Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciężkie pięknego początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciężkie pięknego początki...

Izoldka 09:14, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Kawa napisał(a)
brrrrr ściąganie darni tooo masakara nie cierpię tego

brawo Ty


Darcie darni to jeszcze pikuś, ale ten perz w ziemi i korzenie - wybieranie tego to dopiero żmudna robota.
Ale cóż - jak mus to mus
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 09:43, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
07_Rene napisał(a)
Jestem i ja Przyznam, że już podglądałam Twoje zmagania w tamtym roku, teraz też.
Masz piękny dom i ogrodzenie - nie mówiąc o córci Mi bardzo się podoba róża Eden rose pnąca się po takim ogrodzeniu jak u Ciebie ale widzę, że zwyciężyła koncepcja z hortensją i śliwą Też piękna
Margaretka dobrze radzi, żebyś sobie obmyśliła ogólny zarys całości, a realizować możesz potem po kawałku. Zrób listę jakie drzewa chcesz mieć u siebie, krzewy, bo im trzeba dopasować miejsce, warunki świetlne.
Warto też je kupić w pierwszej kolejności i już posadzić, bo one najdłużej rosną. Najmniejszy problem jest zawsze z wypełniaczami, bylinami i trawami, bo można dostać od kogoś nadwyżki albo w szybkim tempie rozmnożyć samemu, ewentualnie wysiać.
Podoba mi się też koncepcja skarp z kamieniami


Witam Cię u mnie
Dziękuję Ci za miłe słowa - aż serce w człowieku rośnie jak ktoś mu tak cukruje
Ogólną koncepcje jakąś mam, a i wielu gatunków roślin też wielu nie planuje. Ale nie chcę od razu brać się za wszystko, bo ze mną tak to jest, że jak za wiele zacznę to nic nie skończę.
Z różą jeszcze nic straconego, bo po drugiej stronie wjazdu do garażu miejsce czeka na zagospodarowanie a też jest takie ogrodzenie
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 09:47, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Psiamama napisał(a)
Ty to idziesz jak burza. Decyzja ciach prach i realizacja. Ja to muszę nad każdym pomysłem posiedzieć, podumać, musi nabrać mocy prawnej... Zazdroszę


Nie chcę Cię dobijać, ale wczoraj dokończyłam darnie, przekopałam ziemię i wyczyściłam z perzu i korzeni



Rośliny też częściowo posadziłam

____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 09:48, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam jestem z wizyta i jestem pełna podziwu dla Twojej ciężkiej pracy włożonej w obsadzanie ogrodu ale widzę ze trud nie poszedł na marne masz piękny ogród piękny dom i śliczną córcię gratulacje i życzę dużo zdrowia siły
pozdrawiam serdecznie


Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 09:52, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
07_Rene napisał(a)
Pracowałaś wczoraj w ogrodzie do nocy... a tu cisza? no nie może być czekamy na relacje


Realizacja będzie ale albo wieczorem albo jutro
Niestety wczoraj zakończyliśmy prace dopiero kolo 21 Noc ciemna już była i nic się nie dało obfocić, a rano zaspałam i biegiem pędziłam do pracy wiec zdjęć też brak.

Dodatkowo mój M skosił wczoraj trawniczek i jest pięknie, cudownie, a trawa mięciutka i pachnąca Lubiu taki świeżutki dywanik z trawy


____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Kawa 09:57, 14 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
niech twój em wpadnie do mnie i mi też skosi trawnik

chociaż nie
leje u mnie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Izoldka 10:06, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Kawa napisał(a)
niech twój em wpadnie do mnie i mi też skosi trawnik

chociaż nie
leje u mnie


Myślę, że z chęcią by wpadł, bo co jak co ale kosić to on uwielbia

U mnie ani śladu po deszczu, ba nawet słońce przed chwilą świeciło
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Konieczki 10:28, 14 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Hej Iza
Jestem i ja, masz ładny domek i ogrodzony do tego (jak Ci tego zazdroszczę) więc ogródek też musisz mieć piękny. Więc wiesz - do roboty (a mówi to ta co prawie sama nic nie robi, chęci są ale gorzej z czasem). MOże się czytelniczki Twojego wątku na mnie nie pogniewają, ale ja Ci radze - słuchaj rad Margaretki ona niedość że doświadczona to i fajnie ma to coś
Powiadasz, że żal sobót (ja już chupę w piątki ogarniam coby w sobotę nie tracić czasu HAHAHAHA)
____________________
Zielonym do góry... :)
margaretka3 11:27, 14 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Aśka, ja doświadczona!!! No padłam
No tak, ale Ty wczoraj imprezowałaś! To Ci głupot pisanie wybaczam!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
07_Rene 11:45, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
margaretka3 napisał(a)
Aśka, ja doświadczona!!! No padłam
No tak, ale Ty wczoraj imprezowałaś! To Ci głupot pisanie wybaczam!


Ja nie imprezowałam, a powiem to samo co Aśka Po co Ci doświadczenie jak masz instynkt



Ogólną koncepcje jakąś mam, a i wielu gatunków roślin też wielu nie planuje. Ale nie chcę od razu brać się za wszystko, bo ze mną tak to jest, że jak za wiele zacznę to nic nie skończę.



Nie warto brać się za wszystko, bo zamiast efektu będzie frustracja zniechęcenie. Mi też dziewczyny na początku radziły, żebym od drzew zaczęła i 2 lata straciłam przez swoje niezdecydowanie.


Z różą jeszcze nic straconego, bo po drugiej stronie wjazdu do garażu miejsce czeka na zagospodarowanie a też jest takie ogrodzenie


Różne propozycje tu znajdziesz, co jest czasem bardziej kołujące niż jakby Ci nikt nie doradzał Sama musisz zdecydować...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies