Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za karę na koniec ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za karę na koniec ogrodu...

Magdah 22:33, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Napia napisał(a)
Ślicznie u Ciebie, ptaszki z bukszpanu to fajny pomysł, a ten największy widać, że już kilka razy cięty. Też stawiam na wróbelka
Bardzo ładne i ciekawe odmiany derenia. Popatrzę na razie, bo miejsca jednak za dużo nie mam.
Pokaż proszę swój buk purpurea pendulę


Agnieszka, niech będzie wróbelek chociaż nie skupiałam się na szczegółach ornitologicznych, tylko cieszyłam się, że udało się 'zapuścić' gałązki na jakąś główkę i dziób, teraz pomyślę o liftingu, bo nieco przysadzisty wyszedł

Z bukami mam taką historię. Kiedyś kupiłam dwa dwumetrowe i posadziłam przy furtce, pomysł był taki, że stworzą coś na kształt parasola nad wejściem. Niestety słabo rosły, bardzo nierówno (jeden lepiej, drugi bardzo słabo), ciągle były mszyce. Może za szybko się poddałam, ale po dwóch latach dostały eksmisję. Przesadziłam je w głąb ogrodu, niestety późną wiosną, co dodatkowo je osłabiło. Są nadal bardzo marne i myślę, że w ogóle się ich pozbędę. Mam jeszcze dwie mniejsze sztuki, które rosną jako-tako, chociaż też są bardzo podatne na mszyce. W ubiegłym roku już wyglądały nieźle, mam wrażenie, że potrzebują dwa, trzy lata na aklimatyzację. Jutro postaram się o fotkę, bo jakoś mi umknęło
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
wiewiora 23:02, 30 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Przyszłam się przywitać ,piękny ogród.....
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Magdah 23:31, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
wietrzyk napisał(a)
Hej Magda
obejrzałam sobie Twoje ogrodowe zakątki bardzo dokładnie. Podoba mi się... wszystko Ptaszkowe topiary super. Też oglądam serię o ang ogrodach. Mam ponagrywane i córcia czasami się denerwuje, że tyle miejsca na dysku zajmuję. A ja wracam po kilka razy do niektórych odcinków i zawsze coś jeszcze wypatrzę. Przymierzam się do oczka wodnego wg przepisu z tej serii.
Czuję więcej optymizmu patrząc, że też zakładałaś ogród od podstaw i jak to wszystko teraz pięknie wygląda. Warzywnik zachwycający Moje marzenie. Mam na razie tylko trzy skrzynki, ale to mi wystarcza, bo boję się, że więcej już nie ogarnę
A Ty jak sobie radzisz z pielęgnacją takiego dużego ogrodu?

pozdrawiam serdecznie


Śmiałam się, gdy czytałam, że Twoja córka denerwuje się, że ang ogrody zajmują miejsce na dysku. U mnie jest dokładnie tak samo ciągle muszę tłumaczyć moim domownikom, że owszem obejrzałam, ale jeszcze do tego wrócę Niestety zrozumienie słabe

Cieszę się, że ogród Ci się podoba Przyznam, że na początku, nie miałam bladego pojęcia jak go zagospodarować. Najpierw długo był tylko trawnik, a ponieważ nie mogłam patrzeć na betonowy płot, zaczęłam sadzić różne rzeczy wzdłuż płotu, a potem jakoś poszło Ty wiedziałaś więcej na starcie, więc będzie dużo lepiej

Co do pielęgnacji... U nas jest taki podział: mąż zajmuje się trawnikiem, tzn. kosi (mamy traktorek, bo to jednak duża powierzchnia), nawozi, itd. Ja zajmuję się całą resztą. Mam więc własną taczkę, łopatę, sekatory i inne niezbędne narzędzia i większość prac wykonuję w ogrodzie sama. Oczywiście do jakichś większych akcji wynajmujemy firmy ogrodnicze. Tej wiosny np. do poprawienia linii rabat. Trochę to zaniedbaliśmy i trawa mocno powrastała w rabaty. Dwóch facetów usuwało ją przez cztery dni i zebrało się tej darni 7metrów sześciennych! To są niestety uroki dużego ogrodu Mam też taką zaprzyjaźnioną Panią, która dosłownie kilka razy w maju - czerwcu, gdy pojawia się się najwięcej chwastów przychodzi pomóc w pieleniu. Pielenia akurat nie lubię Ale rabaty bylinowe i warzywnik muszę sama Za to uwielbiam ciąć choć i tu ogród mnie zweryfikował, bo kiedyś przechadzałam się elegancko z sekatorem, a teraz mam elektryczne nożyce do żywopłotu i lecę nimi po wszystkich (prawie wszystkich) krzewach, bo inaczej nie dałabym rady.

Pracy zawsze jest dużo i zawsze brakuje mi czasu. Wczoraj np. od 20.30 w świetle lampy ogrodowej, zaopatrzona w czołówkę sadziłam w szklarni pomidory, bo męczyły się już w minidoniczkach Skończyłam po 23... ale oprócz niedogodności związanych z brakiem światła, to był relaks
i jaki miły widok rano






____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:42, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
I jeszcze kilka fotek ze spaceru po ogrodzie

chyba mało popularna a urocza obiela



Kalina japońska Mariesii na razie rośnie tylko wszerz, ale za to ma mnóstwo pąków



I fotergilla większa
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:46, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Dereń Rutgan mocno w tyle za floridą


...kalina angielska ma bardzo ciekawy kolor zamkniętych pąków
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
katiaxx 23:47, 30 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Niesamowite masz te okazy !
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Magdah 23:56, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Amanogawa nadal kwitnie i chociaż nie można przejść obok nie obojętnie, nie do końca lubię kolor jej kwiatów. Patrzę na nią z okna w kuchni i trochę sinoblady jest ten jej róż...


Za to bardziej lubię Kanazna
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 00:02, 01 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
I na koniec moja ulubienica Malus 'Ola"

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
paulina_ns 00:16, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Piekne masz te drzewka
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Magdah 00:18, 01 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Ostatnie chyba ognisko w pozostałości po zimie


W skrzyniach na razie zioła, sałaty i szczypiorek



...i pomysł na pielenie rabat. Uwaga! Dzieci posiadające królki, z własnej woli usuwają z rabat mlecze i szkrzyp, które są króliczym przysmakiem


____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies