Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Gardenarium 10:32, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na ulicę dobry będzie berberys, psy go nie lubią i możesz go potem ciąć w ładny szpaler. Wyższy będzie dereń np. Elegantissima, o ładnych czerwonych gałązkach i biało obrzeżonych liściach, albo wysoki całkiem np. grab - elegancki żywopłot.

Można także zrobić nasadzenia mieszane w połaczeniu z małymi drzewami np. śliwą wiśniową a pod spodem derenie i berberysy.

ładne z małych krzewów są Spirea japonica "Goldmund" lub "Golden Princesse"" która tnie się w kulkę i wtedy takie żółte kuleczki śiwetnie wyglądają.

I już podsunięty pomysł z irgą. Polecam zimozieloną irgę "Ursynów", jest gęsta, dość wysoka i potem tworzy cięta niezłe "poduchy".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dziatjustyna 10:41, 16 sie 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
O... bradzo dziękuję za podpowiedzi już podsunęłas mi Danusiu pomysł.Szczerze mówiąc to myślałam ,że bedzie większa odezwa i wiecej pomysłów od innych z ogordowiska ale cóż nie kazdego to interesuje "(
____________________
Ogród Justyny
Syla 10:51, 16 sie 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dziatjustyna napisał(a)
O... bradzo dziękuję za podpowiedzi już podsunęłas mi Danusiu pomysł.Szczerze mówiąc to myślałam ,że bedzie większa odezwa i wiecej pomysłów od innych z ogordowiska ale cóż nie kazdego to interesuje "(


To nie jest sprawiedliwe co napisałaś no ale jakoś to przetrawię Zdecydowanie więcej czasu i uwagi poświęca się porą zimową. Wówczas jest możliwość na spokojnie pomyśleć i porysować. Także nie wynika to z braku chęci ale może czasu ??? . Pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 11:20, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Justynko, tutaj mniej osób zagląda, to trudny dział, a Syla bardzo się udziela, tylko była na urlopie

Popatrz w katalog, które krzewy Ci się podobają, napisz ich listę, a ja Ci doradzę które będą najlepsze.

A który pomysł "chwyciłaś"?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:22, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od czasu jaki możesz poświęcić na pielęgnację na ulicy. Widzisz , ja mam i kuliste wiśnie i bylinową rabatę i róże... to pracochłonne bardzo. Najmniej pracochłonny będzie zywopłot z jednego góra dwóch gatunków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 12:01, 16 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
gardenarium napisał(a)
ładne z małych krzewów są Spirea japonica "Goldmund" lub "Golden Princesse"" która tnie się w kulkę i wtedy takie żółte kuleczki śiwetnie wyglądają.


Dodam do Tego podpatrzony "po drodze" pomysł.
Kulki naprzemienne: 3 kulki z złociśtych tawuł, jedna z bukszpanu - i tak wzdłuż ogrodzenia. Często przejeżdzam koło takiego zestawienia i zawsze jestem zachwycona efektownością i prostotą tego zestawienia.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Gardenarium 12:14, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O, to też mi się podoba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dziatjustyna 08:15, 19 sie 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Przepraszam wszystkich nie chciałam nikogo urazić .
Co do obsadzenia przed ogrodzeniem od strony szosy to chciałam wolny teren wysypać kamieniem otaczakiem, posadzić 2 drzewka na bokach filarków od ogrodzenia po jednej i drugiej stronie równo np: dereń jadalny lub lilak japoński PALBIN na pniu lub wierzbę japońską na pniu ale nie wiem co jest lepsze? I nie wiem co posadzić pod ogrodzeniem chciałam nasadzić kilka kępek coś w kolorze żółtym ale nie w formie żywopłotu. Czasu na to wszystko za wiele nie mogę poświęcić więc musi to coś być co wymaga mało pracy raz na tydzień. Ogrodzenie mam od strony zachodu ziemia piaszczysta. Jeśli możecie coś mi na ten temat doradzić to bedę bardzo wdzięczna.
____________________
Ogród Justyny
mysza 14:40, 19 sie 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Ja mam przed ogrodzeniem posadzone tawuły japońskie , nie są kłopotliwe ale już znalazły amatora i chyba zaprzestanę cokolwiek tam sadzić , szkoda mojej pracy i czasu . Ale wracając do Ciebie , może posadź hostę o jaśniejszych liściach np.'Sum and Substance' lub inną , to bezobsługowa bylina .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
dziatjustyna 18:56, 19 sie 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
O... dobry pomysł nawet nie pomyślałam o nich.
____________________
Ogród Justyny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies