Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

Pokaż wątki Pokaż posty

Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

ewellinka 11:32, 12 maj 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Perukowiec royal Purple ma fioletowe czy zielone liście?
____________________
Loosiuu 16:52, 12 maj 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Nawet purpurowe
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Agi2006 09:41, 01 cze 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Zakupiłam ostatnio 3 perukowce royal purple na pniu. Mam ziemię gliniastą wiec zapytałam w ogrodniczym w jakiej ziemi je posadzić, żeby miały jak najlepsze warunki. I Pani (podobno znawca tematu) poleciła mi torf tzw. substrat. A ja dziś czytam na moim ukochanym ogrodowisku, że wręcz przeciwnie, żadnej kwaśnej gleby pod perukowce. I co ja mam teraz zrobić? Jak zwapnować glebę i kiedy???? Domyślam się też, że korą ich nie mogę podsypać, a one właśnie mają być na korowanej rabacie.Ach Ci specjaliści.........
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
rozark 11:23, 01 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
torf oprócz kwaśnego jest i odkwaszony
____________________
pozdrowionka
Agi2006 08:29, 02 cze 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A czy substrat jest odkwaszony? Musze popatrzeć na worek . Może podali tam ph....A co z korą? Mogę wokół nich wysypać?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
rozark 11:19, 02 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
zależy jaką - jeśli przekompostowana to tak
____________________
pozdrowionka
Agi2006 13:44, 02 cze 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Nie słyszałam o takiej...Ciekawe czy u nas w mieścinie znajdę.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Loosiuu 20:17, 02 cze 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Agi też mam glinę i dwa perukowce i dają sobie radę. Możesz posypać korą Na wiosnę posypiesz dolomitem i będzie dobrze.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Agi2006 12:25, 03 cze 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Loosiuu dziękuję. Pocieszyłeś mnie. Może nie będzie tak źle jak myślałam...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
magja_ 10:22, 06 cze 2015


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Agi2006 napisał(a)
Zakupiłam ostatnio 3 perukowce royal purple na pniu. Mam ziemię gliniastą wiec zapytałam w ogrodniczym w jakiej ziemi je posadzić, żeby miały jak najlepsze warunki. I Pani (podobno znawca tematu) poleciła mi torf tzw. substrat. A ja dziś czytam na moim ukochanym ogrodowisku, że wręcz przeciwnie, żadnej kwaśnej gleby pod perukowce. I co ja mam teraz zrobić? Jak zwapnować glebę i kiedy???? Domyślam się też, że korą ich nie mogę podsypać, a one właśnie mają być na korowanej rabacie.Ach Ci specjaliści.........


Umieszaj w równych częściach twoją ziemię gliniastą, torf który kupiłaś i piach, nawet żwir jeśli masz. Nie sadź w sam torf bo zrobisz nieckę w której będzie zbierać się opad.

Ad. hortensji i perukowca. Rośliny zasadolubne mają większą zdolność dostosowania się do ph gleby niż te ze środowisk kwaśnych. Rododendron czy azalia nie przeżyją w ph powyżej 6,5 - padną z głodu bo nie podbiorą substancji odżywczych z podłoża, natomiast perukowiec będzie rósł w kwaśnym środowisku , tak jak i lawenda. I jeśli resztę czynników będzie miał zapewnionych w stopniu co najmniej dobrym - czyli nasłonecznienie, ilość opadów, strukturę gleby, etc. będzie rósł zdrowo.

Zasadolubne - lubią glebę zasadową,
Kwasolubne - wymagają gleby kwaśnej.

Taka to różnica
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies