Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

monteverde 19:03, 01 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasiu dam Ci coś od Michała)
KasiuWB

Sadzenie rozpocznijmy jesienią. Na przełomie września i października, cebulkę umieśćmy w glebie na głębokości 15-20 centymetrów. Głębokość sadzenia cebul zależeć będzie głównie od ich wielkości. Duże cebule hiacyntów sadźmy na głębokości 15 centymetrów, mniejsze już na 10. Hiacynty o średnicy cebul powyżej 14 centymetrów sadźmy w odstępach 18-20 centymetrów. Mniejsze, odpowiednio: te o średnicy 12-14 centymetrów w odstępach 15 centymetrów, te o średnicy 10-12 centymetrów w odstępach 8 centymetrów, z kolei te o średnicy 6-10 centymetrów w odległości 4. Na zimę pamiętajmy o przykryciu miejsca sadzenia ściółką z liści. Posadzony jesienią hiacynt powinien rozkwitnąć w kwietniu lub maju następnego roku obsypując grono nawet 70 pięknymi drobnymi kwiatami.

Stosujemy uprawę bez wyjmowania cebul i z wyjmowaniem cebul.
Dzięki pozostawionym w ziemi, po przekwitnięciu cebulom nasze rośliny rozkwitną w kolejnym roku. Rozkwitać będą także w kolejnych latach, niemniej jednak ich kwiaty będą coraz mniejsze, by w końcu zupełnie przestać się ukazywać. Chcąc utrzymać dorodne kwiaty zmuszeni będziemy zapewnić im wysoki poziom nawożenia. Dzięki temu pozwolimy cebulom uzupełnić tracone systematycznie składniki pokarmowe. Cebule hiacyntów w jednym i tym samym miejscu pozostawać mogą przez kilka lat. Z uwagi jednak na ryzyko wystąpienia chorób grzybowych i bakteryjnych, znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się coroczne ich wykopywanie. Właśnie dzięki drugiemu ze sposobów, wyjmowane, oczyszczane, przechowywane i sadzone jesienią tego samego roku, cebulki hiacyntów będą miały możliwość trafić w kolejne żyzne miejsce. Obfitość kwiatów, intensywność barw i czas trwania kwitnienia wciąż jednak zależeć będzie od nawożenia.

Mam nadzieję, że te inf. będą Ci pomocne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 19:07, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
"prawie" hahaha
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Michael 19:07, 01 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
KasiaWB 19:08, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
o to to Aniu,właśnie napisałam do Michała, że zaraz sobie wkleję do mojego wątku, zawsze będzie mi łatwiej do tego wrócić dziękuję!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 19:12, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Michał, dziękuję bardzo za te cenne informacje trochę z tym jest zabawy może lepiej, a raczej wygodniej uprawić cebulowe w donicach? nie ma zagrożenia, że się zapomni gdzie się wkopało ))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Michael 19:18, 01 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
KasiaWB powiem tak, że moje wszystkie hiacynty, tulipany, krokusy, narcyzy uprawiam w doniczkach. Ze względów funkcjonalnych... a mianowicie gdyż czasem zdaje się mi, że coś posadziłem w miejscu w którym na wiosnę nie będzie pasować... to chyc myk i z doniczką w inne miejsce... Następnie jak co to wyjmuję doniczkę z miejsca gdzie rosła wstawiam tabliczkę z opisem i w miejsce które nie będzie przeszkadzać sobie chowam i tam do końca czasu wegetacji stoją.... A w miejsce po cebulach (kwiatach wiosennych) wsadzam jednoroczne
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
KasiaWB 19:24, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
no właśnie ja chyba też tak będę robić, bo nie wyobrażam sobie przekopywania rabat w poszukiwaniu zakopanych cebulek muszę od początku wprowadzić taką praktykę w życie będzie porządnie )))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hania 19:30, 01 maj 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
kup sobie takie plastikowe koszyczki ,specjalne do cebulek...tanie są
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Neska 19:34, 01 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Kasiu ja też wsadzam cebulki w koszyczkach. Kup je teraz, bo na jesień szukałam i trudno było dostać. W tej chwili można kupić bez problemu.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
KasiaWB 19:34, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dziękuję Haniu, wiem, że są takie koszyczki, bo stosują je moi Rodzice U Bogusi (Zacieniona) czytałam, że nie zawsze koszyczek zabezpiecza przed nornicami, kretami itd. Bogusia ma swój patent z butelką
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies