Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciężkie pięknego początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciężkie pięknego początki...

Dominika11 12:01, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a mi się podoba wersja 3 tylko na zimę hortka i trawy uschną - nic nie dasz zimozielonego ???
a co będzie za śliwą ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Izoldka 12:27, 11 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Dominika11 napisał(a)
a mi się podoba wersja 3 tylko na zimę hortka i trawy uschną - nic nie dasz zimozielonego ???
a co będzie za śliwą ???


Za śliwą - ekran z cisa. Na nic zimozielonego nie mam pomysłu... Chyba, że zamiast żurawek wrzucę jakiegoś jałowca płożącego.
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 12:38, 11 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Ewentualnie zamiast hortensji - jukę. W sumie ona zielona przez cały rok. Tylko jeśli się za bardzo rozrośnie to wg. mnie będzie szpecić....
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Psiamama 14:13, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
No i bardzo fajnie Juka szpeci tak jak piszesz... ja swoją wywalam. Chcesz może?? A jak chcesz coś zimozielonego to może kuleczki danica?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
margaretka3 09:57, 12 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Cześć Izo, pamiętam, że byłam u Ciebie w tamtym roku Mnie się podoba wersja trzecia, tzn. z wiśnią, hortensja i trawy zaschnięte zimą ładnie wyglądają. Bukszpany i cisy dadzą Ci zimozieloność, to chyba wystarczy
Ale ja bym Ci proponowała całościowo spojrzeć na ten bok działki, co planujesz dalej - za wiśnią? Zaplanuj cały bok wzdłuż ogrodzenia.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Izoldka 10:02, 12 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Psiamama napisał(a)
No i bardzo fajnie Juka szpeci tak jak piszesz... ja swoją wywalam. Chcesz może?? A jak chcesz coś zimozielonego to może kuleczki danica?


Na razie pewne na 100% są bukszpany, hortka, trawa, śliwka i cisy. Co będzie pod spodem to zobaczę co się zmieści, bo wcale dużo miejsca tam nie ma. Ale chodzi mi po głowie żeby danic'i dać pod drzewko.
I jeszcze carexy
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Izoldka 10:04, 12 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
margaretka3 napisał(a)
Cześć Izo, pamiętam, że byłam u Ciebie w tamtym roku Mnie się podoba wersja trzecia, tzn. z wiśnią, hortensja i trawy zaschnięte zimą ładnie wyglądają. Bukszpany i cisy dadzą Ci zimozieloność, to chyba wystarczy
Ale ja bym Ci proponowała całościowo spojrzeć na ten bok działki, co planujesz dalej - za wiśnią? Zaplanuj cały bok wzdłuż ogrodzenia.


Właśnie myślę nad ciągiem dalszym Za wiśnią na pewno pociągnę cisy, a przed hortki, trawki, hosty, żurawki, bukszpany. Nic nadzwyczajnego - raczej ogrodowiskowa "nuda" I zachowam linie proste w rabatach.
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
margaretka3 10:31, 12 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Iza, nie musi być nuda Pomyśl nad jakimś "swoim" zestawieniem. Jest tyle możliwości! Do hortensji możesz dosadzić np. jarzmianki, liatry, jeżówki, irysy. Do tego trawy, owszem, jak najbardziej.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Izoldka 10:50, 12 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
margaretka3 napisał(a)
Iza, nie musi być nuda Pomyśl nad jakimś "swoim" zestawieniem. Jest tyle możliwości! Do hortensji możesz dosadzić np. jarzmianki, liatry, jeżówki, irysy. Do tego trawy, owszem, jak najbardziej.


Pisząć "nuda" bardziej miałam na myśli ogólny zarys ogrodu. Wypełniacze również planuję takie jak właśnie jeżówki, liliowce, wrzosy, wrzsośce, lawendę itp.
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
anabuko1 11:30, 12 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514

I ta

I ta wersja najbardziej mi się podoba
Izoldka napisał(a)



Za Twoją radą:

Wersja trzecia... Chyba najbardziej prawdopodobna



Ewentualnie zamiast lawendy - turzyca 'Frosted Curls' lub hosty...

I ta wersja najbardziej mi się podoba
Izoldka napisał(a)
Kombinuje jak koń pod górę... Rabatka przy furtce wersja 2.



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies