Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

Juzia 12:21, 02 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
iwka napisał(a)
zawał to ja wczoraj myślałam że mam, tak mnie bolała cała lewa strona, że spać nie mogłam. Jakakolwiek próba przekręcenia się powodowała taki przeszywający ból,że nawet oddychać ciężko było. Zapalenie mięśnia pod łopatką, antybiotyk i tyle zwojowałam.


A to tak samo czy przeciążyłaś?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
iwka 14:51, 02 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Juzia napisał(a)


A to tak samo czy przeciążyłaś?
w sumie to nie wiem, nic ciężkiego ostatnio nie robiłam, podejrzenie padło na klimatyzację
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Agania 19:07, 04 lip 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwka napisał(a)
czas śmiałka i trzcinnika nadchodzi





To jest co lubię
Mam nadzieję że już Cię nic nie boli, zdrówka Ci życzę i pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kawa 15:04, 05 lip 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ej zdrowia babko!!!
trawska pierwsza klasa
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MiluniaB 16:44, 20 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Iwka co słychać? Kostkę zamówiłaś?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
iwka 14:16, 23 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Agania napisał(a)

To jest co lubię
Mam nadzieję że już Cię nic nie boli, zdrówka Ci życzę i pozdrawiam


Dzięki Agania, już jest ok, powiedziałabym nawet, że śmigam jak fryga
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:17, 23 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)
ej zdrowia babko!!!
trawska pierwsza klasa
dzięki Kami, już OK
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:21, 23 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
MiluniaB napisał(a)
Iwka co słychać? Kostkę zamówiłaś?
jeszcze nie zamówiłam, cały czas się decyduję i nie mogę zdecydować tzn no upatrzoną oczywiście jedną mam, tylko co z tego, jak w pobliżu kupić jej nie mogę. Dobrze, że nie pilne, może jeszcze coś się wyklaruje
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:40, 23 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nastała wiekopomna chwila, kiedy i do mnie dotarła ...... ćma bukszpanowa masakra, aż ciśnienie mi podskoczyło jak zobaczyłam. Lepinox poszedł w ruch.

Mało tego, na cisach mam misecznika, na grabach chyba szpeciele, szałwie coś mi zjada, nie wiem co.
Najbardziej martwią mnie znowu brzozy. Na pieńkach zauważyłam takie dziury jak po kornikach, nie wiem co to jest, trzy największe brzozy mają podziurawione pnie na różnej wysokości.
Coś nie mam szczęścia do brzóz, pierwsze zasuszyłam, drugie pies mi zjadł( w sumie z tych dwie uratowałam i nawet jedna fajnie rośnie po wyprowadzeniu przewodnika) no i teraz było trzecie podejście do nich i znowu coś nie tak. Chyba muszę zastanowić się nad jakimś zastępstwem dla brzóz.

Poza tym, mam taką suszę, że masakra. O pieleniu nie ma mowy, chwasty wyrywam tylko przy ziemi, trawnik słomkowy się zrobił, także ten, ogólnie lipa, dobrze że sezon ogórkowy to mam zajęcie

Najważniejsza wiadomość to taka, że mam nowych sąsiadów może w końcu ktoś uporządkuje te chaszcze i osiki nie będą do mnie przerastać

Pozdrawiam zaglądających
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Dragonka 13:27, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
cześć Iwonko

same plagi tego roku, ale na pewno będzie coś fajnego, z czego będzie się można jeszcze ucieszyć, w końcu teraz najlepsza pora dla ogrodu, żeby pokazał całą krasę.
Współczuję tych brzózek, i co za szkodnik tak je dziurawi? Myślałam, że brzozy raczej bezproblemowe są, no ale ja mam za płotem takie dzikie, najzwyklejsze

Fajnie jeśli sąsiedzi okażą się ok- ja też mam osiki za płotem( babcia lat 90 mówi,że święte drzewa- bo schowały Maryję i Józefa przed żolnierzami, wiec wiesz...), zrzucają mi tony liści jesienią, ale doceniam, że dają mi cień A że właściciel ani z jednej ani a drugiej strony się nie garnie do ich usunięcia, już się przyzwyczaiłam. W sumie to dobrze, bo ja sama nie mam odwagi sobie dużych drzew zasadzić zbyt blisko

Trawy masz boskie!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies