Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

dziatjustyna 21:14, 23 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


To jest moja nowa rabata posadziłam tam tylko drzewko szczepione wysoko na pniu głóg jednoszyjkowy
Compacta . Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze posadzić tutaj i czym podsypać ?
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:15, 23 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


Dalszy ciąg rabaty w zblizeniu
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:16, 23 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


Nowa rabatka pod oknem czy podsypać korą czy białym kamykiem ? Proszę pomóżcie !!!!
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:19, 23 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


A to rabata na której posadziłam ten brązowy krzew to azalia ( rhododendron luteum glowing emberś .
Mam problem jak ją zagospodarować ((((
Jezeli ma ktoś chwilkę czasu proszę o pomoc !!!!
____________________
Ogród Justyny
Sebek 21:47, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W łezce możesz posadzić runiankę - i może do tego hortensję limelight?

A ta wielka rabata na ostatnich zdjęciach - wg mnie za duża. Może przesuń wszystko pod plot - lub podjazd - i zasiej tam trawnik. Czyli albo trawnik sięgałby kostki albo dodałabyś jakąś rabatę przy podjeździe.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:47, 24 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Głóg kwitnie na ciemny róż i rabata jest spora, potrzebuje więc sporych roślin. Będzie tu pasowała hortensja Silver Dollar ( ma ciemne gałązki i białe duże kwiaty) - 3- 5 sztuk, a na brzegu kilka bordowych żurawek, a w samym juz końcu tej rabatki - runianka, albo żółta trzmielina.
W runiance tulipany lub narcyzy żeby wiosną coś kwitło.

Ładna kostka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 17:29, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dziatjustyna napisał(a)


A to rabata na której posadziłam ten brązowy krzew to azalia ( rhododendron luteum glowing emberś .
Mam problem jak ją zagospodarować ((((
Jezeli ma ktoś chwilkę czasu proszę o pomoc !!!!


To już nie będzie japońszczyzny z mostkiem ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
EwaG 19:19, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Gardenarium napisał(a)
Głóg kwitnie na ciemny róż i rabata jest spora, potrzebuje więc sporych roślin.

Danusiu, ale Compacta ma białe kwiaty, i ma b. małą koronkę, czy nie przytłoczy go hortensja?
A pomysł z runiankę bardzo akuratny. Jakbym mogła wszędzie bym ją sadziła. Do japońskiego ogrodu! Ta rabata jakie ma rozmiary? A może latarenkę umieścić właśnie na tej rabatce, a do tego kule nawiązujace do bonsaja przy domu? Z bukszpanu lub z berberysu (jest kulista odm. Kobold co jakby ozbaczać może krasnoludka) lub z iście japońskiej w klimacie azalii strzyżonej w płaskie kule.
Justyno trochę mi brakuje u Ciebie wyższych form - drzew. Z czego to wynika - obawa przed liśćmi? No cóż trochę ich jest ale grabienie dobrze robi na giętkość pleców, a drzewa od razu dodają ogrodowi głąbi. Bez nich jest "płaski smak" (jeżeli ktoś pamięta tę reklame jeszcze).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Beka 21:49, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
popcarol napisał(a)
Witaj Justyno,
sama się uczę, wiec nie wiem co moja podpowiedz będzie warta, ale... może Cie zainspiruje?
Mam w tym miejscu rządek 30 czerwonych berberysów, czekam aż się rozrosną i utworzą żywopłot. W sumie prawie ich teraz nie widać, bo podsadziłam je irgami (chyba). Irgi się rozrosły, berberysy słabo... podsypane wszystko kamyczkami. Psy nie podchodzą, za dużo się dzieje żeby to obsikać



pozdrawiam i będę podglądać

Witam
tak sobie weszłam i chcę się podzielić swoim spostrzeżeniem. Sasiadka na ulicy miała posadzone przed ogrodzeniem irgi, które były 3 razy w roku strzyżone i faktycznie wyglądały jak fajna poducha. Ale miała problem z przerastającymi trawami( czyli chwastami) i to psuło cały efekt. Umawiała sobie jakiegoś bezrobotnego i ten jej cały dzień w słońcu te trawy wyrywał. W tym roku po zimie całe irgi jej chyba padły, bo jest jedno zeschnięte, brązowe kłębowisko. Nie będę robić zdjęcia bo się zeźli. Z kolei przed moją firmą posadziliśmy żywopłot składający się z dwóch odmian berberysów bordowy i żółty. Jest strzyżony ale jeszcze bardzo młody. Wydaje mi się, że wygląda ładnie i porządnie. My co kawałek posadziliśmy szczepione na pniu tuje. Zrobię zdjęcie za pare dni jak puszczą listki, zeby pokazać efekt kolorystyczny. Podsumowując zbyt długi wątek ja bym irgi nie sadziła, chyba, ze jest pomysł na przerastające chwasty.
____________________
Ogródek z psem
dziatjustyna 22:16, 24 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Sylka małżonek mój uparł się ,że nie ma być mostka i co teraz ??
____________________
Ogród Justyny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies