Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 13:51, 26 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Gosiu wydaje mi się, że to wina gorącego, wysuszającego wiatru. Moje rośliny tak poparzyło dwa dni temu- ewidentnie od strony podmuchów. A wilgoć w nóżkach mają.


To pocieszające, tyle, że w tym kącie tylko ten bez wykazuje takie oznaki. Mam nadzieję, że inne oczka ruszą. A jak nie to mocno go przytnę, będzie bardziej kompaktowy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 14:35, 26 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
normalnie ci zazdroszcze , musze moje epimedium chyba przeniesc, bo tam gdzie rosnie to bryndza. za to runianki i bergenie szaleja. tam jest dosc swietlisty cien i wilgoci sporo.

Wczoraj zmusialam mezatego do zasilenia trawnika. biedny skosil, sypnal nawozem i 4 godziny lalismy wode na ogrod. po godzine na kazda strone. dzis rano jakby zycie drugie dostal (ogrod oczywista nie mąż )
dzis znow planujemy lac. mam nadzieje, ze sprowadze tym deszcz. niby w weekend zapowiadaja ale zawsze wypada sie nad Gdańskiem i do nas juz nie dociera.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 15:06, 26 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, jeśli epimedium od wilgoci marnieje, to u mnie mu będzie jak w raju

Też sprawdzam co chwila pogodę. Deszcz raz ma być, a raz nie. Zobaczymy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 15:26, 26 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
U mnie rośnie w suchym półcieniu.
Runiankę właśnie wykopałam i nie mam w zasadzie miejsca na nią. Na razie siedzi w wiadrach z wodą.. a ja myślę co z nią zrobić

Za to mogę oddać tojeść i całe spore placki pragnii syberyjskiej - stworzyła taki kożuch po kilku latach, że nawet ciężko ją wyeksmitować, na dodatek poplątała się z poziomkówką i czasem goście jedzą te poziomki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 15:30, 26 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Gosiek33 napisał(a)
U mnie rośnie w suchym półcieniu.
Runiankę właśnie wykopałam i nie mam w zasadzie miejsca na nią. Na razie siedzi w wiadrach z wodą.. a ja myślę co z nią zrobić

Za to mogę oddać tojeść i całe spore placki pragnii syberyjskiej - stworzyła taki kożuch po kilku latach, że nawet ciężko ją wyeksmitować, na dodatek poplątała się z poziomkówką i czasem goście jedzą te poziomki


pragni pragne, slij hurtowo, zastanawialam sie czy zamawiac ale jak masz do oddania to chetnie co chcesz w zamian? runianka lubi mokro i cieniscie, jest boska. moze posadz ja nad oczkiem pod jakims iglakiem, bedzie jej wtedy swietnie

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:31, 26 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
makadamia napisał(a)
Aniu, jeśli epimedium od wilgoci marnieje, to u mnie mu będzie jak w raju

Też sprawdzam co chwila pogodę. Deszcz raz ma być, a raz nie. Zobaczymy.


no to juz wiem gdzie je przeniesc akurat wypadly mi zurawki, bedzie jak znalazl na nie miejsce. qrna tetrisy za tetrisami leca
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 15:48, 26 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niby w mokrym miejscu runianka rosła ale nie bardzo ma się jak tu zakorzenić bo pod spodem ma beton i musiała ustąpić miejsca oczku, a to i tak słoneczne mocno miejsce. A teraz wszędzie sucho
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 16:05, 26 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
no u mnie ma spore pole do popisu, pieknie skubana rosnie. jedna z moich ulubienszych roslin zadarniajacych
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 16:20, 26 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pragnia syberyjska

tu z lewej widać kożuch z korzeni jak chciałam pielić




to co na ścianę się pcha to raczej poziomkówka, kwitnie trochę później




widać kilka żółtych kropek - rozrośnie się jak wyciągnę aureę z poziomkówki






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:57, 26 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
klon brilanntissimum nawet nie wiem kiedy tak urósł - ciężko teraz zrobić zdjęcie tego co w nim najbardziej lubię - wiosennych bursztynowych pąków i liści






mandżurski




diabelski



a tego nazwy nie spamiętam



i na koniec pierwsze kwiaty tatarskiego z Rogowa



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies