Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 18:55, 05 cze 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Elka napisał(a)
Bożenko jeżeli nie widzę jeszcze kwiatostanow na moich limelightach tzn. Że za krótko je przycielam ? Przeprowadziłam moje pierwsze cięcie jakieś 15 cm nad ziemią. Porazka???


W przypadku bukietowych nie ma czegoś takiego jak za krótko, większość moich bukietówek nie zawiązała jeszcze pąków kwiatowych. A cięcie jest nieodzowne , dla prawidłowego rozkrzewienia, no i kwiatostany będą też większe. A już później jak kto woli i ile ma miejsca w ogrodzie to może poszaleć z wywindowaniem do góry i ciąć oszczędniej

lubię ozdabiać komentarze A to czas róż

Bonita

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:58, 05 cze 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Makao_J napisał(a)
Rozumiem że Montana kwitnienie już zakończyła. Jak wygląda traz? Bez różowych kwiatkow?
Myślę nad jej kupnem ale znichęca mnie jej krótkie kwitnienie. I strach że mi przemarznie bo u mnie wiatry są.


Zrobię fotkę, obiecuję , ale muszę wyjść na ulicę


Bukavu
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
frezja 19:01, 05 cze 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Piękne ozdobniki ☺. Moja Ascot dziurawymi liśćmi straszy i pąków nie ma jeszcze . Muszę zastosować jakiś specyfik, bo mi zniknie z pola widzenia.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
bozga 19:08, 05 cze 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ewa777 napisał(a)
Bożenko, wczoraj na listkach hortensji bukietowych, które mam w donicach pojawiły się białe plamki na obrzeżach liści. U siebie załączyłam zdjęcia. Znajdziesz czas, żeby zajrzeć i podpowiedzieć co to i czy trzeba reagować?



Po pierwsze Mega Avatarek

Co do problemu to na szczęście ja się jeszcze z czymś takim u siebie nie spotkałam ale pierwsza myśl- czy to nie jest jakiś osad ? próbowałaś to przetrzeć wacikiem ?

A na pocieszenie moje ulubienice, jedną prowadzić będę w formie typowej a drugą ( tylko mi się nie śmiać ze sznureczka ) w formie piennej


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:18, 05 cze 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
frezja napisał(a)
Piękne ozdobniki ☺. Moja Ascot dziurawymi liśćmi straszy i pąków nie ma jeszcze . Muszę zastosować jakiś specyfik, bo mi zniknie z pola widzenia.


U mnie też, z róż odławiam chrząszcze ręcznie bo mam tylko kilka sztuk a pryskać chyba jednak nie będę ( liście hortensji też mam w falbanki). Zmykam teraz do ogrodu choć na godzinkę. Pozdrawiam


Przy okazji napomknę, że moja pampasowa w gruncie bez okrywania ( zawiązana w snopek ) przeżyła (widoczna w rogu fotki


tak wyglądała wiosną przed i po cięciu
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Kasya 19:35, 05 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Twoim rozom tez niczego nie brakuje
Pampasowej juz nie mam dawno, nigdy nie zakwitła, nie na mój klimat i juz
Ten rok będzie dobry
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
kasja83 20:59, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Bozgo droga poradź...czy nowowsadzone Little Lime mogę podlać Magią do Hortensji??Czy do nawożenia pasowałoby coś odczekać.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 14:30, 14 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Kasya napisał(a)
Bajeczne te derenie
i ja przyszłam derenie podziwiać - rzeczywiście piękne!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
bozga 11:45, 17 cze 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
kasja83 napisał(a)
Bozgo droga poradź...czy nowowsadzone Little Lime mogę podlać Magią do Hortensji??Czy do nawożenia pasowałoby coś odczekać.



Hortensje z doniczek z ładną bryłą korzeniową, traktuję nawozem jak wszystkie pozostałe w ogrodzie, ale najczęściej są one dobrze nawiezione przez producenta i tylko z tego powodu nie ma co się spieszyć. Natomiast jeśli przesadzam roślinę z gruntu na nowe miejsce to czekam aż się wyraźnie zadomowi i dopiero nawożę.



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Wiolka5_7 12:04, 17 cze 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Bozgo a jaki nawóz stosujesz do swoich pięknych hortensji ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies