Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Michael 21:56, 01 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Rodzaje tabliczek pomocnych do nazewnictwa roślin....



Na takiego rodzaju tabliczkach sprawdza się Marker do CD



____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
monteverde 22:01, 01 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja mam te drugie, Michał ale ty pomocny jesteś)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 22:44, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Na Michała można liczyć dziękuję

Widziałam w zastosowaniu te drugie i trzecie. Kilka z trzeciego rodzaju mam u siebie, są dość dyskretne. Drugie widziałam w ogrodzie botanicznym.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 23:43, 01 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te ostatnie to mi papier toaletowy przypominają . Ich mam dużo, bo były przypięte do roślin
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 23:46, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
A oto jak wygląda posadowienie naszego przyszłego domu na działce, w tym w stosunku do stron świata




Co byście zaproponowali w kwestii ogródka?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:46, 01 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)
Te ostatnie to mi papier toaletowy przypominają . Ich mam dużo, bo były przypięte do roślin


Sebciu, masz plastikowy papier???? współczuję
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 23:48, 01 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie, mam różowy, mięciutki i pachnący kwiatami
Ale zawsze mam głupie skojarzenia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 00:03, 02 maj 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Może kilka słów komentarza do planu zagospodarowania działki:
- ten tymczasowy kącik, nad którym teraz pracujemy znajduje się w górnym prawym rogu - można powiedzieć, że to strona północno-wschodnia, choć w południe słonko mocno świeci, a o zachodzie też ładnie oświetla tamtą stronę, bo słoneczko wysoko te dwie gwiazdeczki to nasze sosenki może tutaj zrobić taki kamienny okrągły minitarasik jak proponowała w moim wątku Danusia
- wjazd jest od południa - jest to jedyna możliwość dojazdu
- ten murek na samej górze - liczę na to, że uda się obecny budynek gospodarczy tak rozebrać, aby została ściana z cegły i do tego wraz z kominem. Jak nie runie przy wyburzaniu to na bazie tego planujemy zbudować wędzarkę
- wejście do domu będzie od strony garażu - zachód, a po przeciwnej stronie taras - wschodnio-południowy - wychodzi na dwie strony domu
- w wykuszu - jadalnia
- z salon będzie dobry widok na całą stronę wschodnio-południową - można powiedzieć, że wszystkie okna od podłogi i tutaj będzie zasadniczy ogródek - dlatego od wejścia aż do planowanej opaski wokół domu chciałabym dać jakiś parawan osłaniający tą część - może właśnie z cisów? jak są duuże to można ładnie formować szpalery, nie wiem tylko jak wytrzymają tą południowo-zachodnią stronę
- wzdłuż ścieżki od bramki do wejścia do domu (z kostki granitowej), przed "parawanem" chciałabym rządek kul bukszpanowych, a przed nimi np. żurawki citronelle, i to obsypane żwirkiem...mmmm marzenie )
Duużo mam inspiracji odkrytych na Ogrodowisku, ale brak mi pomysłu na całość ((( potrzebuję pomocy
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Martek 00:08, 02 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
ja mam te pierwsze i drugie i jeszcze trzecie z cyny
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 00:10, 02 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
KasiaWB napisał(a)
Na Michała można liczyć dziękuję

Widziałam w zastosowaniu te drugie i trzecie. Kilka z trzeciego rodzaju mam u siebie, są dość dyskretne. Drugie widziałam w ogrodzie botanicznym.

No właśnie ,wspomniałam w jednym z pierwszych komentarzy ,że będziesz zaopatrzona w same ciekawe rarytasy ...)))))))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies