Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 18:35, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)


Fajne połączenie



Chyba u Danusi zobaczyłam jarmuż w rabacie, teraz podoba mi się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:37, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)
Podziwiam za ilości i znawstwo jeżówek Mam głównie Echinacea purpurea, która się niesamowicie wysiewa. Poza tym posadziłam na innej rabacie jeszcze jakieś odmianówki, ale do nazw jakoś się nie przewiązuję, bo one po wysiewie się i tak pokrzyżują



Myślisz, że się krzyżują? Część jest in vitro produkowanych i te chyba nawet się nie sieją. Ale faktycznie część wydaje się inna niż były.
Podstwowa faktycznie sieje się na potęgę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:40, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Doranma napisał(a)
U mnie jeżówki też nie tworzą krzaczków, nie wiem czemu. Czy je trzeba wiosną uszczykiwać?
W tle piękny, dorodny jarmuż- widać że dostał dorodne jedzonko ☺ Scarlet?
Mój dopiero posiany kilka dni temu ...



To jedyna z dmianowych jeżówek, któr krzaczka nie wytworzyła. Zapomniałam, faktyczne można je wiosną przycinać by bardziej zwarte były. Nie wiem czy teraz nie za późno? Jarmuż kupowałam kolorystycznie takie dwie sadzonki były na targu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:45, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mirkaka napisał(a)



Kocham hortensje Piękne masz
A czy to nie jest paprotnik szciecinkozębny ? U mnie posadziłam go pod Rh w kwaśnej ziemi i jest zielony, nie ma niedoborów.
Jeżówki, róże Idę dalej oglądć



Co za nazwa - paprotnik szciecinkozębny! Kupowałam w szkółce gdzie do nazw zbyt dużej wagi się nie przywiązuje
Nawet Plumoso-Densum nie koniecznie pamiętam, a szkoda. Tak czy inaczej bardzo piękna
Rododendrony rosną w bardziej słonecznym miejscu u mnie to chyba mniej by im się podobało. Na razie dałam mu nawozu i czekam czy coś pomoże
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:46, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Co tam trawnik. Jak tu ładnie!!! .



Ha, ha dziękuję, dobrze, że kadrować się da
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:51, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
sarenka napisał(a)



Czy mogę prosić o zdjęcie rabaty przedstawionej na fotografii nr 3 z większej odległości??



To skomplikowane. Powstaje rabata nad oczkiem i raczej nie nadaje się jeszcze do pokazywania w całości. Nawet nie zrobiłam jeszcze zdjęć. Dokupiłam jeszcze dziś nowe filipendule i chcę je dosadzić, dostałam też sambucusa... Może jutro zrobię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 07:08, 09 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje jezowki, te starrsze tworza krzaczki. Moze wasze poprostu wymarzaja a to co rosnie to siewki? Tak gdybam sobie. Ja jezowki na zime zostawiam- W lutym scinam.
____________________
Zapraszam na kawe
paniprzyroda 08:24, 09 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 napisał(a)



Potrzebuję jeszcze jedną sadzonkę za drugą rutewkę na tło Jeśli upoluję to mogę Ci kupić i wysłać. Upały się skończyły to roślinom będzie łatwiej podróż odbyć... alb gdzieś się spotkamy


Napisałam pw. Jarmuż miałam w ub. roku na rabatce, z tym, ze wysiewałam sama A jeszcze wcześniej ciemną bazylię. Szeroki kadr z ogrodu piękny Krwiściągi to tegoroczne zakupy?
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 09:51, 09 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
KasiaBawaria napisał(a)
Moje jezowki, te starrsze tworza krzaczki. Moze wasze poprostu wymarzaja a to co rosnie to siewki? Tak gdybam sobie. Ja jezowki na zime zostawiam- W lutym scinam.


Sama nie wiem, to sadzonka chyba z przed 2 lat, inne tworzą łądne kępki. Jesienią sporo roślin łapało pleśń na kwiatostanach i dużo jeżówek musiałam skrócić o głowę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:52, 09 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
paniprzyroda napisał(a)

Napisałam pw. Jarmuż miałam w ub. roku na rabatce, z tym, ze wysiewałam sama A jeszcze wcześniej ciemną bazylię. Szeroki kadr z ogrodu piękny Krwiściągi to tegoroczne zakupy?


Nie pomyślałam by wysiać, kupiłam dla córki - twierdziła, że jeść będzie. Ciemna bazylia - to jest myśl, też powinna znakomicie w rabatach wyglądać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies