć swoją ścieżkę, którą będę na razie raczej pełzła niż szła Ale do odważnych świat należy, a nie myli się tylko ten co nic nie robi
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies