Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

Pokaż wątki Pokaż posty

Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

adkawi 20:11, 23 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Popieram Mariusza .Perukowce późno startują.Ja z drzew o bordowych liściach polecam sliwe-wiśniowa bardzo fajne drzewko.
____________________
Adrianna
MariuszG 20:49, 23 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
O właśnie ja jej nie znałem, bardzo ładna jest ta śliwa.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
ragsmom 10:17, 24 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Jeszcze raz dziękuje. PerukowieC sprzed garażu wykreślony,ale gdzieś w ogrodzie w mniej eksponowane miejsce go posadzę i zobaczę co będzie,bo jednak piękny czasem bywa-może będę miała szczęście
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
MariuszG 15:01, 24 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Bardzo słusznie . W sezonie wygląda naprawdę ładnie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
14:12, 20 cze 2017
adkawi napisał(a)
Popieram Mariusza .Perukowce późno startują.Ja z drzew o bordowych liściach polecam sliwe-wiśniowa bardzo fajne drzewko.


Wszyscy sie czepiają tych perukowców,że póżno startują.Ale czy nie równie póżno startują buki?

Ja bym prawie znak równości między nimi dała jeśli chodzi o początek wegetacji

No może buk ładniejsza korę ma ale i on pózno startuje a mimo to nie jest to póżne rozpoczęcie wegetacji tak bardzo w przypadku buków tu podkreślane
MariuszG 16:00, 20 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
MilkyWay, rzeczywiście, buki również późno startują ja z tego względu wybrałem grab na żywopłot. Zieleni się nieco wcześniej. W moim ogrodzie perukowiec wypuszczał liście jako ostatnia roślina. Czarę goryczy przelała werticilioza, przez którą musieliśmy się pożegnać. Mimo że perukowiec jest ładnym krzewem, ja bym go nie polecił na reprezentacyjne miejsce. Kiedy patrzę na wielkiego buka o purpurowych liściach, który rośnie w mojej okolicy, to jednak wybrałbym buka, jest majestatyczny, ma pewnie ponad 100 lat . Jednak żeby nie krytykować nadmiernie perukowców...

Anda napisał(a)

Kiedy zobaczyłem to zdjęcie, to ech...
Zdjęcie z wątku Andy: "Landhaus Ettenbühl w pobliżu Freiburga"
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
18:27, 20 cze 2017
MariuszG napisał(a)
MilkyWay, rzeczywiście, buki również późno startują ja z tego względu wybrałem grab na żywopłot. Zieleni się nieco wcześniej. W moim ogrodzie perukowiec wypuszczał liście jako ostatnia roślina. Czarę goryczy przelała werticilioza, przez którą musieliśmy się pożegnać. Mimo że perukowiec jest ładnym krzewem, ja bym go nie polecił na reprezentacyjne miejsce. Kiedy patrzę na wielkiego buka o purpurowych liściach, który rośnie w mojej okolicy, to jednak wybrałbym buka, jest majestatyczny, ma pewnie ponad 100 lat . Jednak żeby nie krytykować nadmiernie perukowców...


Kiedy zobaczyłem to zdjęcie, to ech...
Zdjęcie z wątku Andy: "Landhaus Ettenbühl w pobliżu Freiburga"


I ja jesli mialabym do wyboru ze albo perukowiec albo buk wybralabym majestatycznego buka poza mszyca zdobniczka bukowa, ktora okresowo moze chwytac mu liscie nic mu nie grozi (tak mysle)

Piekne zdjecie perukowca przytoczyles.Mam u siebie dwa buki kolumnowe Dawyck Purple i w ich sasiedztwie planuje wsadzic moja sadzoneczke perukowca Royal Purple.Do tego majestatyczny stozek z cisa i czerwone roze w cisowej obwodce.Dodam jeszcze dwa derenie Síbrica dla czerwonych pretow zima.Ale odbiegam od tematu
Potencjalna werticiloza juz pieknego doroslego perukowca to cios w samo serce ogrodnika i tez sie tego po cichu boje....cicho sza,zeby nie wywolac wilka z lasu.....

Na perukowca w tym miejscu dzialki zdecydowalam sie gdyz tam mam glebe dosc jalowa delikatnie mowiac i potrzebna mi byla roslina ktora zniesie takie "byle co" , takie podole jak sama nazwa podolski wskazuje Czas pokaze jak to bedzie
MariuszG 21:32, 20 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
MilkyWay, zapowiada się piękny zakątek . Jeśli chodzi o choroby perukowców, może nie bójmy się ich niepotrzebnie. Widuję te rośliny sadzone w zieleni miejskiej i rosną tam zdrowo, bez żadnych niedomagań. W moim ogrodzie mam wyjątkowy problem z chorobami grzybowymi, czego wynikiem jest min. utrata perukowca. Mam nadzieję, że Twój będzie cieszył się zdrowiem .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
deenbe 20:21, 09 kwi 2018

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 12
Witam. Mój perukowiec zaczął w zeszłym roku chorować. Liście marszczyły się i zasychały. Dziś przy cięciu zauważyłam, że konary na przekroju nie wyglądają zdrowo. Domyślam się, że to chyba jakaś choroba grzybowa. Co radzicie? Próbować ratować krzew czy go usunąć?
____________________
deenbe
Mazan 21:14, 09 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Deenbe

To werticilioza. Można jej zapobiegać, leczyć się nie da, szczególnie w tym stadium.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies