Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Annak 12:37, 07 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Pierwszy raz będę sadzić limki. Kupiłam w donicach i mam pytanie, czy po wyjęciu z doniczek rozluźnia się im korzenie, czy sadzi bezpośrednio do dołka?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Margerytka40 12:54, 07 lip 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
bozga napisał(a)


nie, no chyba tylko na dwuletnich ale tak szybko się rozrasta,że już sama nie wiem na dodatek dolne pędy jak tylko dotkną ziemi to same się ukorzeniają, moim zdaniem rewelacyjna odmiana, sadzonki,które odcięłam od macierzy są różowe !- muszę się przyłożyć do przebarwienia


A co robisz żeby była niebieska? Kwaśne podłoże to wiem ,dajesz nawóz do barwienia? Właśnie nabyłam h. Bodensee i bardzo bym chciała żeby zawsze była niebieska
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KLAUDIA 23:14, 13 lip 2018

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Dobry wieczór. Mam takie pytanie co ile Pani sądziła berberysa admiration? Tak zeby powstała obwóda. dziękuję za odpowiedź.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
ElzbietaFranka 00:29, 14 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Bozeno

W glowie sie nie mieszci przynajmniej w mojej, ze mozna miec na 10 arach tak piekny ogrod. Jakie piekne okazy hortensji.
Przejrzalam wizytowke i watek od konca do nauki ciecia hortensji.
Chcialam sie zapytac czy ty kupujesz hortensje tzw gotowce czy sama robisz rozsady z patyczkow.
W twoim ogrodzie wszystkiego duzo. Glicynka i montana zachwyca.
Pieknie!!

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
asiak 07:33, 16 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bożenko, gdzie Ty?
Mam pytanko... czy jak przesadzę teraz hortensję, to zrobię jej krzywdę?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kojak 11:40, 29 lip 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Witam Bożenko. Jak każdy na tym forum podziwiam Twoje rośliny I ogród. Mam pytanie do specjalistki od hortensji. Czy z Twojego doświadczenia poleciła byś jakąś wysoką odmianę do głębokiego cienia? Pozdrawiam.
____________________
TomekSosnowe zacisze
alis 21:15, 12 sie 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Bożenko, zajrzyj do mnie w wolnej chwili
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paulina_ns 16:29, 20 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ojej widzę, że jesteś nieobecna a ja z pytaniem przychodzę
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
sarenka 04:43, 29 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzień dobry jeszcze w nocy
Bożeny nie ma, ale może ktoś inny mi podpowie czy jeszcze zasilać hortensje bukietowe? I w ogóle to czemu liście w sezonie żółkly - zasilalsm je kilka razy odżywka do horrensji ( jakie 3x)
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 21:23, 16 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Chciałabym zapytać nasza ekspertkę hortensjową- czy przesadzanie dużej hortensji ogrodowej warto zrobić jeszcze teraz czy lepiej zaczekać na wiosnę? Zaznaczę, że ma zaciszne miejsce. Hortensja ma ponad metr średnicy i wysoka też na metr.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies