Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 12:43, 07 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)
naparstnice zakwitną ci za rok
czyli w sumie trzeba czekać na nie dwa lata. gdybym wiedziała to bym sobie sadzonki kwitnące kupiła no cóż, w przyszłym roku powinnam mieć ich pod dostatkiem, trzy torebki wysiałam

a te jeżówki różowe to z Twoich nasion, albo z Magdy, pies mi etykietę gdzieś wyciągnął i nie pamiętam. W każdym razie oba poletka będą kwitły
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 12:54, 07 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
fajnie że się przyjęły
u mnie na razie rozwinęła się 1
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 19:55, 07 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Poka przycięte cisy poka

Ja to żadnego.cisa nie wyrzucę. Ja jestem w szoku z jakiego suszu one potrafią się zebrać.

Właśnie eksperymentuję z takim jednym okazem. Na razie same badyle ale coś tam wypuszcza. Jak się uda to pokażę u siebie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 21:14, 07 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwka napisał(a)


fosfor dzisiaj odbieram, przyszedł już. Przeliczyłam i wyszło mi 10ml na 10l wody, jakoś mało chyba.

Ile razy można nim podlać brzozy?

Czy można również podlać nim byliny i trawki świeżo posadzone? w sumie na ulotce pisze o warzywach i innych roślinach więc pewnie można, ale okres stosowania to wiosna i jesień

Cisy przycięte, serce bolało mocno, spadały takie nawet 30 cm gałązki, teraz już będzie z górki z cięciem, pierwszy raz najgorszy pryskać czymś po cięciu ?


Warto przy sadzeniu dać w korzeń dawkę startową fosforu, bo składnik ten jest niezbędny do wzrostu korzeni, a żaden nawóz organiczny nie zawiera go w wystarczającej ilości stąd niedobory i objawy przypominające wiele chorób, szczególnie grzybowych. Fosforu nie mozna przedawkować, bo roslina pobiera go tylko tyle ile potrzebuje. Mozna nawieźć dolistnie (opryskiwacz) lub doglebowo

Nigdy cisów po cięciu niczym nie pryskam. Ale już buksy zazwyczaj tak
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwka 14:07, 11 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)
fajnie że się przyjęły
u mnie na razie rozwinęła się 1
no rosną jak szalone, tylko cholercia usychają od dołu. Deszczu potrzeba a tu pokropiło jak ksiądz kropidłem. W sumie znając moje szczęście to pewnie u mnie nie padało
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:07, 11 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
JoannaDe napisał(a)
Poka przycięte cisy poka

Ja to żadnego.cisa nie wyrzucę. Ja jestem w szoku z jakiego suszu one potrafią się zebrać.

Właśnie eksperymentuję z takim jednym okazem. Na razie same badyle ale coś tam wypuszcza. Jak się uda to pokażę u siebie
a no nie mam zdjęć, ale coś tam zrobię na dniach to pokażę

Na razie pochwalę się sadzonymi jesienią, wszystkie rosną tylko z podlewaniem nie wyrabiam


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:08, 11 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Toszka napisał(a)


Warto przy sadzeniu dać w korzeń dawkę startową fosforu, bo składnik ten jest niezbędny do wzrostu korzeni, a żaden nawóz organiczny nie zawiera go w wystarczającej ilości stąd niedobory i objawy przypominające wiele chorób, szczególnie grzybowych. Fosforu nie mozna przedawkować, bo roslina pobiera go tylko tyle ile potrzebuje. Mozna nawieźć dolistnie (opryskiwacz) lub doglebowo

Nigdy cisów po cięciu niczym nie pryskam. Ale już buksy zazwyczaj tak
dziękuję Toszko bardzo, za cenne porady

fosforem podlałam młode sadzonki traw i bylin. Brzozy też dostały dawkę. Tak sobie myślę czy te brzozy (jeżeli dadzą radę) będą do przyszłej wiosny w stanie bezlistnym czy coś jeszcze wypuszczą ? Na chwilę obecną wszystkie listki uschły.

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mirka 14:13, 11 cze 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)
dziękuję Toszko bardzo, za cenne porady

fosforem podlałam młode sadzonki traw i bylin. Brzozy też dostały dawkę. Tak sobie myślę czy te brzozy (jeżeli dadzą radę) będą do przyszłej wiosny w stanie bezlistnym czy coś jeszcze wypuszczą ? Na chwilę obecną wszystkie listki uschły.


Dobrze że do ciebie zajrzałam Muszę i ja fosfor kupić. W jakich proporcjach rozcieńczałaś go. Mam sporo małolatów to bym podlała.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 14:26, 11 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mirka napisał(a)

Dobrze że do ciebie zajrzałam Muszę i ja fosfor kupić. W jakich proporcjach rozcieńczałaś go. Mam sporo małolatów to bym podlała.
z moich przeliczeń wypadało 10 ml na l0 litrów wody, ale dałam trochę więcej, pewnie ze 20 ml na konewkę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:27, 11 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
przodu dawno nie było







____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies