Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Basiaw 07:48, 23 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Asiu, widzę, że te miskanty masz obsypane żwirem, może to tu jest problem? Gracillimus ma tak delikatne źdźbła, że może nie mogą się przebić między kamykami?
Miałam inną odmianę miskanta, o szerokich, silnych liściach i dopóki był obsypany żwirem, to prawie nie rósł. Wywaliłam żwir i rośnie pięknie.
Inne miskanty, w tym Gracillimus mam na rabacie wysypanej korą i tam nie ma problemu, trawy rosną bardzo szybko. Też mam jednego Gracillimusa posadzonego w ubiegłym roku, postaram się dziś zrobić zdjęcia i pokaże, jak wyglądają na dzień dzisiejszy.
____________________
Nasz mały, zielony świat
ocia79 09:00, 23 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Basiu może tu tkwi problem. Dziś odgarnę te kamyki. Mam w sumie ok 20szt Gracillimusów i wszystkie w żwirku
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Basiaw 16:38, 23 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zrobiłam zdjęcia moich trawek:
1.Gracillimus


2.Morning Light


Te dwie kępy są posadzone rok temu.

Tutaj miskant dwuletni, nie wiem jaka odmiana... N.N.


Na razie na trawki nie narzekam
____________________
Nasz mały, zielony świat
ocia79 19:56, 23 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
O kurcze naprawde o wiele wiksze od moich.

U mnie wszędzie kamyki są i tak musi zostać, gdyż taki styl sobie obrałam w ogrodzie.

Jedynie Gracillimus z przodu domu (od innego dostawcy) jest trochę większy.


Gracillimus obok niego Hakonch. i Red Baron
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Basiaw 07:12, 24 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Asiu, może zrób próbę, przy niektórych trawach odgarnij na boki trochę żwiru i zobaczysz, czy zaczną rosnąć?
Red Baron u mnie też się rozrasta, mam go od 2 lat, posadzone malutkie kępki a teraz zajmuje już spory obszar, widac go na ostatnim zdjęciu, ktore wyżej wrzuciłam.

Patrząc na Twoje zdjęcia widzę też włókninę, może to ona dodatkowo uniemożliwia nowym źdźbłom wybijanie się?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Anita1978 07:42, 24 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Włóknina napewno ogranicza wzrost!!! Wiem, bo sama mam, a raczej miałam, bo po kolei zdejmuję tą szmatę
Ja też zakupiłam miskanty

Będę sadzić jutro. Jakiej ziemi podsypać? Czy trawy nawozimy?
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:44, 24 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Basiaw napisał(a)
Asiu, widzę, że te miskanty masz obsypane żwirem, może to tu jest problem? Gracillimus ma tak delikatne źdźbła, że może nie mogą się przebić między kamykami?
Miałam inną odmianę miskanta, o szerokich, silnych liściach i dopóki był obsypany żwirem, to prawie nie rósł. Wywaliłam żwir i rośnie pięknie.
Inne miskanty, w tym Gracillimus mam na rabacie wysypanej korą i tam nie ma problemu, trawy rosną bardzo szybko. Też mam jednego Gracillimusa posadzonego w ubiegłym roku, postaram się dziś zrobić zdjęcia i pokaże, jak wyglądają na dzień dzisiejszy.


Ja właśnie chcę posadzić trawki na rabacie żwirowej.... Odradzasz???
____________________
ogródek Anity
ocia79 10:43, 24 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Basiu wczoraj odgarnęłam i żwirek i włókninę.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Sebek 20:21, 28 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Anita1978 napisał(a)


Będę sadzić jutro. Jakiej ziemi podsypać? Czy trawy nawozimy?


Najlepiej próchnice odkwaszoną, a jak to zwykła ziemię z worka. Trawy nawożę florovitem lub tym czym nawożę inne rośliny rosnące obok- one i tak urosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zbigniew_gazda 21:09, 28 maj 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
A mój miskant Variegata posadzony w maju w tamtym roku. Wypuścił jedno żdziebełko na wysokość 10 cm. Zobaczymy jaki byk z niego wyrośnie w tym roku.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies