Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za karę na koniec ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za karę na koniec ogrodu...

Magdah 01:20, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
katiaxx napisał(a)


miło mi ale ja jeszcze nie mam ogrodu - choć umownie możemy używać tego terminu :


wiesz, chyba widzimy u innych to, czego nam brakuje. Dla mnie cudowny jest lasek brzozowy za Twoim płotem, bo nie mam właściwie nic z tzw. zapożyczonego krajobrazu; poza tym zaglądam z ciekawością do tworzących się ogrodów, bo moje pole manewru jest już mocno ograniczone
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
jona 08:50, 26 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Stadko perliczek w ogrodzie? Fajny pomysł . Czekam na fotki z perliczkami wyprowadzonymi do ogrodu
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Ensata 09:22, 26 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Magdah napisał(a)
Viburnum burkwoodii. Również pachnąca. Dość wolno rośnie, ale z każdym rokiem jest coraz piękniejsza

Kurcze a u mnie nadal w pakach. Ja mam w ogole jakieś spowolnienie w ogrodzie jak patrzę na Wasze
____________________
W kolorze blue
Borbetka 10:04, 26 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dereń ma piękne kwiaty. Pierwszy raz widzę taką odmianę. Długo kwitnie?
____________________
borówcowy wizytowka
jona 11:58, 26 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Magdah napisał(a)


wiesz, chyba widzimy u innych to, czego nam brakuje. Dla mnie cudowny jest lasek brzozowy za Twoim płotem, bo nie mam właściwie nic z tzw. zapożyczonego krajobrazu; poza tym zaglądam z ciekawością do tworzących się ogrodów, bo moje pole manewru jest już mocno ograniczone


Dobrze to Magda ujęłaś
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Magdah 14:13, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Borbetka napisał(a)
Dereń ma piękne kwiaty. Pierwszy raz widzę taką odmianę. Długo kwitnie?


To jest dereń kwiecisty Cornus florida, nie wiem czy to gatunek czy jakaś odmiana. Z kwitnieniem derenia to jest tak, że właściwe kwiaty to te drobne kuleczki w środku, natomiast to co czyni go dekoracyjnym, to nie płatki pąka kwiatowego, tylko duże podsadki. Te podsadki właśnie zaczęły się rozwijać, będą rosły i wybielały się. Potrwa to stosunkowo długo, jakieś dwa-trzy tygodnie, sprawdzę, bo nigdy dokładnie nie liczyłam wydaje mi się, że właśnie dlatego, że to nie płatki a podsadki są one mocniejsze i dłużej się utrzymują,
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Napia 08:16, 27 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ślicznie u Ciebie, ptaszki z bukszpanu to fajny pomysł, a ten największy widać, że już kilka razy cięty. Też stawiam na wróbelka
Bardzo ładne i ciekawe odmiany derenia. Popatrzę na razie, bo miejsca jednak za dużo nie mam.
Pokaż proszę swój buk purpurea pendulę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
malkul 10:08, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
proszę pokaż derenia floridę jak dziś to wygląda
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
wietrzyk 10:48, 28 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej Magda
obejrzałam sobie Twoje ogrodowe zakątki bardzo dokładnie. Podoba mi się... wszystko Ptaszkowe topiary super. Też oglądam serię o ang ogrodach. Mam ponagrywane i córcia czasami się denerwuje, że tyle miejsca na dysku zajmuję. A ja wracam po kilka razy do niektórych odcinków i zawsze coś jeszcze wypatrzę. Przymierzam się do oczka wodnego wg przepisu z tej serii.
Czuję więcej optymizmu patrząc, że też zakładałaś ogród od podstaw i jak to wszystko teraz pięknie wygląda. Warzywnik zachwycający Moje marzenie. Mam na razie tylko trzy skrzynki, ale to mi wystarcza, bo boję się, że więcej już nie ogarnę
A Ty jak sobie radzisz z pielęgnacją takiego dużego ogrodu?

pozdrawiam serdecznie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Magdah 22:10, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
malkul napisał(a)
proszę pokaż derenia floridę jak dziś to wygląda


Wpadłam na parę dni w czarną dziurę, ale zdążyłam jeszcze w poniedziałek zrobić fotkę



i dzisiaj aktualny look derenia

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies