Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

Makusia 10:58, 18 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwi moje brzozy też mają wszystkie liście suche. Pojedyncze gałązki tylko mają (jeszcze bardziej pojedyncze) zielone listki. Podsypałam fosforem, podlewam, czekam.

Przetacznik bardzo do mnie przemawia- muszę pomyśleć nad zastąpieniem nim żurawek na hortensjowej. Jakie ten przetacznik lubi stanowisko (tudzież wystawę?)

Tawułki mnie zupełnie nie lubię- pogięło wszystkie. Nie wiem, czy to grzyb, czy jakieś inne ustrojstwo, ale mus się z nimi pożegnać
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 11:05, 18 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marto, daj tawułkom jeszcze czas. W przyszłym sezonie pokażą co potrafią. Może mają za sucho?

Przetacznik lubi miejsca słoneczne i półcieniste i lekko wilgotne stanowisko.

Z brzozami powiem tak; nie wiem czy obie kupowałyście kopane. W praktyce w szkółce po wykopaniu powinny być wsadzone do doniczek (zaszkółkowane) i przez sezon powinny w doniczkach odbudowywać system korzeniowy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kawa 11:12, 18 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie w półcieniu jeszcze nie kwitnie a twoje już takie śliczne!!!
KF mega no i reszta!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 11:26, 18 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Toszka my brzozy mamy z jednego miejsca. Ja tylko wyjęłam z doniczki i tak wsadziłam, korzenie nie wiem jakie były bo bałam się zobaczyć.

Marta chyba przesadzała później swoją i okazało się że tam jeden kikut był

Tak Marta ?

a jeszcze mi doradzono, żeby wodą po pniu lać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 13:07, 18 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Toszka napisał(a)
Na cienistym miejscu tawułka nie kwitnie - moja jest tego żywym przykładem
Na półcieniste (ok.6godz. słońca) i słoneczne, ale wilgotne.
Zgadzam się w 100%, u mnie to samo
____________________
Pogubiłam się po drodze
polinka 22:26, 18 cze 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Czekam na czosnki na pięciolinii
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
DorKa 08:24, 19 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
O matko, KF to taki wielkolud ? Ja posadziłąm dopiero 3 szt pod nigrą co ok 40 cm. Znaczy zdecydowanie za gęsto ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
iwka 10:29, 19 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
polinka napisał(a)
Czekam na czosnki na pięciolinii
nie będzie psina mi wszystkie prawie wygniotła i hortensję VF największą połamała tak to jest, kota nie ma, myszy harcują. Z tego wszystkiego zapomniałam zrobić foty silverom, dzisiaj wstąpię.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 10:33, 19 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
DorKa napisał(a)
O matko, KF to taki wielkolud ? Ja posadziłąm dopiero 3 szt pod nigrą co ok 40 cm. Znaczy zdecydowanie za gęsto ?
1,60 pewnie mają w górę, tutaj mam na mijankę , gdzieś pewnie co 60-70 i stykają się. Młode w tym roku też posadziłam bardzo gęsto, będę musiała przesadzać.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 10:34, 19 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)
u mnie w półcieniu jeszcze nie kwitnie a twoje już takie śliczne!!!
KF mega no i reszta!
jedne mam w cieniu i faktycznie nie kwitną drugi rok, trzeba przesadzić gdzie więcej słońca
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies