Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Basiaw 12:41, 06 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Może ktoś jeszcze pokażę albo coś powie o swoim miskancie Variegatus?
Zaczynam dojrzewać do wymiany na inną odmianę, bo chyba planowanego efektu dużej kępy na szczycie suchego żwirowego oczka się nie doczekam...
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pawlus 22:02, 06 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Ja mam u siebie 1 egzemplarz. Sadzony był w sierpniu 2012 r. Nie powala teraz wielkością, ale źle też nie jest. Jutro wkleję zdjęcia.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 17:07, 13 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
No pięknie. Minął miesiąc a ja zdjęć nie wrzuciłem
Zrobiłem dzisiaj-rzeczywiście słabo przyrasta. Na wiosnę zapowiadało się całkiem, całkiem.
A jak jest? Słabo...



A to zdjęcie tego miscanta z września 2012
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Aga 08:46, 19 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Witam.Oto moja trawa zakupiona tydzień temu w szkółce.Posadziłam ją w dobrej ziemi w miejscu słonecznym obok azalii, ale chyba coś zaczyna z nia sie dziać bo brązowieje nie wiem czy ta odmiana tak ma czy coś zle zrobiłam.Proszę o pomoc.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Sebek 11:26, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wtedy jeszcze były mocne upały - myślę, że to przez słońce. One kochają wodę, może dostał jej za mało? wytnij te uschnięte pędy i jak nie będzie dalej to brązowienie postępować to OK
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabrysia_ 15:13, 15 wrz 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Kupiłam miskanty chińskie" Kleine Fontane"
..czy ma ją ktoś u siebie?
Poczytałam sobie w necie o niej,ale ciekawa jestem jak u was się zachowuje

____________________
kachat 19:00, 19 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Kupiłam trzy miskanty Morning Light. Tak szybko kupowałam, wpadłam do sklepu, chwyciłam trzy doniczki i pędem do kasy. I dopiero po kupieniu zauważyłam, że jeden miskant się dość mocno różni od pozostałych... Ten jeden jest trochę jaśniejszy - o ile w dzień tak tego nie widać, to pod wieczór, jak jest bardziej szaro, ten kontrast się mocno nasila. Teraz niedawno np. patrzyłam na te wszystkie trzy i o ile dwa są szare i ledwo widoczne o tej porze, to ten trzeci wygląda jakby świecił, promieniał... Taki egzemplarz mi się trafił, czy coś mu jest..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
goniak 20:03, 19 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kachat, skoro kupowałaś w pośpiechu to pewnie ne zauwazyłaś, iż jeden z miskantów jest inny odmianowo.
Nie martw się, bo wszystkie miskanty są piękne, więc na pewno będziesz zadowolona z tego innego
____________________
Małgosia mój zielony świat
kachat 20:32, 19 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Goniak, ale one wszystkie Morning Light Na doniczce tak napisane, i sama trawa tak wygląda - tylko kolor taki inny, jaśniejszy! W sumie chyba ten jeden bardziej pasuje do swojej nazwy, bo taki właśnie jasny i słoneczny jest Tylko nie wiem, czy on tak ma akurat, czy coś mu się dzieje
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 22:30, 21 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To te dwa miskanty - z prawej "normalny"(?), a po lewej słoneczny...

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies