Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

malgol 15:39, 12 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Nie znałam tego wątku ( jak wielu jeszcze ) a uwielbiam hortensje i muszę nadrobić wszystko u Ciebie!
Na razie przejrzalam pismo obrazkowe i jestem pod wrażeniem
Powiedz mi Bozenko czy zasilasz hortki bukietowe i Anabelki zaraz po cieciu czyli teraz w marcu czy dopiero w kwietniu jak rusza listki?

Matko, tyle pytań jeszcze mam jaki masz sposób na rozmnozenie Limek? Mi z patyczkow z eszlym roku się nie udalo...poradz coś proszę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Urszulla 18:20, 12 mar 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Bożenko, czy teraz zanim hortensje ruszą byłby dobry czas na ich przesadzanie. Musze 2 sztuki przenieść w inne miejsce.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
agata19762 18:27, 12 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Pięknie masz już czyściutko.
Pozdrawiam wiosennie.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
bozga 18:51, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malgol napisał(a)
Nie znałam tego wątku ( jak wielu jeszcze ) a uwielbiam hortensje i muszę nadrobić wszystko u Ciebie!
Na razie przejrzalam pismo obrazkowe i jestem pod wrażeniem
Powiedz mi Bozenko czy zasilasz hortki bukietowe i Anabelki zaraz po cieciu czyli teraz w marcu czy dopiero w kwietniu jak rusza listki?

Matko, tyle pytań jeszcze mam jaki masz sposób na rozmnozenie Limek? Mi z patyczkow z eszlym roku się nie udalo...poradz coś proszę



Jestem na początku cięcia, dopiero oczyściłam przedogródek, tak na oko jeszcze ze 2 tygodnie mi to zajmie, bo w tygodniu mogę tylko coś skubnąć z uwagi na aktywność zawodową. Z zasilaniem czekam aż wszystkie będą przycięte i za jednym zamachem to zrobię

Co do rozmnażania tak nieraz bywa, podziel po prostu patyczki na 3 porcje, jedną do wody, drugą z ukorzeniaczem do doniczki a trzecią po prostu wepchnij do ziemi na zewnątrz Powodzenia Moje ścięte gałązki stoją powiązane w pęczki w wiaderku z wodą na tarasie, zajmę się nimi jak wszystko skończę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:00, 12 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Urszulla napisał(a)
Bożenko, czy teraz zanim hortensje ruszą byłby dobry czas na ich przesadzanie. Musze 2 sztuki przenieść w inne miejsce.


Jak najbardziej Ja właśnie przesadziłam pienną do przedogródka bo mi oś widokową na dotychczasowym miejscu zaburzała Wysadziłam też zgodnie z wcześniejszą deklaracją moją pampasową do gruntu, jutro ją przytnę. A bałagan na ogrodzie mam masakryczny, wszędzie walają się jakieś przycięte rośliny trawnika prawie nie widać Na dodatek po raz pierwszy przytrafiły mi się drzazgi na kolanach ( liczne! winne berberysy) Czyli robota wre.
Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
malgol 19:03, 12 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
bozga napisał(a)



Co do rozmnażania tak nieraz bywa, podziel po prostu patyczki na 3 porcje, jedną do wody, drugą z ukorzeniaczem do doniczki a trzecią po prostu wepchnij do ziemi na zewnątrz Powodzenia Moje ścięte gałązki stoją powiązane w pęczki w wiaderku z wodą na tarasie, zajmę się nimi jak wszystko skończę


Ale udało już ci się uzyskać własne sadzonki Limek? Nie licząc odkladow z pedow?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
babka 19:04, 12 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Skoro mowa o przesadzaniu zapytam i ja. Czy w późniejszym czasie również można przesadzać bez szkody dla rośliny ?? Nie mam jeszcze przygotowanego stanowiska, może dopiero wczesnym latem się uda.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
anka_ 19:13, 12 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko w tamtym roku kupiłam młode hortensje bukietowe, z cienkimi gałązkami. I nie wiem czy mam je teraz przyciąć nisko czy one mogą jeszcze "zmężnieć"?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Alicja169 19:20, 12 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
bozga napisał(a)


Jak najbardziej Ja właśnie przesadziłam pienną do przedogródka bo mi oś widokową na dotychczasowym miejscu zaburzała Wysadziłam też zgodnie z wcześniejszą deklaracją moją pampasową do gruntu, jutro ją przytnę. A bałagan na ogrodzie mam masakryczny, wszędzie walają się jakieś przycięte rośliny trawnika prawie nie widać Na dodatek po raz pierwszy przytrafiły mi się drzazgi na kolanach ( liczne! winne berberysy) Czyli robota wre.
Pozdrawiam


Bożenko zainteresowałam się trawą pampasową. widziałam wcześniej u Ciebie jak pięknie u Ciebie rośnie
Piszesz, że już wysadziłaś do gruntu. U mnie zapewne jeszcze za wcześnie, tym-bardziej, że przechowywałam je w ogrodzie zimowym gdziem temp. zimą 5-10 st. a teraz już coraz wyższa, nawet do 20 stopni, gdy świeci słonko. One już mają po kilka zielonych listków.
Napisz proszę jak postępujesz z nią jesienią, jak ją wyjmujesz z ogrodu aby nie uszkodzić korzeni , a może wsadzasz do ziemi razem z donicą?
Chciałabym aby zachować moje pampasówki w jak najlepszej kondycji i nie popełnić błędu już na starcie.
Cenię wszystkie Twoje rady
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mirka 19:33, 12 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
bozga napisał(a)


Jak najbardziej Ja właśnie przesadziłam pienną do przedogródka bo mi oś widokową na dotychczasowym miejscu zaburzała Wysadziłam też zgodnie z wcześniejszą deklaracją moją pampasową do gruntu, jutro ją przytnę. A bałagan na ogrodzie mam masakryczny, wszędzie walają się jakieś przycięte rośliny trawnika prawie nie widać Na dodatek po raz pierwszy przytrafiły mi się drzazgi na kolanach ( liczne! winne berberysy) Czyli robota wre.
Pozdrawiam
Ja hortensje przesadzałam na jesieni.Zrobiłam źle ?Oby mi nie padły ☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies