Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 13:50, 17 wrz 2020


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mirka napisał(a)
Hej Iwonka ale się zatrawkowałaś pięknie .Szersze kadry rozchodników poprosze
Powiedz mi co to ja mam za trawkę z nasion od ciebie.Tak mi wczesnym latem po wiosennym cięciu zakwitła
Edit:zapomniałam ci zdjęcie pokazać


jak nie zapomnę to zrobię fotki rozchodnikom

z tą trawką to mnie zaskoczyłaś, wydaje mi się że to sesleria skalna, ale na pewno jest w niej zwykła trawa i coś jeszcze, nie mam pojęcia, coś się wpierniczyło, te sztywne cienkie to podobne do sita (situ)? łąkowego
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:52, 17 wrz 2020


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Juzia napisał(a)
Iwonka!!!!
Ale u ciebie trawiasto!
Cudnie!

aż mnie strach bierze, jak pomyślę ile cięcia wiosną
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 13:53, 17 wrz 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
iwka napisał(a)


to może te derenie tak mają, chociaż mój podejrzany, opadły mu wszystkie owoce jak tylko przekwitł, jeden chyba został, nawet nie zdążyły dojrzeć.

tam rośnie po 3 sztuki memory, ballerina i lenda

kulka się nie udała, po zimie pewnie będzie do wywalenia

mojemu też wszystko opadło ale u mnie były straszne te gradobicie i deszcze może przez to
a może nie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mirka 14:05, 17 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)


jak nie zapomnę to zrobię fotki rozchodnikom

z tą trawką to mnie zaskoczyłaś, wydaje mi się że to sesleria skalna, ale na pewno jest w niej zwykła trawa i coś jeszcze, nie mam pojęcia, coś się wpierniczyło, te sztywne cienkie to podobne do sita (situ)? łąkowego
Iwonka nie zapomnij o fotkach
Wiesz co to tylko jedna kępa mi tak kwitła .Tego sita nie mogę wygooglować . Chyba trza wykopać i oczyścić z tegoż sita co?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 14:15, 17 wrz 2020


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mirka napisał(a)
Iwonka nie zapomnij o fotkach
Wiesz co to tylko jedna kępa mi tak kwitła .Tego sita nie mogę wygooglować . Chyba trza wykopać i oczyścić z tegoż sita co?
tak mi się wydaje, że to on, coś podobnego miałam w carex variegata, nie mam pojęcia skąd się tam wziął. Poszukaj pod nazwą sit skupiony
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mirka 14:25, 17 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)
tak mi się wydaje, że to on, coś podobnego miałam w carex variegata, nie mam pojęcia skąd się tam wziął. Poszukaj pod nazwą sit skupiony

Iwona znalazłam pod Sit rozpierzchły i to na pewno jest on ma takie same kwiaty jak u mnie .Różnie o nim piszą ze to gorsze od wytępienia od perzu. A inny opis że to piękna Łąkowa roślina .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 14:43, 17 wrz 2020


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
mi się wydaje że nasiona mogą być w ziemi workowanej, kupiłam kilka worków jak w doniczkach sadziłam i tam właśnie wyrósł, usunięcie łatwo mi poszło, na razie nigdzie więcej nie widzę, za to na rabatach też pojawiła mi się jakaś taka dziwna trawa ze strasznie długimi korzeniami, no okropieństwo nie da się wcale wyrwać, w beatlesy mi wlazła, masakra
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mirka 15:08, 17 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)
mi się wydaje że nasiona mogą być w ziemi workowanej, kupiłam kilka worków jak w doniczkach sadziłam i tam właśnie wyrósł, usunięcie łatwo mi poszło, na razie nigdzie więcej nie widzę, za to na rabatach też pojawiła mi się jakaś taka dziwna trawa ze strasznie długimi korzeniami, no okropieństwo nie da się wcale wyrwać, w beatlesy mi wlazła, masakra
Moze tak być że z ziemią kupną przytargałam. Pozbycie się niechcianych roslin jest czasami bardzo trudne.
Tak mi trawami jakimiś ID zarosły i jak się zabrałam za czyszczenie to mi ręce opadły taka to głupiego robota. No ale jak się ma mało czasu na ogród ta tak jest .Miłego dnia IwonkaObyś nie zniknęła znów na 4 miesiące
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Nowa12 15:16, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110




Którą tu masz rozplenicę?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Juzia 15:37, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
iwka napisał(a)
aż mnie strach bierze, jak pomyślę ile cięcia wiosną


Lepiej trawy niż buksy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies