Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

asiak 07:10, 17 wrz 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kasia_CS napisał(a)
Chciałabym zapytać nasza ekspertkę hortensjową- czy przesadzanie dużej hortensji ogrodowej warto zrobić jeszcze teraz czy lepiej zaczekać na wiosnę? Zaznaczę, że ma zaciszne miejsce. Hortensja ma ponad metr średnicy i wysoka też na metr.


Kasiu ja swoją bukietową przesadzałam w te upały i rośnie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kawa8002 11:26, 21 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dzień dobry. Przeglądam Twój wątek i jestem zachwycona.
Jeśli mogę, to mam pytanie. Zaczynam "przygodę" hortensjową, ale mimo czytania, błądzę jak dziecko. Może więc opinia eksperta będzie dla mnie praktyczniejsza. Chciałabym posadzić szpaler hortensji. Za nimi byłyby tuje. Długość około 70 metrów. Pełne słońce praktycznie cały dzień. Ziemia gliniasto piaszczysta. Wietrznie. Mazury, więc zimą zimno I... teraz pytanie. Jaka odmiana, co ile, kiedy sadzić? Przy wyszukiwaniu informacji spodobała mi się Hortensja Phantom. Podobno się nie pokłada ma szybki przyrost i olbrzymie rozmiary, co w dużym ogrodzie miałoby znaczenie. Jednak nie do końca ma zaufanie do takich ogólnych informacji. Będę ogromnie wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam.
____________________
Kasia między polem a lasem
zawitka 17:20, 30 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ja z pytaniem o derenia kwiecistego Rubrum mam go kupić ten egzemplarz który mi się podobał a były tylko 3 ma grzyba ----czy warto go kupować . Drugie Pytanie ----gałązki mają na końcu takie małe kuleczki czy to są zalążki kwiatu na wiosnę czy to zalążki liściowe .Koleżanki z O które ze mną były twierdzą że to zalążki kwiatu;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
bozga 20:54, 09 paź 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
kawa8002 napisał(a)
Dzień dobry. Przeglądam Twój wątek i jestem zachwycona.
Jeśli mogę, to mam pytanie. Zaczynam "przygodę" hortensjową, ale mimo czytania, błądzę jak dziecko. Może więc opinia eksperta będzie dla mnie praktyczniejsza. Chciałabym posadzić szpaler hortensji. Za nimi byłyby tuje. Długość około 70 metrów. Pełne słońce praktycznie cały dzień. Ziemia gliniasto piaszczysta. Wietrznie. Mazury, więc zimą zimno I... teraz pytanie. Jaka odmiana, co ile, kiedy sadzić? Przy wyszukiwaniu informacji spodobała mi się Hortensja Phantom. Podobno się nie pokłada ma szybki przyrost i olbrzymie rozmiary, co w dużym ogrodzie miałoby znaczenie. Jednak nie do końca ma zaufanie do takich ogólnych informacji. Będę ogromnie wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam.


Phantom jest idealna. Nie pokłada się, ładnie i w miarę symetrycznie się rozgałęzia no i jest widowiskowa. Odstęp głownie zależy o tego jak wyobrażamy sobie szpaler- czy ma podkreślać naturalny kopulasty kształt każdej rośliny czy raczej coś w rodzaju hortensjowego murku. W pierwszym przypadku 100-120 cm, murek- 80-100 cm. Pozdrawiam

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:04, 09 paź 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
zawitka napisał(a)
Ja z pytaniem o derenia kwiecistego Rubrum mam go kupić ten egzemplarz który mi się podobał a były tylko 3 ma grzyba ----czy warto go kupować . Drugie Pytanie ----gałązki mają na końcu takie małe kuleczki czy to są zalążki kwiatu na wiosnę czy to zalążki liściowe .Koleżanki z O które ze mną były twierdzą że to zalążki kwiatu;d



Te kuleczki to zalążki kwiatów Grzyb nie przeszkadza, popryskać, dobrze zebrać opadłe liście i wiosną popryskać jeszcze raz dla pewności, później raczej nie przewiduję takiego kłopotu jak będzie miał dobre miejsce. Kupowałam derenie w opłakanym stanie ( głównie z powodu korzystnych zniżek) i wszystkie wydobrzały

Te kuleczki w miarę dobrze widoczne na fotce poniżej To akurat Rainbow ( po raz pierwszy ma takie ciemnie przebarwienie zawsze był bardziej czerwony )
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:13, 09 paź 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
asiak napisał(a)


Kasiu ja swoją bukietową przesadzałam w te upały i rośnie


Lepiej jesienią Co do przesadzania to ja przesadzam o każdej porze ( jeśli oczywiście zachodzi taka konieczność), tylko ziemia skuta mrozem mi przeszkadza


A to tak na dobranoc
cieszę się z powrotu na "stare śmieci" a generalnie za sprawą odnalezionego niewielkiego notesiku, gdzie zapisałam hasło do logowania ( zdarzyło mi się po raz drugi zapomnieć, wszędzie tylko hasła, kody itp, powoli mam wrażenie, że nie za bardzo jest w dzisiejszych czasach potrzebne imię i nazwisko )


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Gosiek33 06:46, 10 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Bardzo się cieszę że wróciłaś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anna_t 07:56, 10 paź 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Bożena czy miałabyś jakieś fotki cięcia odmladzajacego hortensji?
Muszę moje polar Bear znacznie obniżyć bo się pokladaja i zastanawiam się czy jak zetne nad takie pierwsze, stare, grube oczko to one wypuszcza.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
zawitka 08:23, 10 paź 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Dziękuję ale te kuleczki to nie takie owocki tylko na końcach gałązek nalutkie ale już wiem że to zalążki liściowe chyba a nieowocniki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Makao_J 09:14, 10 paź 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ale piękne przedpłocie. Połowa ogrodu na drodze. Kiedyś może też będę takie miała ale póki co drogi asfaltowej nie możemy się doprosić.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies