Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

edi75 12:36, 26 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2454
Juzia napisał(a)


Ostatnio podlewałam gnojówką rośliny domowe
Chyba za bardzo się do tego zapachu przyzwyczaiłam...
Hahahha!

U mnie jeszcze z czarnego bzu
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Juzia 12:44, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
LIDKA napisał(a)


No to odważnie
Domownicy co na to?

Już dawno miałam pytać. Jak urobiłaś M żeby nie było trawnika tylko żwirek?


Domownicy tylko raz krzyknęli... fuuuu
W sumie to zapaszek szybko się ulotnił

Mój żon nigdy trawnika nie bronił... dlatego ja nie rozumiem jak piszecie, że Wasi eMowie kręcą nosem na wieść o zabieraniu kawałka trawnika
On zawsze przystaje na moje pomysły ogrodowe ( sorry... jeden wyjątek - nie dał wywalić klona ) Czasem tylko potrzebuje więcej czasu na przetrawienie i np zebranie sił do rewolucji
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
LIDKA 12:51, 26 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
To masz Juzia wyjątkowego M.

Mój też ogrodniczo dojrzewa i nawet już ma własne inicjatywy.
Rabata na trawniku to jego pomysł.

Ale trawniczka troszke jednak chce.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Juzia 12:54, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
LIDKA napisał(a)
To masz Juzia wyjątkowego M.

Mój też ogrodniczo dojrzewa i nawet już ma własne inicjatywy.
Rabata na trawniku to jego pomysł.

Ale trawniczka troszke jednak chce.


Ale te inicjatywy to niekoniecznie musi być coś dobrego
Ja tam wolę żeby mój się nie wcinał w ogród
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 12:56, 26 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Juzia napisał(a)

[...]
Mój żon nigdy trawnika nie bronił... dlatego ja nie rozumiem jak piszecie, że Wasi eMowie kręcą nosem na wieść o zabieraniu kawałka trawnika
[...]

U mnie identycznie . Przy czym ja mam swoją teorię na temat przyczyny tej obrony trawnika przez niektóre osoby .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 14:11, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Judith napisał(a)

U mnie identycznie . Przy czym ja mam swoją teorię na temat przyczyny tej obrony trawnika przez niektóre osoby .


Podzielisz się?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 16:42, 26 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Juzia napisał(a)


Podzielisz się?

Odwieczny temat: władza .
W ogrodach (przynajmniej tych, które obserwujemy na O.) to kobiety są głównymi rozgrywającymi, to kobiety tworzą i rządzą. Niektórzy faceci mają zapewne problem z istnieniem obszaru, którego nie kontrolują . Upór w sprawie trawnika jest dla nich formą zaznaczenia swoich wpływów .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 16:58, 26 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Judith napisał(a)

Odwieczny temat: władza .
W ogrodach (przynajmniej tych, które obserwujemy na O.) to kobiety są głównymi rozgrywającymi, to kobiety tworzą i rządzą. Niektórzy faceci mają zapewne problem z istnieniem obszaru, którego nie kontrolują . Upór w sprawie trawnika jest dla nich formą zaznaczenia swoich wpływów .


Tak to chyba działa.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 16:58, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Juzia, orlik ma imponujące rozmiary. Towarzystwo wiader z dobrociami widać tworzy specjalny mikroklimat.
Obsadzenie donic masz bardzo energetyczne. Od samego patrzenia wzrost energii gwarantowany.
Potwierdzam, drzewa idealnie współgrają z Twoim ogrodem. To puste miejsce aż się prosi o kolejne drzewo.

W teorii Judith coś jest na rzeczy. Skłonna jestem się przychylić do jej poglądów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Tess 17:23, 26 maj 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12193
Juzia napisał(a)

Mój żon nigdy trawnika nie bronił... dlatego ja nie rozumiem jak piszecie, że Wasi eMowie kręcą nosem na wieść o zabieraniu kawałka trawnika

Mój broni, bo jest przekonany, że z trawnikiem jest... mało roboty (Sic!)
Nie wie, skąd to jego przekonanie, bo nic przy trawniku nie robi. Nawet kosić mu nie pozwalam, bo z prędkości kosi nie tylko trawę.
Choć pewnie właśnie i mój eM zalicza się do grona "broniących trawnika" tylko argumenty ma do bani No bo jakie może mieć? Dzieci małych nie ma, w gałę nikt nie harata, do posiedzenia jest altana.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies