Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

m_gocha 22:01, 10 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ależ Bożenko u Ciebie już wiosennie
Nawet na przyciętych hortkach widać jakie masz dorodne okazy.
Bożenko chciałam Cię dopytać czy jeżeli hortka jest już kilkuletnia czy można zastosować cięcie odmładzające. Chodzi mi o to że w kolejnych latach cięcie było wykonywane oraz wyżej, to czy jeżeli teraz zetnę całkiem nisko czy jest szansa, że wypuści nowe pędy (od jakiegoś czasu tam są już łyse łyse pędy)
Rysunek poglądowy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
victoriagos 22:52, 10 mar 2017

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
o rany tyle przeoczyłam

gapa ze mnie, nie przeczytałam tylko wysłałam wiadomość

już doczytałam wystawiam doniczki do ogrodu


a u mnie krokusów jeszcze nie widać
____________________
Siejsko czarodziejsko
sarenka 13:00, 11 mar 2017


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marzą mi się piękne hortensje, koniecznie muszę nadrobić Twój wątek.
U mnie krokusy jeszcze nie kwitną, więc zaczęłam z tą aż 1 hortka plus kilka młodych bo te młode też chyba się przycina
____________________
Magda W samym sloncu
adkawi 13:58, 11 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Pięknie u Ciebie,a hortensje wymiatają !! dodaje do obserwowanych i zostawiam pozdrowionka
____________________
Adrianna
Luki 18:08, 11 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W tym roku za Twoimi instrukcjami pociachałem hortensje bardzo mocno
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Flower1 18:14, 11 mar 2017


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
bozga napisał(a)


Zacznę w weekend pod warunkiem suchej pogody, u mnie strasznie mokro, pierwsze krokusy są a cięcie takiej ilości krzaków zajmie mi ze trzy tygodnie ! Priorytetem są berberysy z bardzo już nabrzmiałymi pączkami, hortensje mogą jeszcze poczekać, zwłaszcza te przeznaczone do rozmnażania. W domu raz dwa puszczą listki i z powodu niedostatecznej ilości światła zaczną brzydko się wydłużać, do gleby za wcześnie, sprawdzałam palcem -jeszcze w głębi podmarznięta. Dobrym sposobem jest zostawienie przyciętych gałązek na zewnątrz w wiaderku z wodą- sposób sprawdzony, żyją, listków za szybko nie puszczają i można się nimi zająć dużo później.


Wreszcie !!!



Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Witam w nowym sezonie Bożenko! piękności u Ciebie! widzę, że hortki już podcięte. Ja w tym roku posłucham Twojej rady i też pojadę na krótko. Ściskam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
bozga 13:29, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
m_gocha napisał(a)
Ależ Bożenko u Ciebie już wiosennie
Nawet na przyciętych hortkach widać jakie masz dorodne okazy.
Bożenko chciałam Cię dopytać czy jeżeli hortka jest już kilkuletnia czy można zastosować cięcie odmładzające. Chodzi mi o to że w kolejnych latach cięcie było wykonywane oraz wyżej, to czy jeżeli teraz zetnę całkiem nisko czy jest szansa, że wypuści nowe pędy (od jakiegoś czasu tam są już łyse łyse pędy)
Rysunek poglądowy



Jak najbardziej, bez problemu wypuszcza nowe pędy i nie trzeba tego robić etapami jak u niektórych krzewów, to odmłodzona zeszłego roku hortka -grube pędy skrócone prawie o 2/3 ( okaz 7 letni)( częściowo teraz przycięta bo nie zdążyłam wczoraj dokończyć) cięcie radykalne może być zdecydowanie niżej, ten okaz rośnie w warzywniaku i dlatego cięcie odmładzające jest wyżej bo pod spodem sadzę pietruszkę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 13:32, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich zaglądających


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 13:38, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Wczoraj doprowadziłam ( poza trawnikiem) do porządku cały przedogródek, lada moment pokażą się moje łączki krokusowe ( listki już wystają). Dzisiaj jak tylko skończę "kuchenne rewolucje" idę ciąć Vanilki Miłej niedzieli


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Gosiek33 13:58, 12 mar 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
bozga napisał(a)



gdzie rosną te ciemierniki? też pod hortkami?

Ależ masz już porządek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies