Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Mariusz_Suro... 11:14, 21 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gwoli ścisłości - nie ma miskantów, które nie kwitną. Przynajmniej ja nie znam. Natomiast jest grupa takich, które kwitna późno i u nas raczej im się to nie zdarza. W tej grupie jest wiele popularnych - Miscanthus giganteus, Miscanthus sinensis 'Gracillimus', 'Morming Light', 'Variegatus', 'Zebrinus' i inne mniej znane.
____________________
Mariusz
Mala_Mi 20:47, 23 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piekna jesień to i zakwitły nie tylko u mnie ale i wdizałam u sąsiadki też...na foto moje:

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ninoja 07:19, 24 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Pięknie wyglądają z kwiatostanami.
Do niedawna mój Miskant ch. variegata miał jeszcze zielona źdźbła.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Mariusz_Suro... 01:29, 25 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Zapowiadają większe ochłodzenie więc resztki zielonego zmarzną... Nie ma śniegu, przynajmniej w Łodzi, więc nie zaszkodzi na świeże, jesienne nasadzenia z miskantów coś sypnąć typu kora. Chyba, że zmienią się prognozy...
____________________
Mariusz
wykasia 13:01, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Mariusz_Surowinski napisał(a)
Gwoli ścisłości - nie ma miskantów, które nie kwitną. Przynajmniej ja nie znam. Natomiast jest grupa takich, które kwitna późno i u nas raczej im się to nie zdarza. W tej grupie jest wiele popularnych - Miscanthus giganteus, Miscanthus sinensis 'Gracillimus', 'Morming Light', 'Variegatus', 'Zebrinus' i inne mniej znane.


Witam,
ja z kolei szukam traw, które raczej nie zakwitną, myślałam właśnie o miskancie Gracilimus lub podobnym.
Mam także pytanie o haconechola macra Aureola, lub All gold jeżeli mogę je tutaj zadać a mianowicie czy często u nas kwitnie?
Rozumiem, że kwitnięcie jest bardziej prawdopodobne jeżeli mamy długą ciepłą jesień. Czy są jeszcze inne warunki? Czy można coś zrobić żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakwitnięcia?

Pozdrawiam
Mariusz_Suro... 13:14, 15 lut 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
1. Hakonechloa kwitnie, zawsze. Ale jej ażurowe kwiatostany raczej widoczne nie są
2. Jeśli chodzi o miskanty to trzeba wybierać specyficzne odmiany, które raczej u nas nie zakwitają. Na pewno posadzenie w półcieniu jeszcze opóźni kwitnienie ale za to może zaowocować pokładaniem się roślin po opadach śniegu.
3. Radykalne i skuteczne rozwiązanie - sekator
____________________
Mariusz
wykasia 21:34, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie chodzi mi o widoczność kwiatostanów ale o pylenie (alergia). Bo chyba pylą normalnie jak wszystkie trawy? Półcień to jakieś wyjście. Gdyby chodziło o mnie sekator załatwiłby sprawę, ale chcę je polecić komuś.
Gracilimusa wybrałam ze względu na cienkie liście, podobają mi się bardziej od grubych liści miskantów które zazwyczaj oglądam. Czy jest jakiś podobny o mniejszym prawdopodobieństwie zakwitnięcia?

Pozdrawiam
Sebek 21:35, 15 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Morning light chyba nikomu nie zakwitł - ładny jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wykasia 22:22, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Chyba nie tak wysoki jak Gracilimus, muszę sprawdzić. Ale owszem, bardzo ładny.

Pozdrawiam
Sebek 23:19, 15 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niee - on niski jest - chyba 1.3 ma...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies