Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

BasiaLT 09:29, 20 sty 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ta szadź na drzewach wygląda po prostu magicznie
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Monika76 09:31, 20 sty 2017


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Pięknie zimowo i magicznie.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
zawitka 12:19, 20 sty 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Cudny,zięki za pokaz .Muszę go mieć ale mam mam działkę Jaką on teraz ma rozpiętość na boki .Nawet jak szeroki to kurde kupię i u Córki wsadzę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Nett 22:27, 21 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Aniu zwracam się do Ciebie jako specjalistki od hortensji. Jaką niską odmianę hortensji bukietowej byś poleciła, która najdłużej utrzymje biały kolor i nie przebarwia się? Zależy mi bardzo na tym białym kolorze i niewielkich rozmiarach. Z góry dziękuję za pomoc
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
majkamaj 22:05, 30 sty 2017


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110




Bożenko znów mam pytanie:
Czy na pierwszym planie jest tuja "Whipcord"?
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
Sonka 08:19, 31 sty 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Niesłychanie pięknie w Twoim ogrodzie zimą.Hortensje trzymają fason, moje wiatr poobrywał.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
asiak 08:33, 31 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bożenko, mam pytanko... pewnie tysiące razy zadane
Jesienią sadziłam hortensje bukietowe. Kiedy i na jaką wysokość od ziemi przycinamy hortensje? Czy wszystkie gałązki tniemy na równo?
Z góry dziękuję i miłego dnia życzę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
bozga 18:09, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
zawitka napisał(a)
Cudny,zięki za pokaz .Muszę go mieć ale mam mam działkę Jaką on teraz ma rozpiętość na boki .Nawet jak szeroki to kurde kupię i u Córki wsadzę


Oj zaskoczyłaś mnie tym pytaniem, teraz już ciemno, jutro zmierzę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:16, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Nett napisał(a)
Aniu zwracam się do Ciebie jako specjalistki od hortensji. Jaką niską odmianę hortensji bukietowej byś poleciła, która najdłużej utrzymje biały kolor i nie przebarwia się? Zależy mi bardzo na tym białym kolorze i niewielkich rozmiarach. Z góry dziękuję za pomoc



Koniec końców wszystkie bukietowe ostatecznie się przebarwiają ( jeśli sezon pozwoli im przejść wszystkie etapy dojrzewania a nie jak to było w zeszłym roku). Najpóźniej przebarwiają się wg mnie Magical Moonlight i Polar Bear ( może zmienię zdanie jak w tym roku po raz pierwszy zakwitną u mnie nowinki ( jest tego trochę) Sorki za tak późną odpowiedź ale jest to niewątpliwy mój minus ( mus zaakceptować każdy ma jakieś wady)

Magical Moonlight



Polar Bear ( niestety w zeszłym roku bardzo późno zakwitła i właściwie mróz zastał ją w tym stanie, młodziutka, jeszcze nie pokazała na co ją stać)

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:22, 31 sty 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
majkamaj napisał(a)


Bożenko znów mam pytanie:
Czy na pierwszym planie jest tuja "Whipcord"?





Tak to ona
( taka moja obserwacja- ciężko znosi przesadzanie, raczej trzeba raz a dobrze przemyśleć gdzie ostatecznie ma rosnąć)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies