Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 15:37, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
kamaya napisał(a)


Są to Vanilki ( Renhy) po przebarwieniu, na początku są białe
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
agata19762 15:39, 19 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
cenne porady można tu znaleźć...
warto zaglądać !!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Kasiek 19:53, 19 kwi 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Piekny ogrod i piekne rosliny, zachwycam sie Twoimi hortensjami Mam dopiero 2 sztuki, w tym sezonie planuje kolejne,wiec Twoj watek to dla mnie kopalnia wiedzy
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Bawarka
iwonadm 20:16, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
To pociełam swoje. Te co jeszcze małe to do 1 max 2 oczek na Twoją odpowiedzialność hehe a tak a serio jqk radzisz z tymi kilkuletnimi bo ich już sie nie da tak nisko. Może jakiś lifting? W tamtym roku ciełam je na krótko ale i tak podrosły.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bozga 21:00, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
iwonadm napisał(a)
To pociełam swoje. Te co jeszcze małe to do 1 max 2 oczek na Twoją odpowiedzialność hehe a tak a serio jqk radzisz z tymi kilkuletnimi bo ich już sie nie da tak nisko. Może jakiś lifting? W tamtym roku ciełam je na krótko ale i tak podrosły.


Nie rozkręcaj się tak , ja też mam problem ze starszymi roślinami ( moje Grandiflory mają ponad 7 lat) i mimo ,że cięłam krótko za rozgałęzieniami to i tak jest to już duża roślina bo przez te lata się ich nazbierało. Widziałam w mojej miejscowości ciętą wysoko i krzew brzydko wygląda u dołu - właściwie wymaga ta część zakrycia jakimś innym krzaczkiem.

Raz tylko zdecydowałam się na razie na tzw odmłodzenie rośliny i cięcie nisko nad ziemią ( Pinky Winky), muszę przyznać,że w pierwszym roku nie wyglądało to ciekawie- może też z powodu przesadzenia. W tej chwili ma dużo pączkow, nawet w najmniej oczekiwanych miejscach- czyli efekt osiągnięty.Pa
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Anabell 22:12, 19 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Jestem zwolenniczką niskiego przycinania, drzewiaste nisko przycięte wybijają z korzenia nowe odrosty.

Bukietowe mam czwarty rok i obserwuję, jestem już pewna że nie chcę wysoko przycinać, gołe robią się dołem.
Odrostów z ziemi jeszcze nie widziałam, możliwe inaczej rosną.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ZbigniewG 22:19, 19 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Dziewczyny to Wam podpowiem - kilka gałązek tniemy przy ziemi, kilka średnio a 2-3 wysoko (a wszystkie gałązki prowadzimy na proste patyki) i krzak kwitnie od dołu do czubka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anabell 22:38, 19 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zbyszku dokładnie tak robię, od ziemi wówczas tylko jedno oczko zostawiam.
środkiem dwa oczka i tak w następnym roku podniesie się jedno cięcie wyżej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Sebek 23:22, 19 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niskie cięcie hortensji mnie zaciekawiło, ale skoro działa to świetnie Może i ja spróbuję hodować bukietówki w donicach, ogrodowe wytrzymywały ze mną jedynie po kilka miesięcy...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 23:51, 19 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bożenko w wizytówce w zdjęciach powojników 2 z kolei to zdjęcie jakiego powojnika? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies