Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 18:34, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Sonka napisał(a)
Niesłychanie pięknie w Twoim ogrodzie zimą.Hortensje trzymają fason, moje wiatr poobrywał.



U mnie też zaraz zaczną, mokry śnieg i opady szybko rozmiękczają płatki, ale za to wiosna tuż, tuż, u mnie zaczynają się dźwigać kwiaty ciemierników ( w przyszłym tygodniu myślę, że spokojnie można będzie je sfotografować

Zimowe fotki powoli odchodzą w zapomnienie






____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:38, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
asiak napisał(a)
Bożenko, mam pytanko... pewnie tysiące razy zadane
Jesienią sadziłam hortensje bukietowe. Kiedy i na jaką wysokość od ziemi przycinamy hortensje? Czy wszystkie gałązki tniemy na równo?
Z góry dziękuję i miłego dnia życzę




Jak najniżej, zwłaszcza młode, niekształtne sadzonki- nawet za pierwszym oczkiem, później gdy dół jest ładnie rozkrzewiony można i za drugim, trzecim oczkiem, wszyskie drobne usunąć, dorodne pędy będą miały dorodne kwiatostany
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Jana 18:44, 31 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ta Polar Bear jest śliczna czy jest wysoka?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
bozga 18:45, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Przypominajek nigdy za wiele - sierpień ( ale inne ujęcia niż na fb, więc chyba nie zanudzę no i nie mogę sobie pozwolić na taką ilość fotek jak tam)


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:46, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Jana napisał(a)
ta Polar Bear jest śliczna czy jest wysoka?


Niższa niż Magical Moonlight , ogólnie można powiedzieć, że średnia
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Jana 18:47, 31 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
dziękuję, chyba jest wpisana na listę
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
asiak 18:49, 31 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
bozga napisał(a)




Jak najniżej, zwłaszcza młode, niekształtne sadzonki- nawet za pierwszym oczkiem, później gdy dół jest ładnie rozkrzewiony można i za drugim, trzecim oczkiem, wszyskie drobne usunąć, dorodne pędy będą miały dorodne kwiatostany


Bożenko, bardzo Ci dziękuję A jeszcze mi napisz, kiedy należy to zrobić?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Mirka 18:50, 31 sty 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
bozga napisał(a)
Przypominajek nigdy za wiele - sierpień ( ale inne ujęcia niż na fb, więc chyba nie zanudzę no i nie mogę sobie pozwolić na taką ilość fotek jak tam)


Przypominajki jak my je lubimy Od razu cieplej na duszy Co to za rozchodnik taki olbrzym?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bozga 18:50, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390



Chyba wystarczy, bo co ja będę pokazywać do marca ?
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Nett 18:51, 31 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
bozga napisał(a)



Koniec końców wszystkie bukietowe ostatecznie się przebarwiają ( jeśli sezon pozwoli im przejść wszystkie etapy dojrzewania a nie jak to było w zeszłym roku). Najpóźniej przebarwiają się wg mnie Magical Moonlight i Polar Bear ( może zmienię zdanie jak w tym roku po raz pierwszy zakwitną u mnie nowinki ( jest tego trochę) Sorki za tak późną odpowiedź ale jest to niewątpliwy mój minus ( mus zaakceptować każdy ma jakieś wady)

Magical Moonlight



Polar Bear ( niestety w zeszłym roku bardzo późno zakwitła i właściwie mróz zastał ją w tym stanie, młodziutka, jeszcze nie pokazała na co ją stać)



Dziękuję Aniu. A z niskich hortensji? Jak Twoim zdaniem bedzie się sprawować little lime?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies