Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Alicja169 20:20, 12 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Bożenko, gdybyś jeszcze zechciała powiedzieć jaką ziemię dajesz pampasówce i czy jakoś specjalnie zasilasz, w jakich terminach, no i wszystkie inne zabiegi jakie dla niej stosujesz Dzięki z góry za jutrzejsza fotkę
Widziałam prognozę na 14 dni - zapowiada się dobrze, a więc łopaty w dłoń!!
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
bozga 20:27, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Alicja169 napisał(a)
Bożenko, gdybyś jeszcze zechciała powiedzieć jaką ziemię dajesz pampasówce i czy jakoś specjalnie zasilasz, w jakich terminach, no i wszystkie inne zabiegi jakie dla niej stosujesz Dzięki z góry za jutrzejsza fotkę
Widziałam prognozę na 14 dni - zapowiada się dobrze, a więc łopaty w dłoń!!


Wykopuję dołek i tyle, żadnych dodatków ale będzie systematycznie nawożona tak jak trawnik ( w tym samym terminie i tym samym nawozem), tak robiłam też jak była w donicy
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Alicja169 20:35, 12 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dzięki. Spróbuję w tym roku wsadzić do gruntu na małym wzniesieniu.
Czyli w zimie też ją zasilasz?
Będę podglądać jak będziesz ją zabezpieczać przed zimą
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
frezja 20:35, 12 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
bozga napisał(a)

Polska hortensjami stoi, gonimy Holandię


Ale to tylko dzięki zapaleńcom takim jak Ty i Tobie podobnym
____________________
Ewa - Ogrodowy song
pestka56 20:41, 12 mar 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
No, Bozga, to ja trzymam kciuki za tę Cortaderię i to mocno zaciśnięte. Niech się uda.
Jeśli mogę coś radzić, to zrób jej góreczkę, żeby woda spływała. Sucho to sucho, ale jak wiemy do czasu. U mnie 5 lat było sucho, a teraz trawy w wodzie stoją 2-gi tydzień

edit:
Pomądrzę się w kwestii nawożenia traw – im starczy raz na 2-3 lata kompostu dać. Jak za dużo sie nawozi, to wiele traw buja za mocno i wykładają się. Tzn. te wysokie, jak miskanty.
____________________
Kasia
Madzenka 06:40, 13 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Krokusy kwitną czyli czas zacząć cięcie hortensji u mnie!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kawa 11:22, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko sliczna ta Twoja pampasowa
piękna jest

a w ogródeczku tak czyściutko hehe tego zazdraszczam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anna_ogrodni... 13:03, 13 mar 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Pięknie pięknie pięknie Cudowne śliczne mądre i harmonijne połączenie roślin. Jestem tu chwile ale wiem ze muszę wrócić i podziwiać podziwiać.
Gratuluje ślicznego i bogatego ogrodu Jestem zachwycona i zauroczona Twoim ogrodem
Pozdrawiam miłego dnia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
m_gocha 20:57, 13 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
bozga napisał(a)



Jak najbardziej, bez problemu wypuszcza nowe pędy i nie trzeba tego robić etapami jak u niektórych krzewów, to odmłodzona zeszłego roku hortka -grube pędy skrócone prawie o 2/3 ( okaz 7 letni)( częściowo teraz przycięta bo nie zdążyłam wczoraj dokończyć) cięcie radykalne może być zdecydowanie niżej, ten okaz rośnie w warzywniaku i dlatego cięcie odmładzające jest wyżej bo pod spodem sadzę pietruszkę
Bożenko dzięki za odpowiedź Zatem będzie odmładzanie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Urszulla 12:50, 14 mar 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
bozga napisał(a)


Jak najbardziej Ja właśnie przesadziłam pienną do przedogródka bo mi oś widokową na dotychczasowym miejscu zaburzała Wysadziłam też zgodnie z wcześniejszą deklaracją moją pampasową do gruntu, jutro ją przytnę. A bałagan na ogrodzie mam masakryczny, wszędzie walają się jakieś przycięte rośliny trawnika prawie nie widać Na dodatek po raz pierwszy przytrafiły mi się drzazgi na kolanach ( liczne! winne berberysy) Czyli robota wre.
Pozdrawiam


Acha, to dobra wiadomość.Pamiętasz jak zastanawiałyśmy się co to za odmiana u mnie się przyplątała jako Magical Candle? Twoje przypuszczenia i nasz porównania z Gosią w jej ogrodzie pokazały że to Tardivy. Będę miała nową rabatkę z tego co mam: 2 hortki i buk kolumnowy Aurea.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies