Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 19:37, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malgol napisał(a)


Ale udało już ci się uzyskać własne sadzonki Limek? Nie licząc odkladow z pedow?



Trochę dziwne pytanie W wątku, wprawdzie na początku wszystko jest udokumentowane. Limki " normalne, limki pienne, wszyscy znajomi i sąsiedzi obdzieleni, to szaleństwo musiałam przerwać bo co miałabym z nimi robić, teraz się delektuję owocami własnej pracy Siedzę w tym już w końcu kilka lat a wyprowadzenie piennej z długiego pędu uważam prawie za swój wynalazek : ) W tym roku wyprowadzę sobie pienne Diamantino ( bo mam na nie pomysł , reszta mi już nie jest potrzebna, i tak uważam, że ogarnięta manią za późno powiedziałam sobie stop) mam super dobry materiał ( niespodziewanie długie pędy Diamantino bo na zacienionym stanowisku) wszystkie pozostałe patyczki już są zamówione i trafią do kolejnych hortensjowych maniaków
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:41, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
babka napisał(a)
Skoro mowa o przesadzaniu zapytam i ja. Czy w późniejszym czasie również można przesadzać bez szkody dla rośliny ?? Nie mam jeszcze przygotowanego stanowiska, może dopiero wczesnym latem się uda.


Ja jestem maniaczką przesadzania, tylko zamarznięta ziemia jest przeszkodą Jeśli jest taka potrzeba nie widzę żadnego problemu, nigdy z tego powodu nie straciłam hortensji a przesadzałam nieraz już duże i w pełni kwitnące egzemplarze.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:46, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
anka_ napisał(a)
Bożenko w tamtym roku kupiłam młode hortensje bukietowe, z cienkimi gałązkami. I nie wiem czy mam je teraz przyciąć nisko czy one mogą jeszcze "zmężnieć"?


Wybierz 2-3 najmężniejsze, przytnij a pozostałe wytnij. Formowanie krzewu od podstawy jest najważniejsze. Za rok, dwa będziesz miała piękny krzak. A tniemy zawsze nisko, nieważne czy cienkie czy grube
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
malgol 19:48, 12 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
bozga napisał(a)



Trochę dziwne pytanie W wątku, wprawdzie na początku wszystko jest udokumentowane. Limki " normalne, limki pienne, wszyscy znajomi i sąsiedzi obdzieleni, to szaleństwo musiałam przerwać bo co miałabym z nimi robić, teraz się delektuję owocami własnej pracy Siedzę w tym już w końcu kilka lat a wyprowadzenie piennej z długiego pędu uważam prawie za swój wynalazek : ) W tym roku wyprowadzę sobie pienne Diamantino ( bo mam na nie pomysł , reszta mi już nie jest potrzebna, i tak uważam, że ogarnięta manią za późno powiedziałam sobie stop) mam super dobry materiał ( niespodziewanie długie pędy Diamantino bo na zacienionym stanowisku) wszystkie pozostałe patyczki już są zamówione i trafią do kolejnych hortensjowych maniaków


Dzięki Bozenko przeczytam Twój wątek od początku bo tak jak mówiłam trafiłam tu dopiero i zdążyłam przejrzeć tylko piękne obrazki Lece nadrabiać wiedzę ja mam sukcesy w rozmanzaniu Anabelek tylko, ale one bardzo łatwo się ukorzeniaja. Limki są moim celem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
bozga 19:56, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Alicja169 napisał(a)


Bożenko zainteresowałam się trawą pampasową. widziałam wcześniej u Ciebie jak pięknie u Ciebie rośnie
Piszesz, że już wysadziłaś do gruntu. U mnie zapewne jeszcze za wcześnie, tym-bardziej, że przechowywałam je w ogrodzie zimowym gdziem temp. zimą 5-10 st. a teraz już coraz wyższa, nawet do 20 stopni, gdy świeci słonko. One już mają po kilka zielonych listków.
Napisz proszę jak postępujesz z nią jesienią, jak ją wyjmujesz z ogrodu aby nie uszkodzić korzeni , a może wsadzasz do ziemi razem z donicą?
Chciałabym aby zachować moje pampasówki w jak najlepszej kondycji i nie popełnić błędu już na starcie.
Cenię wszystkie Twoje rady


Na zimę lądowała w garaż związana w snopek, bez przycinania, z pióropuszami. I tak ją teraz wyciągnęłam z donicy ( te pióropusze się przydały, bo było za co ciągnąć ). Kępy nie rozdzielałam, zdecydowałam się na ten krok bo już donica była za ciasna a nie wyobrażam sobie już większej . Jutro postaram się cyknąć fotki. Nie wyciągnę jesienią, jeszcze raz spróbuję przezimować w gruncie, wybrałam tylko stanowisko notorycznie suche ( zimą jak znalazł, żeby nie zgniła)
Ponownie chcę się delektować takim widokiem
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Ewa777 19:57, 12 mar 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Pieknie już kwitną u Ciebie krokusy Pokaż więcej zdjęć Pamiętam jak zachwycałam się nimi w ubiegłym roku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
bozga 20:00, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Mirka napisał(a)
Ja hortensje przesadzałam na jesieni.Zrobiłam źle ?Oby mi nie padły ☺


Termin jak najbardziej optymalny
Polska hortensjami stoi, gonimy Holandię
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:07, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ewa777 napisał(a)
Pieknie już kwitną u Ciebie krokusy Pokaż więcej zdjęć Pamiętam jak zachwycałam się nimi w ubiegłym roku


Większość krokusów u mnie jeszcze nie kwitnie ( ten żółty krokusowy szpaler za Anabalkami zawsze jest pierwszy) dlatego nie ma fotek i też mi nieśpieszno z cięciem hortensji. Te zeszłoroczne krokusy pod Vanilkami dopiero się rozkręcają no i Vanilki jeszcze nie przycięte ( miałam zakusy dzisiaj ale mi ochota przeszła)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
babka 20:17, 12 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziękuję za odpowiedź, teraz spokojnie mogę planować nową rabatę a nie robić wszystko w pośpiechu
Dziękuję za wszystkie inne wskazówki, często zaglądam i podglądam Twój wątek. Mam nadzieję, że dzięki nim w tym roku uda mi się prawidłowo zadbać o moje hortensje.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 20:17, 12 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Się zdublowało
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies