Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

elzbieta_b 10:12, 20 kwi 2015


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Bożenko, Twój ogród to marzenie . Hortensjowy raj. Chciałabym wiedzieć co rośnie obok hortensji i jak wyglądają rabaty wtedy, gdy hortensje jeszcze nie kwitną. Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
iwonadm 10:30, 20 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
bozga napisał(a)


Nie rozkręcaj się tak , ja też mam problem ze starszymi roślinami ( moje Grandiflory mają ponad 7 lat) i mimo ,że cięłam krótko za rozgałęzieniami to i tak jest to już duża roślina bo przez te lata się ich nazbierało. Widziałam w mojej miejscowości ciętą wysoko i krzew brzydko wygląda u dołu - właściwie wymaga ta część zakrycia jakimś innym krzaczkiem.

Raz tylko zdecydowałam się na razie na tzw odmłodzenie rośliny i cięcie nisko nad ziemią ( Pinky Winky), muszę przyznać,że w pierwszym roku nie wyglądało to ciekawie- może też z powodu przesadzenia. W tej chwili ma dużo pączkow, nawet w najmniej oczekiwanych miejscach- czyli efekt osiągnięty.Pa

hihi zobaczymy co z tego mojego eksperymentu wyjdzie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Milka 10:51, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zachwycam się tą ilościa hortensji, też do tego dążę i rozmnażam niesustannie ale do tej pory nie wpadłam na patent z uszczykiwaniem górnych liści, dzięki Bożenko za podpowiedź, zaraz jak podrosną wprowadzę to w zycie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bozga 21:37, 20 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
monteverde napisał(a)
Bożenko w wizytówce w zdjęciach powojników 2 z kolei to zdjęcie jakiego powojnika? pozdrówka



wg etykietki powinien to być powojnik górski "Fragrant Spring" ale ma wyraźnie podwójne płatki i najbardziej podobny jest do innego powojnika górskiego "Marjorie", chyba że to jakiś "zwyrodnialec"
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
monteverde 21:48, 20 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tak to Marjorie ale jest śliczny
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
horcia 23:13, 20 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Piękny ogród a hortensje cudowne. Marzę o takim raju, szkoda tylko że tak póżno kwitną, czy zauważyłaś która bukietówka kwitnie najwcześniej. Czy są takie które zaczynają początkiem lipca? Podoba mi się polar bear ale wyczytałam że kwitnie dopiero pod koniec sierpnia A co powiesz o cięciu ogrodowych bo zauważyłam że masz przyciętą? Moje zimują w garażu z uwagi na przemarzanie ale ich wysokie badyle mnie wnerwiają.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gabriela 23:59, 20 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wyrazy uznania - Twój ogród z hortensjami bardzo mi się podoba. Porady co do sadzonkowania i uszczykiwania bardzo klarownie przedstawiasz.
Masz może odmianę Vasterival - taką inną niż wszystkie? Moja jeszcze młoda i mało spektakularna. Hodujesz też hortensje ogrodowe? Bo nie widziałam na zdjęciach.
I zdradź w jakiej części Polski mieszkasz. Marzy mi się dereń kwiecisty, ale się boję ostrej zimy (za tego derenia się boję).
____________________
Ogród w budowie nieustającej
makkasia 14:03, 22 kwi 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Jadłabym łyżkami Twój ogród
Wszystkie rośliny dorodne, zdrowe niesamowity efekt dają w takiej ilości
Jestem ciekawa jaką hortensję bukietową lubisz najbardziej ?
pozdrawiam gorąco
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
bozga 20:45, 22 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Njpierw grzecznie odpowiem na pytania- bukietówki kwitną mniej więcej o tej samej porze, pora kwitnienia chyba bardziej zależy od stanowiska niż od odmiany, odnośnie Polar Bear mam jedno ale ( może dlatego, że mam jeszcze młode rośliny i na dodatek w donicy- ale bardzo mi się pokładały, kwiaty duże a gałązki cienkie).Ogrodowe jeśli tnę to tylko z konieczności- bo np.kotek połamał
Mieszkam w województwie lubuskim, derenie kwitną i zimują bez problemu, nie wymagają okrycia, a kwitnienie zależne jest od sposobu rozmnażania ( żeby nie było niespodzianek warto kupić roślinkę z choćby jednym już kwiatkiem)
Wracając do hortensji po cichu zdradzę,że najbardziej lubię Limelight ( chyba inne się na mnie nie obrażą ). Serdecznie pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:54, 22 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I na kolacyjkę po ciężkiej harówce w ogrodzie kilka dzisiejszych fotek

Powoli żegnamy ciemierniki




Pierwsza piwonia gotowa do kwitnienia


Bez wiśni ani rusz
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies