Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 11:51, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
lindsay80 napisał(a)
Iwonka, super Ci już trawki porosły, niesamowite, że takie ilości sobie sama stworzyłaś.
A cisy extra, jak wygląda bilans po wsadzeniu tych 200 szt. wszystkie się zadomowiły?
no tak, jedne z mniejszym drugie z większym sukcesem udaje się rozmnożyć, ale gdybym miała je kupić wszystkie, to niestety dalej byłby ugór.

Cisy wszystkie, co do jednego rosną nawet te najbardziej suche, które leżały w doniczkach do wywalenia, zbierają się do życia sama myślałam że nie dadzą rady ale dzielnie walczą teraz tylko odchwaszczanie i podlewanie bo sucho tam strasznie.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:52, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Toszka napisał(a)


Tak, nasz Korzonek tak rozwodnili. Świeżo kupowałam i załamałam się (dobrze czasami ulotki czytać).
Tak ten fosfor może być.

Edit.
Cisy już ciachaj w ścianę. Nie czekaj. Za 2-3 tygodnie znów i tak do końca lipca. Opłaci się. Zagęszczą się od razu od dołu. Nozycami już ciachaj, a w razie czego zerknij do Polinki jaki to efekt daje.


fosfor dzisiaj odbieram, przyszedł już. Przeliczyłam i wyszło mi 10ml na 10l wody, jakoś mało chyba.

Ile razy można nim podlać brzozy?

Czy można również podlać nim byliny i trawki świeżo posadzone? w sumie na ulotce pisze o warzywach i innych roślinach więc pewnie można, ale okres stosowania to wiosna i jesień

Cisy przycięte, serce bolało mocno, spadały takie nawet 30 cm gałązki, teraz już będzie z górki z cięciem, pierwszy raz najgorszy pryskać czymś po cięciu ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:16, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Najepsza z brzoz



Dwie prawie całe suche



____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 12:18, 07 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
uuu z tymi brzozami to nieciekawie
ale może to kwestia suszy tylko

u mnie czas ciągle brak jak to jest?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 12:24, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jezowki mi zaczynają kwitnąć.




Czy te naparstnice zakwitną? W ubiegłym roku siałam i pikowalam. Myślałam że będą kwitly a tu zonk.

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 12:26, 07 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
naparstnice zakwitną ci za rok
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 12:32, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kasya napisał(a)


haha...no bardzo ci ją polecam

z rózowych to jasnych nie lubie, ewentualnie Heidi Klum, ciemy roz, bardzo ladna i pachnaca
to ja sobie kiedyś kupię polecane przez Ciebie a oni będą mi zazdrościć
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:33, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ag_zie napisał(a)
ale młodziutkich trawek masz - będzie busz
liczę na to właśnie chcę się zatrawkować po uszy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:35, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
amelia_b napisał(a)
zdjęcia obejrzałam, mowę mi odjęło, jaki ty masz tam busz i nie chodzi mi o te chwasty co ich tam prawie nie widać wyszła ci ta rabata genialnie
jeszcze żeby tylko te kostki bukszpanowe ruszyły chyba miałaś rację żeby tych chorowitych nie wsadzać. Niby miały ładne przyrosty ale teraz coś te listki taki dziwny kolor mają, blado zielone się zrobiły.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:39, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)
uuu z tymi brzozami to nieciekawie
ale może to kwestia suszy tylko

u mnie czas ciągle brak jak to jest?


nie wiem sama, cieszyłam się jak wypuściły liście bo całą zimę myślałam czy się przyjmą. Przykrość mi sprawiły, nie mówiąc już o finansach. Cisy praktycznie ze śmietnika facet mi oddał i rosną a te paskudy nie chcą jak padną to kupię drugie ale już mniejsze
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies