Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 22:12, 10 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
a ten ogniczek jest pozyteczny? u mnie tez sie pałeta



Czytam że trudny był do sfotografowania. Muszę poczytać. W ubieglym roku też był a szkód nie pamiętam


znalazłam taką informację, zagadkowy owad, zjada głównie larwy inych owadów, czasem są kanibalami a żyją pod korą drzew. Może one pożyteczne i drzewa chronią przed szkodnikami?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 08:29, 11 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiu widzę że masz piękny ekologiczny ogród. Sama nie wiem jak to się stało, że wcześniej do Ciebie nie trafiłam? Masz całkiem pokaźną kolekcję jeżówek. Mnie zaintrygowały przetacznikowce. Widziałam jeden na zdjęciu. Czy masz ich więcej? Wklej proszę ich zdjęcia. Ja w tym roku kupiłam trzy odmiany, ale nie dały efektu na jaki liczyłam. Może jeszcze są za młode. Jeżówki Twoje zostawiam sobie na później. Rzuciło mi się w oczy parę odmian do zdobycia, ale na tę chwilę nie zapamiętałam nazwy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
TAR 12:23, 11 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Gosia strączki z nasionami babtysji fioletowo zółtej to zebrac jak uschna czy teraz zielone? bedzie kopertka mozesz sprobowac wysiac. sa swietne, krzaczek nawet nie siega mi do kolana, zwarty i mały w przeciwienstwie do tych niebieskich potworów.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:33, 11 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
violaskom napisał(a)
Gosiu widzę że masz piękny ekologiczny ogród. Sama nie wiem jak to się stało, że wcześniej do Ciebie nie trafiłam? Masz całkiem pokaźną kolekcję jeżówek. Mnie zaintrygowały przetacznikowce. Widziałam jeden na zdjęciu. Czy masz ich więcej? Wklej proszę ich zdjęcia. Ja w tym roku kupiłam trzy odmiany, ale nie dały efektu na jaki liczyłam. Może jeszcze są za młode. Jeżówki Twoje zostawiam sobie na później. Rzuciło mi się w oczy parę odmian do zdobycia, ale na tę chwilę nie zapamiętałam nazwy.



Witaj

Faktycznie jeżówek trochę mam. Przetacznikowce mam od niedawna - niższy niebiesko kwitnący

to wirginijski



ten jest niższy i odmiany nie znam, po przekwitnięciu kłosy mocno brązowieją



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:00, 11 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Gosia strączki z nasionami babtysji fioletowo zółtej to zebrac jak uschna czy teraz zielone? bedzie kopertka mozesz sprobowac wysiac. sa swietne, krzaczek nawet nie siega mi do kolana, zwarty i mały w przeciwienstwie do tych niebieskich potworów.



Gdy uschną i zczernieją - tak myślę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 14:05, 11 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Gosiu, a baptysja zachowuje cechy matecznej rośliny jeżeli jest z nasion? Czy tylko z podziału?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 14:06, 11 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
budleje: niska i kilkuletnia na targu kupiona, przerosła mnie o głowę. Niby żółto białe liście ale inwersja dała dwa zielone pędy






Natural Feelings... tak mi się wydaje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:15, 11 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)
Gosiu, a baptysja zachowuje cechy matecznej rośliny jeżeli jest z nasion? Czy tylko z podziału?



Malutkie siewki porozdawałam w tym roku. Przesadzenie raczej ryzykowne bo mają wyjątkowo głęboki korzeń palowy. Najchętniej przeniosłabym te potwory na dalszy plan. Mam jeszcze ubiegłoroczne uschnięte grzechotki Tegorocznych będzie całe mnóstwo
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 14:19, 11 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
To jak siewki porozdawałaś to nie wiesz czy kwitną tak samo jak mamusia Ciekawa byłam. Bo też potworzyły się nasionka i spróbuję wysiać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 14:24, 11 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies