Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

malkul 15:59, 13 gru 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
stuku puku Kasiu
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 12:37, 31 gru 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
hop hop
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
polinka 19:18, 01 sty 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wrócisz? Jestem ciekawa jak tam sesleria?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
katiaxx 09:47, 05 mar 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
iwonkap napisał(a)


nadrabiam ten rok u ciebie i trawfiłam na kamień- czy moge prosić namiar na ten sklad bo u mnie coś ceny jakies wysokie albo nie umiem szukać


Iwonka, ten skład to taki tuż koło mnie , bardziej budowlany, nie wiem skąd jesteś jeśli temat aktualny odezwij się na priv proszę
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
ivo 09:48, 05 mar 2017


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
O jesteś ! Już rozpoczęte wiosenne prace ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
katiaxx 09:59, 05 mar 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziewczęta dziękuję Wam bardzo za pamięć jest wiosna więc trochę się uaktywnię może mniej niż kiedyś ale ciągle czegoś szukam, postaram się wrzucić jakąś focię czasem, żeby oddać ogrodowisku co wzięłam, choć to raczej niemożliwe
Powiem też szczerze, że w tym roku mam chyba mniej zapału, rok temu jeszcze śniegi nie stopniały a ja już przebierałam nogami

Zabrałam się do cięcia śmiałków, tawlin, trzcinników, perowskiej, utknęłam na hortensjach lime, to nasza pierwsza wspólna wiosna pamiętam rok temu ktoś pisał jak je ciąć aby pięknie się rozkrzewiały i kwitły ale za chiny nei pamiętam gdzie , Polinka może, Toszka ?
Podpowiecie coś ?, próbuję znaleźć od rana w wątkach forum i jakoś mi nie idzie ...

Ktoś pytał o seslerię, kiepsko, poczekam jeszcze moment ale w środku każdej rosną chwasty albo trawa pożerając seslerię, żeby dziadostwo wyrwać muszę wyciągać roślinę z korzeniami i oczyszczać z wrośniętych dziadostw, no ileż może ta biedna sesleria znieść ? Z uwagi na wilgoć na tej rabacie myśle o turzycy ice dance czy innej, nie zachwyca mnie szczególnie ale w imię tak zwanej racji wyższej chyba nie mam wyjścia.


https://ogrodeus.pl/hortensja-bukietowa-limelight/ciecie

No i nie wiem czy te lime to tak 15 cm nad ziemią ? ciąć jak w rysunku wyżej ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Sebek 10:30, 05 mar 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kasia - gdzieś tak nad 3-4 oczkiem przytnij hortensje. Jak są to zeszłoroczne sadzonki to przytnij nawet nad drugim.

A tak w ogóle to... cześć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kasya 10:34, 05 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Wszyscy sie budza sloneczko sliczne i chce sie cos robic
ja tne wszystkie hortki nad 1 lub 2 oczkiem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Jagodaa 17:13, 05 mar 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja tne jak Sebek pisze nad około 3, a słabe pędy całkiem wycinam. Ale ja nie chce mieć mega wysokich krzaków.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
katiaxx 15:33, 29 mar 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
poucinałam tak właśnie ale wczoraj podsypywałam kompostem i dramat, wróciłam do domu prawie z płaczem , hortensje lekko luźne, podsypuje je a one takie słabo umocowane i się przekrzywiają, pociągnęłam lekko i wyszło - zupełnie bez korzeni ! to znaczy miały tylko ten gruby trzon i to krótki, zero siatki korzeni - połowa taka jest - coś podżarło ??? nie widziałam tuneli.

Ale dziwna rzecz bo pąki zielone, jeszcze nie pękają, ale żywe, więc albo podżarło wczoraj i roślina jeszcze nie zmarniała albo roślina coś zaciąga substancji odżywczych nawet bez tych drobnych korzeni.

Czy spotkałyście się z czymś podobnym ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies