Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

ocia79 09:21, 30 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Zbyszku okaz z niego że ho ho

P.S. Pewnie Cię w tym roku zaskoczy ( koniecznie wstaw zdjęcie)
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Basiaw 08:18, 03 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Anitko, co do traw w żwirze to mogę mówić tylko o własnych doświadczeniach, żaden ze mnie autorytet. Na swoich trawach prowadzę obserwacje i ewidentnie widzę, że najlepiej, najsilniej rosną w gruncie, bez żadnych ściółek. Na kolejnym miejscu są miskanty ściółkowane korą, ale jak były pierwszoroczne, to też odgarniałam troszkę korę na boki, natomiast obsypane żwirem zupełnie sobie nie radziły. Mam jedną trawę (ele nie miskanta, coś innego, nie pamiętam co to...), posadzoną, czy raczej wsadzoną w doniczce w suchym żwirowym oczku. 3 rok jest taka sama, nic się nie rozrasta, chociaż trochę by mogłam bo wielkość donicy pozwala, ale chyba przez żwir szerzej przebić się nie może.
Szkoda, że Kasia od ogrodu z czerwonym mostkiem się nie odzywa, bo ona ma w ogrodzie mnóstwo traw, z pewnościa ma większe doświadczenie z trawami w żwirze.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 08:26, 03 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nie wiem czy wszyscy znają ogród Kasi, może nie, bo ostatnio niestety się nie odzywa, więc i jej wątku nie ma gdzieś wyżej na liście, więc wrzucę tu link do Kasi ogrodu, bo dla miłosników traw to prawdziwa gratka, ja uwielbiam ten ogród:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/944-ogrod-z-czerwonym-mostkiem
____________________
Nasz mały, zielony świat
zbigniew_gazda 08:32, 03 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Asiu dokarmiam go Florovitem i myślę że pomału się wygrzebie. A co do traw w żwirku to myślę że nie jest on przeszkodą dla miskanta. A nawet bym powiedział że pod żwirkiem jest więcej wilgoci i to powinno mu sprzyjać. Mam żwirek pod bonsai z jałowca i chwasty wybijają bez problemu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basiaw 15:51, 03 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zbyszku, ja pisałam tylko o swoich obserwacjach, każdy musi sam ocenić możliwości wzrostu tej trawy na żwirowisku.
Mimo wszystko nie porównywałabym siły wzrostu traw ozdobnych do np. perzu, ten cholernik to i na kamieniu wyrosnie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 16:57, 03 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
zbigniew_gazda napisał(a)
A mój miskant Variegata posadzony w maju w tamtym roku. Wypuścił jedno żdziebełko na wysokość 10 cm. Zobaczymy jaki byk z niego wyrośnie w tym roku.





A ja właśnie chciałam zapytać: czy ktoś może mi pokazać miskanta 'Variegatusa', który miałby lat kilka?
Zbyszku, ja mam swojego od 2011 roku i zadziwiona jestem etapem "jednego źdźbła". Wydaje mi się, że to jakaś chybiona odmiana. Przesadziłam go i prowadzę obserwacje dalej. Ciekawa też jestem czy jeszcze jest oferowany w sprzedaży? Czy też świat hodowców go nadal produkuje?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zbigniew_gazda 21:10, 03 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Ewo powyższego "Variegatusa" otrzymałem w prezencie od Mariusza (tego od traw) za wierszyk na temat konkursu o trawach. Jak pamiętasz była "burza" na tym forum odnośnie działalności jego firmy. Całkiem więc możliwe że to nie "Variegatus" Z ciekawości więc daję mu porządne jedzonko i czekam cierpliwie.
Pszczółko u siebie powstrzymujesz nas od chwalenia Twojego ogrodu i królestwa. Ale tutaj to nie jest Twój wątek więc mogę - jestem zachwycony Twoim ogrodem. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Pszczelarnia 21:26, 03 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zbyszku, Twój wygląda jak mój 'Variegatus'. Pisząc "chybiona odmiana" miałam na myśli, że to chyba niewypał hodowców. Zobaczymy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 08:31, 06 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Skoro mowa o odmianie Variegatus, to pokaże moją sztukę.
Ewciu, chyba masz rację, że coś z nią nie tak. Mój egzemplarz rośnie 3 rok, ma za sobą dwie zimy a wygląda jak pierwszoroczny egzemplarz. Inny miskant sadzony w tym samym czasie to już potężna kępa a ta odmiana to nadal kilka liści na krzyż
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sonka 10:08, 06 cze 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Mam ten sam problem, trzeci rok a ma zaledwie 6 trawek, pozdrawiam Krysia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies