Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

GosiaZ 14:43, 24 cze 2019

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Witam,
mam pytanie. Czy są hortensje bukietowe które są białe i nie przebarwiają się na biało? Idealnie byłoby gdyby jeszcze w miarę wcześnie kwitły?
Czy white lady, piękna ażurowa się przebarwia? Jeśli tak to szybko czy późno?
Marga 22:08, 24 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Bożenko, jak tam Twoje piękne hortensje?
____________________
Ogród dla moich synków
GosiaZ 23:45, 24 cze 2019

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Bardzo proszę o podpowiedź. Wielka szkoda,że pani Bożenka ostatnio tu nie zagląda. Może ktoś inny pomoże. Poszukuję hortensji bukietowej białej, która się nie przebarwia na różowo. Najlepiej o delikatnych koronkowych kwiatostanach . Znalazłam Confetti (wiem,że się przebarwia) , , ale jest cudna, Dentelle de goron i White lady (brak info o przebarwieniu). Dentelle szybko zakwita. Czy ktoś je ma i mógłby się podzielić doświadczeniami?
Anulka 22:29, 15 kwi 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witam serdecznie planuje coś posadzic na rabata południowa i tak oglądam twój ogród i marzy mi się hortensja ta biało różowa która masz połączona chyba z rozchodnikami co to za odmiana hortensji i rozchodnika.mam prowadzone miskant morning light wzdluz ogrodzenia przed nim właśnie chciałam posadzic hortensje ( czy mogłabyś polecić mi odpowiednią na południowa wystawe)
eodrj 20:27, 23 kwi 2020

Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich
Jestem mało doświadczoną ogrodniczką stosującą metodę prób i błędów ... stąd też moje pytanie ...
3 lata temu zakupiłam hortensję Black Diamond Dark Angel . Ostatnie dwa lata zawiązują się na niej ładnie kwiatostany jednak problem pojawia się w momencie kwitnienia -otóż pąki rozkwitają do połowy - zewnętrzna część troszkę „otwiera się”- ale reszta już nie.
Czy orientuje się może ktoś z jakiego powodu .
Stanowisko pół dnia zacienione ,pół dnia słoneczne . Będę wdzięczna za poradę !
Nie wiem czy powinnam w tym roku przesadzić ją w bardziej zacienione miejsce ?
Przy zakupie miała ona przepiękne duże w pełni rozwinięte kwiaty .
Stefka 13:11, 25 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Witajcie, dostałam od znajomych hortensje Living Summer Snow. Nie wiele mogę znaleźć o niej w sieci - ma ktoś jakieś doświadczenia jak się sprawuje?
____________________
Trawy na okrągło....
bozga 21:08, 28 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam ponownie, ukłon i pozdrowienia z mojego ogrodu dla osób nie posiadających fb. . Ja jestem starsza, ogród też, największa zmiana- automatyczne nawadnianie od zeszłego sezonu. Reszta po staremu, królują hortensje i derenie, nadal notorycznie coś przesadzam i tak już chyba pozostanie. Kilka aktualnych fotek.

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:12, 28 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
w nogach hortensji najczęściej hosty, uważam je za idealne towarzystwo
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:19, 28 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
derenie , chyba nie wymagają komentarza
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:22, 28 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Stefka napisał(a)
Witajcie, dostałam od znajomych hortensje Living Summer Snow. Nie wiele mogę znaleźć o niej w sieci - ma ktoś jakieś doświadczenia jak się sprawuje?




raczej nikt się nie wypowie bo to jedna z nowszych odmian, cierpliwości
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies