Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

AniMa 12:52, 12 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwka napisał(a)
Magda, Kamila ja też się nie znam planuję i widzicie co z tego wychodzi, takich rysunków to ja mam mnóstwo, tylko co w praniu wyjdzie, się okaże
Chociaż raz bym chciała posadzić coś zgodnie z planem Tylko ja nie jestem taka drobiazgowa, podziwiam wszystkich co patrzą na rabatę i widzą że coś nie gra, ja tam patrzę i nic nie widzę nie umiem komponować i dobierać roślin więc będę bazować na sprawdzonych zestawach i wiem, zaraz będą głosy że to nudy, że już było, ale znajac moje zapędy wiem że napcham znowu swoich dodatków i będzie misz masz, więc będzie coś innego .
Wytyczę chyba sobie jeszcze teraz orientacyjne rabaty i przez zimę zobaczę co i jak, chociaż nie bardzo się da tak dokładnie bo jeszcze wielka kupa kamieni na środku leży, mirabelki do wykarczowania, część porzeczek, ech ile jeszcze pracy mam ...

Myśle tak samo, tylko mam jedną wadę, ktora mi nie pozwale zachować się jak Ty....nie cierpię czekać vel. w gorącej wodzie kąpana jestem


A masz zdjęcie z tarasu na ten przyszły placyk????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
iwka 13:01, 12 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ja niby jestem cierpliwa, ale chciało by się już

Na poprzedniej stronie pokazałam jak to mniej więcej wygląda, teraz nie mam opcji zrobienia fotki bo w miejscu tarasu leży wielka kupa żwiru spróbuję coś dzisiaj ogarnąć

Piękne słońce u mnie wyszło, aż buźka się śmieje od razu lepiej
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AniMa 13:22, 12 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ja ma tak, że jak siedzę w pracy to jest piękne prawie bezchmurne niebo i świeci słonko...przychodzę do domu - nadal świeci słonko - jem obiad tez. Idę się przebrać w ciuszki ogrodowe - zrywa się wiatr, zaczyna padać skrajnie nawet pioruny trzaskają, grad leci i wichury nadchodzą....Ot, dola....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
ren133 14:19, 12 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)


Renia, tarasu jeszcze nie ma, będzie się robił wiosną, zaraz poszukam zdjęcie w telefonie, jakieś chyba mam.

Wokół placyku planuję właśnie brzozy, tylko chyba wypadałoby je gdzieś powtórzyć, mam z nimi dylemat bo na większe ładne mnie nie stać a tańsze to maluchy. Tak w ogóle to brzozy szybko rosną ?


Brzozy raczej szybko rosną ... na takiej działce zawsze znajdzie sie miejsce żeby je powtórzyć
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 14:23, 12 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)
Tu stoję jakieś 15-18 metrów od domu, placyk byłby mniej więcej tam gdzie przyczepka i w lewo.
Malin już nie ma, od początku świerków do końca posadzone cisy.


edit. słabo przyczepkę widać




Ależ areał!!! Jest potencjał!!!
Po prawo zawsze możesz w przyszłości zrobić przerywniki w trawniku trawiaste są takim pewnikiem, który doda lekkości ogrodowi

Nawet tutaj po prawo możesz w przyszlości powtórzyć brzozy
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
iwka 14:40, 12 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ren133 napisał(a)


Brzozy raczej szybko rosną ... na takiej działce zawsze znajdzie sie miejsce żeby je powtórzyć
to dobrze tylko jak patrzę na moją jedną kupioną w ubiegłym roku ( tak w ogóle to jeszcze w doniczce stoi) to do góry poszła z metr pewnie, ale w szerokość mało, no i pieniek jak był chudy tak jest dodatkowo cały przyrost został złamany i teraz próbuję boczną gałązkę na przewodnika wyprowadzić

tak rozplanowałam te brzozy ( białe kółka), te dwie na środku przy placyku byłyby tylko do dosadzenia w późniejszym czasie



nie wiem czy to nie za dużo ich, prawa strona to południe, cień na warzywnik będzie chyba, a może i nie, na szerokości ok 10 metrów trzy sztuki to chyba tak bardziej ażurowo wyjdzie. Gęściej w obrębie placyku będzie.


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 20:49, 12 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Miały być jutro, przyjechały dzisiaj hortensje magical moonlight, myślałam że będą ładniejsze ale trudno, trzeba o nie wiosną zadbać.
I teraz mam pytanie o wymiary i odstępy




i tak :
1. żywopłot cisowy posadzony 60 cm od siatki, przeznaczyć chyba trzeba ok metra na niego
2. hortensje mają być za grabami więc kolejny metr na nie trzeba przeznaczyć i posadzić 1,5 od siatki
3. graby od siatki 2 m, odstępy między grabami też 2 m ( muszę przesunąć je do przodu i rozszerzyć )

rabata ma 4 metry szerokości, ok 7 dł.

Może być w ogóle takie coś? czy kombinować dalej?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 20:55, 12 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
aaa i jeszcze jeden temat, kilka dni temu miałam pytać i zapomniałam. Zostałam ponownie obdarowana kilkuletnim obornikiem i rozsypałam go wokół cisów. Teraz nie wiem czy nie za dużo go dałam, pan twierdzi że już kilka ładnych lat zwierząt w oborze nie ma, obornik faktycznie jak próchnica.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ren133 22:25, 12 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)
to dobrze tylko jak patrzę na moją jedną kupioną w ubiegłym roku ( tak w ogóle to jeszcze w doniczce stoi) to do góry poszła z metr pewnie, ale w szerokość mało, no i pieniek jak był chudy tak jest dodatkowo cały przyrost został złamany i teraz próbuję boczną gałązkę na przewodnika wyprowadzić

tak rozplanowałam te brzozy ( białe kółka), te dwie na środku przy placyku byłyby tylko do dosadzenia w późniejszym czasie



nie wiem czy to nie za dużo ich, prawa strona to południe, cień na warzywnik będzie chyba, a może i nie, na szerokości ok 10 metrów trzy sztuki to chyba tak bardziej ażurowo wyjdzie. Gęściej w obrębie placyku będzie.




Nie wiem czy bym jeszcze bliżej tego placyku nie zrobiła ... a brzozy posadziła w jednej linii od strony warzywnika.
No i myślę, że brzoza w gruncie miałaby dużo lepiej niż w doniczce
Na 10m 3szt jest ok wg mnie.

PS A ta rabata z grabami to w ktorym miejscu na twoim planie?





____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
iwka 22:31, 12 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Renia na dole po lewej stronie.



a placyk mówisz bliżej domu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies