Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Rojodziejowa 17:30, 26 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Mój podobnie Tess i jeszcze twierdzi, że nie ma gdzie grać w piłkę z młodym ja zawsze mówię, że orlik jest 300m od nas
I celowo przy trawniku nic nie robię poza kancikami. Liczę na to, że ujrzy, że coraz gorzej wygląda i będzie ochoczo go okrawał kosztem rabat
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Juzia 18:21, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Judith napisał(a)

Odwieczny temat: władza .
W ogrodach (przynajmniej tych, które obserwujemy na O.) to kobiety są głównymi rozgrywającymi, to kobiety tworzą i rządzą. Niektórzy faceci mają zapewne problem z istnieniem obszaru, którego nie kontrolują . Upór w sprawie trawnika jest dla nich formą zaznaczenia swoich wpływów .


O tym samym pomyślałam
Też chcą poczuć się ważni w "swoich" ogrodach
Hahahaha!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 18:27, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Juzia, orlik ma imponujące rozmiary. Towarzystwo wiader z dobrociami widać tworzy specjalny mikroklimat.
Obsadzenie donic masz bardzo energetyczne. Od samego patrzenia wzrost energii gwarantowany.
Potwierdzam, drzewa idealnie współgrają z Twoim ogrodem. To puste miejsce aż się prosi o kolejne drzewo.

W teorii Judith coś jest na rzeczy. Skłonna jestem się przychylić do jej poglądów.


Orlik sięga mi do pasa....a niska nie jestem
A te na rabatach (bo się w końcu jakieś pojawiły!) to takie wypierdki ledwo do kolan.
I weź skumaj czego one chcą?

No właśnie chyba tej energii mi trochę brakowało w ogrodzie ostatnio

Puste miejsce bardzo prosi się o drzewo, ale to już nie za mojej kadencji Skupię się teraz na wypełnianiu dziur po bylinach i różach... i na odżywianiu roślinek. Drzewo niech sobie posadzi nowy właściciel
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 18:28, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Tess napisał(a)

Mój broni, bo jest przekonany, że z trawnikiem jest... mało roboty (Sic!)
Nie wie, skąd to jego przekonanie, bo nic przy trawniku nie robi. Nawet kosić mu nie pozwalam, bo z prędkości kosi nie tylko trawę.
Choć pewnie właśnie i mój eM zalicza się do grona "broniących trawnika" tylko argumenty ma do bani No bo jakie może mieć? Dzieci małych nie ma, w gałę nikt nie harata, do posiedzenia jest altana.


Ahahahahaha!
Broni tak z rozpędu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao 20:48, 26 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Gnojóweczką w domu?
O nieee
Rok temu podlewałam pomidory kupnym organicznym nawozem (zapaszek miał). Stwierdziłam że w domu podleję i po kilku podlaniach zapaszek rozszedł się po domu. Wietrzyłam kilka dni.


Dziś przywiozłam kolejną 100 l beczkę by gnojówki robić bo ostatnią mąż zostawił na zimę na zewnątrz i pękła
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
sylwia_slomc... 14:02, 27 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Juzia napisał(a)


Z tym buszem to... zalezy jaki busz
W ozdobne już nie idę

Sterylne bo tu takie pasują
U Ciebie to inna bajka. A po co robiłaś w ogóle żwirowe ścieżki? Mało masz roboty?

Bo wszyscy o trawniku chodzili po swoich śladach i było błotko zamiast trawnika, zrobiłam ścieżkę z piasku, ale kiesko z tempem marszu na takiej to zasypałam kamieniem było ok do pierwszej powodzi, naniosło mułu i chwasty rosną aż miło.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:04, 27 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Juzia napisał(a)


Orlik sięga mi do pasa....a niska nie jestem
A te na rabatach (bo się w końcu jakieś pojawiły!) to takie wypierdki ledwo do kolan.
I weź skumaj czego one chcą?

No właśnie chyba tej energii mi trochę brakowało w ogrodzie ostatnio

Puste miejsce bardzo prosi się o drzewo, ale to już nie za mojej kadencji Skupię się teraz na wypełnianiu dziur po bylinach i różach... i na odżywianiu roślinek. Drzewo niech sobie posadzi nowy właściciel

Orlik do pasa to nie ewenement, u mnie większość ma takie rozmiary
Widzę, że czerwienie i pomarańcze Cię w tym sezonie skusiły... mnie rzuciło na różowy po czerwieniach i żółciach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margo2 14:24, 28 maj 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Tess napisał(a)

Mój broni, bo jest przekonany, że z trawnikiem jest... mało roboty (Sic!)
Nie wie, skąd to jego przekonanie, bo nic przy trawniku nie robi. Nawet kosić mu nie pozwalam, bo z prędkości kosi nie tylko trawę.
Choć pewnie właśnie i mój eM zalicza się do grona "broniących trawnika" tylko argumenty ma do bani No bo jakie może mieć? Dzieci małych nie ma, w gałę nikt nie harata, do posiedzenia jest altana.


Jakbym swojego m. widziała.
A trawnika ci u mnie dostatek.
Ale na razie nie protestuję.
Chociaż jak chodzę po wątkach i widzę coraz to nowe rabaty, to mnie tez zaczyna skręcać
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Juzia 14:55, 28 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
Makao napisał(a)
Gnojóweczką w domu?
O nieee
Rok temu podlewałam pomidory kupnym organicznym nawozem (zapaszek miał). Stwierdziłam że w domu podleję i po kilku podlaniach zapaszek rozszedł się po domu. Wietrzyłam kilka dni.


Dziś przywiozłam kolejną 100 l beczkę by gnojówki robić bo ostatnią mąż zostawił na zimę na zewnątrz i pękła


100l gnojówki? Nieźle
Ja mam tylko dwa wiaderka
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 14:56, 28 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39661
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo wszyscy o trawniku chodzili po swoich śladach i było błotko zamiast trawnika, zrobiłam ścieżkę z piasku, ale kiesko z tempem marszu na takiej to zasypałam kamieniem było ok do pierwszej powodzi, naniosło mułu i chwasty rosną aż miło.


No u Ciebie to ciężko ze żwirkiem.
Nadaje się jedynie na ubicie ścieżki, która i tak zarośnie
Ale jak się udepcze... to pod spodem będzie żwir a nie goła ziemia
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies