Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Gardenarium 20:26, 19 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziatjustyna napisał(a)
Przepraszam wszystkich nie chciałam nikogo urazić .
Co do obsadzenia przed ogrodzeniem od strony szosy to chciałam wolny teren wysypać kamieniem otaczakiem, posadzić 2 drzewka na bokach filarków od ogrodzenia po jednej i drugiej stronie równo np: dereń jadalny lub lilak japoński PALBIN na pniu lub wierzbę japońską na pniu ale nie wiem co jest lepsze? I nie wiem co posadzić pod ogrodzeniem chciałam nasadzić kilka kępek coś w kolorze żółtym ale nie w formie żywopłotu. Czasu na to wszystko za wiele nie mogę poświęcić więc musi to coś być co wymaga mało pracy raz na tydzień. Ogrodzenie mam od strony zachodu ziemia piaszczysta. Jeśli możecie coś mi na ten temat doradzić to bedę bardzo wdzięczna.


Dereń jadalny rośnie szeroko i tak dość nieporządnie, na front przy wejściu to nie jest za łądne drzewo.
Palibin jest za niski i za mały, wierzba iwa choruje, letaem już brzydko wygląda.
Żadna z tych propozycji nie jest dobra.

Proponuję śliwę wiśniową na pniu, żeby korona wyżej nad płotem była, a na dole dobry pomysł:
tawuły japońskie o żółtych listkach, będą także zimą zdobić takie "jeżyki" z gałązek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 22:23, 19 sie 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Danusia dobrze radzi !!! Ja natomiast doradziłabym berberys thunbergii Aurea . Kłuje i napewno zwierzak do tego nie podejdzie.
Także śliwa wiśniowa oraz ten berberys. Maźnę w jakiej formie to można zestawić.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:22, 19 sie 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To tak na szybko ...... można zrobić żywopłot w półkolu lub po kwadracie. Wymaga jedynie przycięcia raz w roku

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 11:36, 20 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Uwielbiam Sylwia te Twoje rysunki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
dziatjustyna 12:14, 20 sie 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Dzięki dziewczyny jestem naprawdę wam bardzo wdzięczna. Tylko jeszcze jedno czy kamienie otaczaki będą dobre na podsypanie ?
____________________
Ogród Justyny
Syla 13:32, 20 sie 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
dziatjustyna napisał(a)
Dzięki dziewczyny jestem naprawdę wam bardzo wdzięczna. Tylko jeszcze jedno czy kamienie otaczaki będą dobre na podsypanie ?


Obojętnie jaki ..... może współgrać z kolorem kostki, którą położysz na posesji.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 13:35, 20 sie 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Nie wiem jak do końca będzie wyglądało Twoje ogrodzenie, ale jeśli będzie kute czarne to mozna dac żwirek granitowy ,,,,, będzie ślicznie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 22:09, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popieram kamyczki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:59, 23 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przy berberysach trzeba tylko zwrócić uwagę na odmianę, jest jedna taka, co łapie grzyby (chyba ta najpospolitsza). Danusia pewnie wie. Ja mam kilka odmian i tak obserwuję. Tawuły-jeżyki są OK. Uwielbiam je!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
annka 16:50, 23 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Sebek napisał(a)
Uwielbiam Sylwia te Twoje rysunki


Sebuś jest taki podręcznik " Rysunek odręczny dla architektów krajobrazu" poćwiczysz perspektywę i będziesz lepszy
____________________
Funkiowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies