Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry... :)

nawigatorka 07:58, 09 maj 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
U mnie zamierały calenpedy ale wyglądało to trochę inaczej zasuszaly sie jakby liście i w następnych sezonach nie wypuszczały. Pryskałam nawozilam przyczyny nie znalazłam. Wywaliła ze z podjazdu i rosną na uboczu sle słabe sa
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
magnolia 08:11, 09 maj 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wg mnie jest tak jak pisze Danusia. Pryskaj!
____________________
Kacha123 08:20, 09 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Miałam rok temu taki problem z amanogawami. Pryskałam, podlewałam chemią i niestety i tak padły ostatecznie. Mam nadzieję, że Ci się uda.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Konieczki 08:26, 09 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Juz rok temu mialam to samo, Mazan rok temu nie wrozyl mi sukcesu, ale Toszka pisala ze jej sie udalo

Mazan napisał(a)
Nawigatorka

W przypadku suchych gałęzi musisz je wyciąć, ale sprawdź czy są suche. Czasem drzewo, szczególnie szczepione, ma tendencję do odrzucania nadmiaru gałązek/konarów, gdyż podkładka może nie nadążać z rozwojem korzeni. Wówczas wiesz z której strony jest słabsze zaopatrzenie.
Zwalczanie tej choroby trzeba zaczynać dość wcześnie. Początkowo miedzianem, następnie przed kwitnieniem topsin lub syllit i po kwitnieniu switch lub syllit, a w przypadku gradobicia całe drzewko w ciągu doby od zdarzenia - topsinem.
Pozdrawiam

Loosiuu napisał(a)
Cynku, albo Manganu...

Wykonywałaś w pobliżu jakieś prace lub oprysk herbicydem? Czy w pobliżu jest jakieś źródło zanieczyszczeń (zakłady przemysłowe, droga)? Jaki jest stan gleby wokół rośliny? Nawoziłaś?

Piszesz, że rozpoznano wstępnie jako Brunatną zgniliznę drzew pestkowych.
Jeśli diagnoza jest poprawna należy opryskać w okresie opadania liści preparatem miedziowym. Poza tym opryskać tuż przed kwitnieniem i w pełni kwitnienia preparatami zawierającymi karbendazym (Sarfun 500 SC), iprodion (Rovral FLO) lub tiofanat metylowy (Topsin M). Jest to ważny termin gdyż zzakażonych kwiatów grzyb przerasta do kory pędów i tam zimuje. W zimie trzeba ściąć i spalić porażone gałązki. To jest na podstawie książki. Moja sugestia jest taka, aby podać dostarczyć roślinie Magnez i mikroskładniki wymienione wyżej. Powinno to poprawić jej kondycję i wzmocnić ją przy walce z chorobą. Dopiero potem działać chemią.


____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 08:31, 09 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Mazan napisał(a)
RadekZ

Liście i drzewko podpowiadają, że może to być monilioza - brunatna zgnilizna drzew pestkowych. Drzewka ozdobne atakuje dlatego, że ludziom ta choroba nie kojarzy się z drzewkami ozdobnymi, a atakuje wszystkie ozdobne spokrewnione z owocowymi. Teraz możesz jedynie przyglądać się usuwając jesienią porażone pędy. Zwalczanie wiosną, gdy ruszy wegetacja, a drzewka będą w fazie białego pąka, później w fazie kwitnienia 2x i tydzień - dwa po kwitnieniu. Następnie miesiąc odczekasz i znów dwukrotnie stosując dodatkowo Switch i Signum.



Pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 08:33, 09 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Na wiosne pryskalam miedzianem, teraz bede pryskac syllit i sygnum naprzemiennir.

A ta roslinka to czy czasem nie zawilec?
____________________
Zielonym do góry... :)
07_Rene 10:28, 09 maj 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
A jakie to ma znacznie że miałaś akurat zawilce w nóżkach tych wiśni?
Listek co pojszujesz podobny ale pewności nie mam.
Ciężki sezon będzie.... mokro, ciągle pada to i grzyb szaleje
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
magnolia 10:33, 09 maj 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
tak, zawilec
____________________
Konieczki 10:59, 09 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Reniu zawilce nie mogą być posadzone pod wiśniami bo powodują czarna plamistość wiśni. Toszka mi to wyjaśniła na jesieni

Marto dziękuję - kurde rozsiały mi się - muszę przesadzić. Ale dobry znak - lubia moją ziemię pensremony mam potężne - obdarowałam siostrę I przyjaciólkę. Sesleresia tez poszła w świat. W piątek koleżanka jak ode mnie wyjeżdżała to miała większe I dorodniejsze roslinki niż z giełdy.

A teraz marzenia: obok mnie jest nieuprawiona działka mojej ciotki. jak ciachalam cisy to porobiłam sadzonki I może kiedyś w przyszłości plantacja cisów mi się marzy oj tak mi wpadło do głowy wczoraj.
____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 11:08, 09 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Konieczki napisał(a)
Reniu zawilce nie mogą być posadzone pod wiśniami bo powodują czarna plamistość wiśni. Toszka mi to wyjaśniła na jesieni

Marto dziękuję - kurde rozsiały mi się - muszę przesadzić. Ale dobry znak - lubia moją ziemię pensremony mam potężne - obdarowałam siostrę I przyjaciólkę. Sesleresia tez poszła w świat. W piątek koleżanka jak ode mnie wyjeżdżała to miała większe I dorodniejsze roslinki niż z giełdy.

A teraz marzenia: obok mnie jest nieuprawiona działka mojej ciotki. jak ciachalam cisy to porobiłam sadzonki I może kiedyś w przyszłości plantacja cisów mi się marzy oj tak mi wpadło do głowy wczoraj.


Marzenia są po to aby je spełniać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies