Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 14:35, 13 lut 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
kasja83 napisał(a)
Bożenko-a ta Little Lime to jaka duża u Ciebie jest?Intensywnie ją przycinasz?Ja mam posadzone dopiero w zeszłym roku i niebardzo wiem-jak przyciąc na wiosnę, żeby były fajne.


To jest jedna z niższych hortensji , co do przycinania to moja zasada jest niezłomna- jak najniżej ( dotyczy to 99% bukietowych a nie tylko Little Lime)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:41, 13 lut 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
asiak napisał(a)
Bożenko, wiem, że zadam Ci pytanie, które padło setki razy, za co przepraszam. Nie idę na łatwiznę, bo przeglądam i czytam zarazem Twój wątek od początku, ale chciałabym być już ukierunkowana.
Jaką hortensję polecasz,która ma w miarę sztywne, niepokładające się gałązki i taka, która się ładnie przebarwia Potrzebuję kilka sztuk jako zasłony przed sąsiadami



Ja postawiłabym na Limelight . Może nie wszystkim spodoba się jej przebarwienie ale uważam,że jest to jedna z najlepszych odmian i mało kłopotliwych. Pięknie się krzewi, kwiatostany duże, wymaga w pewnym momencie delikatnego podwiązania ( ale jest to związane z masą główki kwiatowej, im większa i cięższa tym bardziej będzie się pochylać po pierwszym ulewnym deszczu) No i rozmiary robią wrażenie a szukasz zasłony
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:49, 13 lut 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
UlaMal napisał(a)
Witam Bożenko
Twój ogród podglądam od roku jest piękny i z wielką przyjemnoscią się go podglada jak i czyta.
Wątek który prowadzisz jest bardzo cenny w rady dla nas laików
Mam pytanie jesli mogła byś polecić hortensję Anabell to którą na stanowisko typu patelnia od rana do wieczora
Będę bardzo wdzieczna za radę.



Bardzo polecam przede wszystkim Strong Anabelle ( ale uwagi dotyczą też jak najbardziej "zwykłej" Anabelki)- spokojnie poradzi sobie na patelni ale muszą być spełnione przynajmniej 2 warunki- codzienna dostawa wody ( najbardziej spragniona hortensja jaką znam) i drugie- nie może być w zasięgu zraszacza- obecność wilgoci znacznie szybciej w słońcu uszkadza bardzo delikatne płatki i robi się brzydka, po deszczowym dniu na maxa staramy się strząsnąć wodę z tego samego powodu
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
asiak 14:50, 13 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
bozga napisał(a)



Ja postawiłabym na Limelight . Może nie wszystkim spodoba się jej przebarwienie ale uważam,że jest to jedna z najlepszych odmian i mało kłopotliwych. Pięknie się krzewi, kwiatostany duże, wymaga w pewnym momencie delikatnego podwiązania ( ale jest to związane z masą główki kwiatowej, im większa i cięższa tym bardziej będzie się pochylać po pierwszym ulewnym deszczu) No i rozmiary robią wrażenie a szukasz zasłony


Jeszcze czytam Twój wątek, troszkę wolno, bo czasu brakuje Ale mój wybór też padł na Limelight
Bardzo Ci dziękuję, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
bozga 14:58, 13 lut 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, robi się coraz cieplej, chyba powoli czas ruszyć na sprzątanie "naszego świata", krokusy już wybijają ! Spacer dzisiaj po ogrodzie uświadomił mi , że czeka mnie dużo roboty, ale już się za nią stęskniłam. Trochę martwi mnie stan niektórych dereni z nowych nasadzeń ( ale może nie będzie tak źle?- chyba sama się pocieszam )

Do pozdrowień dołączam październikową fotkę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
BasiaLT 15:00, 13 lut 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Cudne kolory uch... u mnie jeszcze leży śnieg i niestety nic nie przebija.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
bozga 15:10, 13 lut 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
BasiaLT napisał(a)
Cudne kolory uch... u mnie jeszcze leży śnieg i niestety nic nie przebija.


Nie chcę Cię dobijać ale hiacynty u mnie też już wystają A przecież obie jesteśmy z lubuskiego, dziwny jest ten świat
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
BasiaLT 15:17, 13 lut 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
bozga napisał(a)


Nie chcę Cię dobijać ale hiacynty u mnie też już wystają A przecież obie jesteśmy z lubuskiego, dziwny jest ten świat

No to właśnie mnie dobiłaś
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
agnieszka_m 16:37, 13 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
U ciebie Bożenko już hiacynty
A u mnie jeszcze spora warstwa śniegu i mróz
Ale od środy niby ocieplenie
Pozdrawiam
____________________
Mój mały ogródeczek :).
anabuko1 17:22, 13 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Październikowa fotka bardzo urokliwe. I mnie nic się nie ociepla. Zima mroźna i śniegowe trzyma.Także na te wiosenne porządki to jeszcze długo poczekam sobie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies