Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 12:11, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
dziewczyny, a jakby brzozy posadzić od lewej strony (różowe kropki), czaję się na te co Makusia kupiła, one duże i nie wiem czy jak posadzę je przed warzywnikiem to będzie dobrze. Na razie tylko trzy sztuki, na tyle mnie stać Przy placyku chyba bym chciała trochę mniejsze, bardziej zabudowane, żeby bardziej zasłonięte to miejsce było.



____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Dominika11 12:13, 17 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
o matko co ty znowu kombinujesz
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
iwka 12:30, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kusi mnie jeszcze przesadzenie bukszpanów ale odpuszczam już, znowu bym musiała wszystko wysadzić. Czekam do wiosny, żeby to uporządkować.

zastanawiam się tylko czy zrobić kostki, czy takie przecinki?





od siatki do pnia grabów jest 2,5 metra. Na bukszpany zostaje 1,5 metra.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kasya 12:32, 17 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
musiasz chyba zdjecie pokazac...i opisac co tam jeszcze ma byc
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
iwka 12:32, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dominika11 napisał(a)
o matko co ty znowu kombinujesz
haha no widzisz, tak sobie maluję, mam nadzieję że coś z tego wyjdzie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AniMa 12:37, 17 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwka napisał(a)
Ania, podlałam raz po wsadzeniu korzonkiem, później chyba z konewką raz latałam i od tamtej pory nie, bo padało. Jeszcze raz planuję korzonkiem podlać, ale coś mnie martwią bo chyba zółkną. Niemożliwe żeby usychały bo przecież korzenie były ok. Nie wiem czy z tym obornikiem nie przedobrzyłam, ale on jak próchno już był, parę lat zwierząt w oborze już nie ma, raczej nie powinien zaszkodzić

kompostownik mam z palet, super szło tylko pod koniec już miałam obawy, bo jak przerzucałam kiedyś pierwszy raz to natknęłam sie na gniazdo malutkich różowych myszek Zostało mi do przewalenia z 15 cm to może już tam nie będzie niespodzianki

Zauważyłam u siebie żółkniecie jednego cisa na froncie (kupowanego latem) - inne na razie tfu-tu. Tylko, że ja dawałam obornik granulowany....chociaż tez go sporo sypnęłam. Temu co żółknie podsypałam nawozu z magnezem...

Odnośnie planów z brzozami - dobrze to tak wygląda

Odnośnie buksów - mi bardziej pasuje pierwsza wersja osobiście układam kulki w nieładzie, ale dlatego, że wszędzie tak mam Masz sinusoidę A co pomiędzy buksy?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
iwka 12:41, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kasya napisał(a)
musiasz chyba zdjecie pokazac...i opisac co tam jeszcze ma byc




Kasia stare zdjęcie także słabo to widać bo i napchane wszystkiego, kolejny rozmnażalnik

Nie patrzac na nasadzenie od siatki jest żywopłot cisowy, póżniej hortensje Magical moonlight i graby. To zostaje, przed grabami chciałam te bukszpany.

na lewo za trzcinnikiem overdam jest rabata z kulkami buksowymi w hakone i świdośliwą, to też bym chciała zostawić, tylko jakoś zgrabnie połączyć w całość.

Uwaga: drastyczny widok, ale psa uczę ze tędy się nie chodzi
słabo te kulki widać


za trzcinnikiem są




____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mirka 12:45, 17 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka ty tak wszystko sama przerzucasz?Ema zagoń do pomocy
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 12:47, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mirka napisał(a)
Iwonka ty tak wszystko sama przerzucasz?Ema zagoń do pomocy
niestety, nie da się zagonić
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:05, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
AniMa napisał(a)

Zauważyłam u siebie żółkniecie jednego cisa na froncie (kupowanego latem) - inne na razie tfu-tu. Tylko, że ja dawałam obornik granulowany....chociaż tez go sporo sypnęłam. Temu co żółknie podsypałam nawozu z magnezem...

Odnośnie planów z brzozami - dobrze to tak wygląda

Odnośnie buksów - mi bardziej pasuje pierwsza wersja osobiście układam kulki w nieładzie, ale dlatego, że wszędzie tak mam Masz sinusoidę A co pomiędzy buksy?
to dobrze, że nie zółkną, ja chyba ten obornik dzisiaj trochę zbiorę.
Też mi się wydaje że brzozy mogłyby tam być, no zobacze jeszcze tydzień mam na zastanowienie

lubię kulki w nieładzie, jedne mam właśnie na tej rabacie tylko bliżej domu, drugie skupisko planowałam gdzieś przy pergoli. Tylko czy na jednej długiej rabacie, bo ona ma z 15 metrów da się połączyć kulki z kostkami jakoś sensownie ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies